Połącz pracę z pasją

Zostań wychowawcą na obozach Poszukiwaczy Przygód

Wysyłam CV chcę dołączyć do kadry

kim jesteśmy?

Poszukiwacze Przygód to firma turystyczna, która od 2002 roku organizuje tematyczne obozy dziecięce i młodzieżowe oraz zimowiska dla prawdziwych pasjonatów. Naszą misją jest rozwijanie twórczych zainteresowań młodych ludzi, wspólne odkrywanie talentów i wewnętrznego potencjału.

Jesteśmy wychowawcami, ale przede wszystkim entuzjastami! Każdy z nas ma swoje pasje i hobby, które przekazuje dzieciom i młodzieży. Dzięki temu wyjazd z nami to nie tylko gwarancja doskonałych wakacji i rozwijającej pracy, ale przede wszystkim spotkanie z podobnymi sobie ludźmi.

Kogo szukamy?

Pomyśl o swojej pasji.

Być może kochasz gotować albo programować. A może kręcą cię sporty ekstremalne lub ASG? Jesteś trenerem personalnym, studentem ASP lub politechniki? Uwielbiasz pisać, grać w gry fabularne albo jesteś cosplayerką?

Na pewno jest coś, co Cię wyróżnia – a my chcemy poznać to coś!

Poszukujemy pełnych pasji ludzi z zainteresowaniami, które odpowiadają organizowanym przez nas obozom młodzieżowym i dziecięcym. Jeżeli chcesz poznać naszą aktualną ofertę, odwiedź naszą stronę!

W szczególności czekamy na:

  • zaangażowanych i kreatywnych animatorów i wychowawców
  • instruktorów harcerskich
  • instruktorów sportowych różnych dyscyplin
  • pasjonatów sztuki i studentów kierunków artystycznych, muzyków, wokalistów, filmowców i fotografów, a także miłośników literatury
  • informatyków i programistów, miłośników e-sportu i gamingu
  • lektorów języka angielskiego, japońskiego i koreańskiego oraz studentów japonistyki,
    znawców kultury Japonii (także mangi i anime) oraz Korei (i K-popu)
  • studentów medycyny, weterynarii oraz kierunków ścisłych (chemia, inżynieria chemiczna, biologia)
  • studentów psychologii i kryminalistyki
  • instruktorów i miłośników survivalu, paintballa oraz ASG, rekonstruktorów militarnych
  • miłośników fantastyki, cosplayerów, erpegowych Mistrzów Gry oraz twórców larpowych.

Jak wygląda rekrutacja?

Sprawa jest prosta. Skorzystaj z przycisku WYSYŁAM CV na górze strony i zostaw swoje zgłoszenie. W przeciągu 14 dni na pewno otrzymasz informację dotyczącą swojej kandydatury.

Z wybranymi osobami umówimy się na wideorekrutację, czyli spotkanie online.  Jak to działa? We wcześniej ustalonym oknie czasowym jeden z koordynatorów obozowych skontaktuje się z Tobą (przez Skype, czat wideo na Messengerze lub aplikację Teams). Podczas takiej rozmowy nie tylko opowiesz o sobie, ale także poznasz szczegóły zatrudnienia i zadasz wszelkie nurtujące Cię pytania.

Dlaczego właśnie my?

Nasze kadrowe zespoły to młodzi ludzie, którzy szybko łapią wspólny język i obozowy humor! Praca wychowawcy potrafi być wymagająca, dlatego dbamy o to, by wszyscy czuli się dobrze – w końcu na kawałek lata ośrodek wypoczynkowy stanie się Twoim domem, a wychowawcy – rodziną. 🙂 Fantastyczna atmosfera sprawia, że wychowawcy współpracują z nami przez wiele lat z rzędu!

Nad zgraną pracą kadry czuwają kierownicy – najlepsi z najlepszych, profesjonaliści i liderzy. Kierownicy doskonale znają nasze obozy, są gotowi do pomocy wychowawcom, a dzięki ich pracy Ty możesz skupić się na organizowaniu atrakcji swojej grupie. Gwarantujemy, że jeżeli sprawdzisz się i spełnisz wszystkie wymagania, możesz liczyć na awans. Wszyscy nasi kierownicy zaczynali jako wychowawcy!

Wyobraź sobie, że do każdego ośrodka latem przyjeżdżają dziesiątki skrzyń i pudeł po prostu wyładowanych sprzętem! Konsole, gry planszowe, komputery, materiały plastyczne, zabawki i przebrania – zapewniamy wszystko, co jest potrzebne do komfortowej pracy. Masz pomysł na coś szczególnego? Po prostu daj nam znać.

Praca w fajnym miejscu i z ciekawymi ludźmi to jedno, ale potrafimy docenić Twoje zaangażowanie i umiejętności także w bardziej namacalny sposób. Wynagrodzenie wzrasta wraz z Twoim doświadczeniem w Poszukiwaczach Przygód. Najlepszych wychowawców nagradzamy dodatkowo na kadrowej imprezie na koniec sezonu!

FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jakie warunki formalne muszę spełnić, żeby zostać wychowawcą?

Wychowawcami mogą zostać tylko osoby pełnoletnie, które ukończyły szkołę średnią oraz mają uprawnienia wychowawcy. Jeżeli nie masz takich uprawnień (np. jako nauczyciel albo instruktor harcerski), kursy na wychowawcę wypoczynku dzieci i młodzieży organizowane są przez instytucje dydaktyczne w większości polskich miast. Wiele z nich odbywa się zdalnie lub w systemie hybrydowym, czyli częściowo zdalnie, a częściowo stacjonarnie.

Wymagane jest również zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego, które można otrzymać od ręki za niewielką opłatą.

Szczegółowe informacje znajdziesz na naszym blogu kadrowym, a dokładnie tutaj.

Nie mam jeszcze kursu wychowawcy wypoczynku. Czy mogę aplikować?

Tak! Kurs wychowawcy wypoczynku dzieci i młodzieży musisz ukończyć, zanim pojawisz się na obozach i rozpoczniesz pracę jako wychowawca. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wysłać do nas CV już teraz.

Czy zapewniacie zakwaterowanie? Wyżywienie? Sprzęt do zajęć?

Nic się nie martw. Zapewniamy pełne wyżywienie i zakwaterowanie w tym samym ośrodku i na takich samych warunkach, co naszym uczestnikom. Zajrzyj na stronę (https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/miejsca/) i zobacz, gdzie oraz w jakich warunkach możesz pracować w te wakacje!

Cały sprzęt potrzebny do przeprowadzenia zajęć będzie już na Ciebie czekał w ośrodku. Co roku inwestujemy w atrakcje dla naszych uczestników, dlatego jeżeli masz nowe pomysły i potrzebujesz czegoś wyjątkowego, by je zrealizować, koniecznie daj nam znać!

Czy praca wychowawcy oznacza zobowiązanie na całe lato?

Nie, w trakcie spotkania rekrutacyjnego omówisz z koordynatorem swoje preferencje oraz dyspozycyjność w wakacje. Zajrzyj wcześniej na naszą stronę (https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/obozy/) i zastanów się, kiedy możesz przyjechać na obozy.

Proces aklimatyzacji na obozie trwa kilka chwil, dlatego preferujemy przyjazd na kilka turnusów z rzędu!

Na czym polegają obowiązki wychowawcy?

Jako wychowawca opiekujesz się swoją grupą dzieci albo młodzieży oraz organizujesz dla nich atrakcje, korzystając ze sprzętu obozowego i programu Twojego obozu, który znajdziesz na naszej stronie internetowej. (https://www.poszukiwaczeprzygod.pl/obozy/). Bawisz się i spędzasz czas ze swoją grupą, robiąc to, co lubisz.

Poza tym bierzesz udział we wszystkich stałych elementach dnia – czyli pobudkach, posiłkach i zbiórkach. Do Twoich obowiązków należy również wykonywanie zadań zleconych przez kierownika obozu – to może być na przykład sprawdzenie ciszy nocnej na ośrodku albo przygotowanie trasy wspólnej pieszej wycieczki.

Podobno wychowawcy pracują 24h na dobę. Czy to prawda?

To trochę prawda, a trochę mit. 🙂 Faktycznie, wychowawca jest odpowiedzialny za swoją grupę przez cały czas trwania obozu. Nie mamy „czasu wolnego”, kiedy wychowawcy zajmują się swoimi sprawami, a nikt nie opiekuje się grupą. Jeżeli któryś z Twoich wychowanków tęskni za domem, nie zostawisz go przecież samego późnym wieczorem, bo Twoja praca już się skończyła!

Z drugiej strony praca wychowawcy w dużej mierze polega na zabawie i rozwijaniu własnych pasji razem z młodymi ludźmi. Pomyśl o tym trochę jak o grupie pasjonatów, w której Ty jesteś moderatorem i dbasz o to, by zabawa była bezpieczna i atrakcyjna dla wszystkich. Gwarantujemy też, że szybko znajdziesz wspólny język z innymi wychowawcami, a wieczorne pogaduchy albo żarty przy obiedzie pozwolą zrelaksować się i odprężyć pomiędzy zajęciami. Czas na sen też się znajdzie. 🙂

Byłem kiedyś uczestnikiem na obozach Poszukiwaczy Przygód. Mogę zostać wychowawcą?

Pewnie! Cieszymy się, że chcesz zostać z nami na dłużej! Zostawiając swoje zgłoszenie pochwal się kiedy i na jakich obozach Cię gościliśmy (możesz to wpisać np. w polu „Informacje dodatkowe”). Możesz też przekuć swoją pozycję w wielki atut – daj się poznać na obozach jako osoba odpowiedzialna oraz specjalista w swojej dziedzinie, a na pewno uwzględnimy to w procesie rekrutacji!

Ukończyłem kurs wychowawcy, ale nadal mam tyle pytań…

To dobrze, że się przejmujesz! Ale nic się nie martw, praca jako wychowawca to świetna rzecz.

Musisz wiedzieć, że co roku, przed wakacjami całą kadrę Poszukiwaczy Przygód zapraszamy na specjalne weekendowe szkolenie, przygotowane zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych wychowawców. Jeżeli pomyślnie przejdziesz etap rekrutacji, Ciebie też zaprosimy!

Pamiętaj, że w trakcie trwania obozu na miejscu będzie kierownik i inni doświadczeni wychowawcy, którzy na pewno Ci pomogą.

Sporo rzeczy o pracy na obozach (zwłaszcza naszych!) możesz dowiedzieć się już teraz z naszego BLOGA KADROWEGO!

Połącz pracę z pasją i zostań wychowawcą Poszukiwaczy Przygód

REKRUTACJA

Aby dołączyć do kadry Poszukiwaczy Przygód zostaw swoje cv i kilka informacji. Czekaj na wiadomość zwrotną!

Tematyka obozów

Zaznacz, na jakiego typu obozach najbardziej chcesz pracować. Możesz zaznaczyć wiele kategorii. Pamiętaj, że na naszych obozach wychowawca prowadzi także zajęcia programowe!
Nie masz pewności, co wybrać? Zobacz naszą ofertę.

Wybierz terminy, w których możesz z nami pracować

Termin obozów

Wyrażam zgodę na przetwarzanie na potrzeby rekrutacji moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, adresu email, numeru telefonu, oraz ewentualnie dodatkowych danych osobowych podanych przeze mnie dobrowolnie w treści załączonego dokumentu CV.  Przyjmuję do wiadomości, że: Administratorem danych są Poszukiwacze Przygód sp. z o. o., ul. Planetarna 6, 80-299 Gdańsk oraz Poszukiwacze Przygód sp.k., ul. Planetarna 6, 80-299 Gdańsk. Zgoda może być cofnięta w dowolnym momencie. Powyższe dane osobowe przetwarzane będą do 6 miesięcy po zakończeniu rekrutacji. Przysługuje mi prawo dostępu do danych oraz ich sprostowania oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zgoda jest dobrowolna, ale niezbędna do rozpoczęcia rekrutacji i podpisania umowy.

* - pola wymagane

wyślij zgłoszenie

Dziękujemy

Dziękujemy za Twoje zgłoszenie!
W przeciągu 14 dni otrzymasz od nas wiadomość mailową lub telefoniczną.

Strafa Kadry

przypomnij hasło