fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

O co najczęściej pytacie przed wyjazdem na obóz? [PORADNIK]

Wakacje ruszają za 3,2,1… już! Po raz kolejny rozpoczynamy sezon letni przygotowani na szóstkę z plusem. Cóż, 20 lat doświadczenia robi swoje. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że – jak co roku – tysiące naszych uczestników spędzi wakacje bezpiecznie, bawiąc się, odpoczywając i realizując swoje pasje. 

Wiemy jednak, że pierwszy wyjazd na obóz może być stresujący – zarówno dla uczestnika, jak i jego rodzica! Już na etapie przygotowań pojawia się całe mnóstwo pytań: co i jak zapakować? Czy zabierać własny aparat fotograficzny? Co z kieszonkowymi lub lekami? 

W co najlepiej spakować się na obóz?

Wiadomo, że na obóz ASG, czy larpowy chcielibyście zabrać ze sobą odrobinę ekwipunku. Ale podstawową zasadą każdego pakowania jest to, by zabrać ze sobą tylko naprawdę potrzebne rzeczy! Nasza propozycja jest taka, aby ograniczyć się do walizki lub plecaka o maksymalnej objętości 80 litrów. Jeżeli coś się nie mieści – zastanówmy się, czy wszystko co włożyliśmy do środka, rzeczywiście się przyda.  

Po przyjeździe do ośrodka uczestnicy (zwłaszcza ci młodsi) będą mogli liczyć na pomoc kadry z wniesieniem cięższych bagaży do pokoi, jednak pamiętajmy, że w pokoju będą zakwaterowani także inni uczestnicy, którzy także będą chcieli zmieścić swoje rzeczy i walizki w szafach. Nie przesadzajmy wiec z wielkością walizki! 

Co powinno znaleźć się w bagażu?

Zabieramy ze sobą: 

 • bieliznę na zmianę (najlepiej 1 zestaw na każdy dzień wyjazdu i komplet zapasowy) 
 • adidasy lub trampki, sandały oraz klapki (pod prysznic i na basen) 
 • kurtkę przeciwdeszczową 
 • cieplejszą bluzę/polar  
 • czapkę z daszkiem 
 • spodnie długie i krótkie 
 • t-shirty, bluzki  
 • piżamę  

A ponadto: 

 • ręcznik (dwa, jeśli jedziesz nad morze, jezioro lub do ośrodka z basenem) i środki higieny osobistej (takie jak szampon, pasta do zębów i szczoteczka) 
 • leki, które bierzemy na stałe – podpisane i wraz z instrukcją dawkowania zamknięte w szczelnym pojemniku lub woreczku – przekażesz je kadrze obozu 
 • niewielki i wygodny plecak na krótkie wyprawy 
 • krem z filtrem UV – ochrona skóry przed słońcem jest niezwykle ważna! 
 • latarkę 
 • przedmioty wypisane w programie obozu pod tytułem “POLECAMY ZABRAĆ” albo “ZABIERZ KONIECZNIE” 
 • paczkę ulubionych ciastek czy czekoladę 🙂

Aby mieć pewność, że do domu wrócimy ze wszystkim, co spakowaliśmy, warto przygotować listę zabieranych rzeczy. Potem, podczas pakowania po obozie, wystarczy tylko sprawdzić czy wszystko jest!  

Rodzicom młodszych obozowiczów radzimypodpisać zabierane przez nich rzeczy – w ferworze letniej zabawy nasi uczestnicy potrafią zapomnieć, z czym do nas przyjechali, zwłaszcza, gdy dostają ze sobą nowe ubrania, kupione specjalnie na wyjazd! 

Co z kieszonkowym?

Wszystkie świadczenia na obozach są już opłacone – możesz bez problemu obyć się bez gotówki. Ale wiadomo, że jakieś kieszonkowe zawsze się przyda – przecież wakacje, to także lody i pamiątki! 

Młodszym uczestnikom polecamy zabrać kieszonkowe w drobnych banknotach i zdeponować je razem z dokumentami u kierownika obozu. Wygodne jest posiadanie karty płatniczej, jednak należy pamiętać, że niewielkich sklepikach z pamiątkami przeważnie płacić można tylko gotówką! 

Czy zabierać telefon?

Podejrzewamy, że ciężko będzie Wam rozstać się z telefonami… mimo to proponujemy zabrać podstawowy model, którego ewentualne zgubienie albo uszkodzenie podczas licznych atrakcji nie będzie aż tak bolesne!

Przygotowaliśmy tyle zajęć i aktywności, po brzegi wypełniając nimi wszystkie obozowe dni, że z pewnością nie będziecie mieli ani czasu, ani ochoty na kolejne poziomy mobilnych hitów. Jeżeli decydujecie się na telefon, nie zapomnijcie zabrać do niego ładowarki. 

Pamiętajcie, że trochę inne zasady obowiązują na obozach dziecięcych w Junoszynie – tam odbywają się obozy bez telefonów! Wszystkie szczegóły dostępne są tutaj.

Co z lekami?

Leki, które bierzesz na stałe, zapakuj do szczelnego pojemnika lub woreczka i koniecznie dołącz do nich kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz sposobem dawkowania. Na miejscu przekażesz je kadrze obozu.

Jeśli rodzice uczestnika chcą zapakować mu inne leki – tabletki na gardło, środki przeciwbólowe – mogą to zrobić, choć one także będą przechowywane przez kadrę, która podawać je będzie po konsultacji z naszą obozową opieką medyczną lub/i rodzicem. 

Czy warto brać swój aparat fotograficzny?

Codziennie na naszych profilach na Facebooku będą pojawiać się fotorelacje z obozów! Ponadto każdy uczestnik otrzyma na koniec pamiątkowe zdjęcia online z każdego dnia wyjazdu.

Wiadomo jednak, że własne zdjęcia to zawsze fajna pamiątka, dlatego jeżeli lubicie robić zdjęcia – spakujcie także aparat. Uważajcie jednak na niego, nie zostawiajcie go bez opieki i zwracajcie uwagę co się z nim dzieje podczas wycieczek. 

Jak i kiedy najlepiej kontaktować się z uczestnikami/kierownikiem?

Jeśli uczestnik zabrał ze sobą telefon, kontakt z nim jest dość łatwy. Pamiętać jednak należy o kilku kwestiach. Uczestnicy wychodząc na zajęcia, plażę czy posiłki nie zawsze mają telefony przy sobie. Nie zawsze też jest czas na rozmowy! 😉

Najlepiej będzie, gdy podczas pierwszej rozmowy uczestnik przekaże rodzicom plan dnia (ten zawsze wywieszony jest na tablicy obozowej lub/i w pokojach), by rodzice mogli dzwonić w wygodnym dla wszystkich czasie: na przerwie poobiedniej lub podczas przygotowania do ciszy nocnej.  

Kontakt do kierownika ośrodka każdy opiekun otrzyma od nas mailem przed rozpoczęciem obozu. W przypadku pilnej potrzeby kontaktu, jego telefon działa 24h na dobę. Jeśli ze względu na wykonywane obowiązki nie będzie mógł akurat rozmawiać, na pewno oddzwoni. 

A co jak będzie padać?

Choć nasze obozy przygotowujemy najlepiej, jak się da, na ten jeden aspekt nie mamy niestety wpływu… Ulewny deszcz może pokrzyżować plany zajęciowe na obozie – szczególnie tych programów, które większość czasu spędzają na powietrzu, na plaży czy nad brzegiem jeziora… Spokojnie! Nasza kadra przygotowana jest dosłownie na KAŻDĄ ewentualność! W salach zajęciowych, dzięki ogromnej ilości sprzętu i kreatywnym pomysłom odbędą się fantastyczne zajęcia. A gdy tylko wyjrzy słońce, my wrócimy do zajęć terenowych 🙂

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wątpliwości! Jeśli jednak nadal macie pytania, śmiało kontaktujcie się z nami: telefonicznie, mailowo lub przez Messengera!  

Do usłyszenia i…zobaczenia na obozach Poszukiwaczy Przygód!