pełna wersja serwisu

Niezbędnik obozowy — OBOZY 2023


Jak przygotować się do wyjazdu?

Dla tych, którzy na obóz jadą z nami po raz pierwszy oraz dla doświadczonych uczestników w ramach przypomnienia – stworzyliśmy obozowy niezbędnik. Jak przygotować się do wyjazdu? Co ze sobą zabrać? Jak się dobrze spakować? Odpowiemy na wszystkie wasze pytania!

 

Jak spakować się na OBOZY 2023?

Wiadomo, że na obóz ASG, czy larpowy chcielibyście zabrać ze sobą odrobinę ekwipunku, ale podstawową zasadą każdego pakowania jest to, by zabrać ze sobą tylko naprawdę potrzebne rzeczy! Nasza propozycja jest taka, aby ograniczyć się do walizki lub plecaka o maksymalnej objętości 80 litrów. Jeżeli coś się nie mieści - zastanówmy się, czy wszystko co włożyliśmy do środka, rzeczywiście się przyda.

Zabieramy ze sobą:

 • bieliznę na zmianę (najlepiej 1 zestaw na każdy dzień wyjazdu i komplet zapasowy)
 • adidasy lub trampki, sandały oraz klapki (pod prysznic i na basen)
 • kurtkę przeciwdeszczową
 • cieplejszą bluzę/polar 
 • czapkę z daszkiem
 • spodnie długie i krótkie
 • t-shirty, bluzki 
 • piżamę 

A ponadto:

 • ręcznik (dwa, jeśli jedziesz nad morze, jezioro lub do ośrodka z basenem) i środki higieny osobistej (takie jak szampon, pasta do zębów i szczoteczka)
 • leki, które bierzemy na stałe - podpisane i wraz z instrukcją dawkowania zamknięte w szczelnym pojemniku lub woreczku - przekażesz je kadrze obozu
 • niewielki i wygodny plecak na krótkie wyprawy
 • krem z filtrem UV - ochrona skóry przed słońcem jest niezwykle ważna!
 • latarkę
 • przedmioty wypisane w programie obozu pod tytułem "POLECAMY ZABRAĆ" albo "ZABIERZ KONIECZNIE"
 • paczkę ulubionych ciastek czy czekoladę

Aby mieć pewność, że do domu wrócimy ze wszystkim, co spakowaliśmy, warto przygotować listę zabieranych rzeczy. Potem, podczas pakowania po obozie, wystarczy tylko sprawdzić czy wszystko jest! 
Jak najlepiej zapakować bagaż? Na dno plecaka trafiają największe i najcięższe przedmioty – buty na zmianę, bluza, ręcznik. Wyżej pakujemy wszystko co małe albo łatwe do uszkodzenia – bielizna, ukochana książka, kosmetyki (najlepiej wygodnie spakowane w kosmetyczkę).

Rodzicom młodszych obozowiczów radzimy podpisać zabierane przez nich rzeczy – w ferworze letniej zabawy nasi uczestnicy potrafią zapomnieć, z czym do nas przyjechali, zwłaszcza, gdy dostają ze sobą nowe ubrania, kupione specjalnie na wyjazd!

Jak dokonać rezerwacji obozu z wykorzystaniem Bonu Turystycznego?

Należy:

 • Dokonać rezerwacji– telefonicznie (+48 58 344 22 12), mailowo (biuro@poszukiwaczeprzygod.pl), na Messengerze albo po prostu samodzielnie, klikając przycisk „Rezerwuj” przy wybranym zimowisku.
 • Zadzwonić do nas i podać nam swój 16-cyfrowy kod Bonu Turystycznego. Wprowadzimy go do systemu ZUS, a Ty otrzymasz potwierdzenie SMS na swój numer telefonu. Później należy podać nam jeszcze kod z potwierdzenia. Gotowe!

Więcej informacji znajdą państwo na naszym blogu: KLIKNIJ TUTAJ, ŻEBY PRZEJŚĆ DO BLOGA

Jakie dokumenty musi zabrać ze sobą uczestnik?

Jeżeli nie przesłaliście oryginału do biura, koniecznie zabierzcie ze sobą wypełnioną, podpisaną przez rodziców kartę obozową. Nie zapomnijcie również o:

 • legitymacji szkolnej,
 • numerze PESEL.

Czy będę potrzebować gotówki na obozie?

Wszystkie świadczenia na zimowiskach są już opłacone – możesz bez problemu obyć się bez gotówki. Ale wiadomo, że jakieś kieszonkowe zawsze się przyda - nic tak nie leczy tęsknoty za domem, jak tabliczka czekolady, a pamiatki to obowiązkowe zakupy! Młodszym uczestnikom polecamy zabrać kieszonkowe w drobnych banknotach i zdeponować je razem z dokumentami u kierownika obozu.

Czy zabierać telefon, laptop i inną elektronikę?

Podejrzewamy, że ciężko będzie Wam rozstać się z telefonami… mimo to proponujemy zabrać podstawowy model, którego ewentualne zgubienie albo uszkodzenie podczas licznych atrakcji nie będzie aż tak bolesne! Przygotowaliśmy tyle zajęć i aktywności, po brzegi wypełniając nimi wszystkie zimowiskowe dni, że z pewnością nie będziecie mieli ani czasu, ani ochoty na kolejne poziomy mobilnych hitów. Jeżeli decydujecie się na telefon, nie zapomnijcie zabrać do niego ładowarki.

Pozostałą elektronikę radzimy zostawić w domu. Niemal cały dzień będziecie przebywać poza pokojem. Czytniki książek, tablety i laptopy tylko niepotrzebnie obciążą Wasze plecaki – na obozach spędzamy tyle czasu na zajęciach, czesto poza ośrodkiem, że na pewno zabraknie Wam czasu na korzystanie z tych urządzeń. 

Czy warto zabrać aparat fotograficzny?

Codziennie na naszych profilach na Facebooku będą pojawiać się fotorelacje z obozów! Ponadto każdy uczestnik otrzyma na koniec pamiątkowe zdjęcia online z każdego dnia wyjazdu. Wiadomo jednak, że własne zdjęcia to zawsze fajna pamiątka, dlatego jeżeli lubicie robić zdjęcia – spakujcie także aparat. Uważajcie jednak na niego, nie zostawiajcie go bez opieki i zwracajcie uwagę co się z nim dzieje podczas wycieczek.

A co ze sprzętem związanym z tematyką obozu?

Na obozach mamy dla Was naprawdę masę atrakcji - i jesteśmy przygotowani do każdej z nich! W naszych ośrodkach czekają stosy gier planszowych i dobrze wyekwipowane ConsoleRoomy, a także sprzęt tematyczny - świetnie zaopatrzona kuchnia na obozie kulinarnym, mocne komputery na obozach gamingowych czy biblioteczka Twierdzy Fantastyki z dziesiątkami erpegowych pozycji.

Oczywiście jeżeli chcesz zabrać ze sobą ulubiony rekwizyt cosplayowy, myszkę do gry która przynosi Ci szczęścię albo chochelkę-prezent od babci, nie ma sprawy! Nie przeładuj tylko plecaka i pamiętaj, żeby dbać o swój sprzęt i mieć na niego oko - możesz go łatwo zagubić w ferworze zabawy!

Lekarstwa

Wszystkie przywiezione na obóz leki powinny zostać podpisane i przekazane wychowawcy wraz z dokładną instrukcją dawkowania leku – dotyczy to szczególnie młodszych obozowiczów. Jeśli zajdzie taka potrzeba, podstawowej pomocy medycznej udzielą pielęgniarka obozowa, lekarz albo nasi specjalnie przeszkoleni opiekunowie i instruktorzy. Rodziców prosimy dodatkowo o odnotowanie ważnych informacji medycznych na karcie obozowej.