fbpx

Obozy bez telefonów w Jantarze – pytania i odpowiedzi [Q&A]

Smartfony są super – jednak od czasu to czasu one także zasługują na wakacje. Dlatego w tym roku w Jantarze zapraszamy na obozy bez telefonów. Uczestnicy Bandy Wiewióry będą mieli do nich ograniczony dostęp, by w pełni móc oddać się letnim atrakcjom – a będzie ich naprawdę sporo!

Wiemy jednak, że ta forma podejścia do telefonów na obozach może budzić wiele pytań, dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na najważniejsze z nich. Sprawdźcie nasze Q&A o obozach bez telefonów!

Co to znaczy "Obozy bez telefonu"?

Podczas naszych tegorocznych obozów w Jantarze wprowadzamy odpoczynek od telefonów. Zachęcamy, by telefony dzieci pozostały w domu. Ale bez obaw, kontakt z uczestnikami będzie możliwy przez specjalnie przygotowaną linię, służącą tylko do rozmów z rodziną/opiekunami w określonych godzinach.

Jeśli jednak rodzice woleliby, by dziecko miało możliwość porozmawiania ze swojego telefonu, nic nie stoi na przeszkodzie. Urządzenia będą zbierane od uczestników pierwszego dnia obozu i wydawane im w konkretnych godzinach. Komórki będą wydawane tylko na prośbę dzieci.

Czy uczestnik powinien wziąć swój telefon?

Zachęcamy, by telefony dzieci zostały w domu. Jeśli jednak rodzice zdecydują, by uczestnik wziął swoją komórkę, wymagamy, by była ona dobrze oznaczona, opisana imieniem i nazwiskiem dziecka oraz by posiadała dobrą baterię, która nie rozładuje się za szybko.

W razie czego zadbajmy jednak, żeby dziecko znało kod PIN do telefonu, w razie gdyby się wyłączył.

Co, kiedy dziecko nie ma swojego telefonu?

W tym roku zachęcamy uczestników, by w ogóle nie brali swoich telefonów do Jantaru – jego brak nie jest problemem. Do kontaktu z rodzicami zostanie przygotowana specjalna linia telefoniczna. Pamiętać jednak należy, że rozmowy nie mogą być za długie, aby każde dziecko mogło skorzystać z połączenia.

Na początku turnusu przekażemy informację, pod jakim numerem i w jakich godzinach można skontaktować się z uczestnikami. Przypominamy, że kierownik ośrodka będzie niezmiennie dostępny cały czas.

Co, kiedy dziecko ma swój telefon?

Jeśli rodzice zdecydują, żeby uczestnik jechał ze swoim telefonem, wymagamy by był on podpisany i posiadał dobrą baterię, która nie rozładuje się za szybko. W razie potrzeby warto, by dziecko znało swój kod PIN, który odblokuje telefon po wyłączeniu.

Wszystkie telefony uczestników zostaną zabrane do depozytu i w konkretnych godzinach wydawane dzieciom na ich prośbę 2 razy dziennie – 45 minut podczas ciszy poobiedniej i 30 minut w czasie przygotowania do snu, po wieczornych zajęciach.

Gdzie będą przechowywane telefony dzieci?

Telefony będą zabierane do depozytu pierwszego dnia obozu – podobnie jak leki czy pieniądze. Urządzenia będą zamykane w kasetkach, stąd prośba o ich podpisanie.

W jakich godzinach będzie można skontaktować się z uczestnikami?

Na początku turnusu przekażemy Państwu informację, w jakich godzinach można skontaktować się z dzieckiem. Przypominamy, że kierownik ośrodka będzie dla Państwa dostępny cały czas.

Ile czasu dzieci będą korzystały z telefonów?

Wszystkie telefony uczestników zostaną zabrane do depozytu i w konkretnych godzinach wydawane dzieciom na ich prośbę 2 razy dziennie – 45 minut podczas ciszy poobiedniej i 30 minut w czasie przygotowania do snu, po wieczornych zajęciach.. Czyli łącznie na maksymalnie 1 godzinę i 15 minut dziennie.

Co z innymi obozami?

Obozy bez telefonów wprowadzamy jedynie na obozach dziecięcych w Jantarze, czyli na cyklu Banda Wiewióry.

W innych ośrodkach, zarówno dziecięcych i młodzieżowych, zasady korzystania z telefonów pozostają bez zmian: zachęcamy uczestników, by ich urządzenia na czas zajęć zostały w pokojach, jednak nie zabieramy im telefonów. Wyjątkiem jest sytuacja, w której rodzic bezpośrednio poprosi kierownika o zabranie uczestnikowi komórki.

Jeśli nasunęły się Wam dodatkowe pytania, na które nie ma tu odpowiedzi, służymy pomocą! Nasze biuro obsługi klienta jest dla Was czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 pod numerem (+48) 58 344 22 12.

Najlepsi z najlepszych – kim jest kadra obozowa Poszukiwaczy Przygód?

Obozy Poszukiwaczy Przygód to świetny odpoczynek, mnóstwo dobrej zabawy, a także rozwijanie pasji i zdobywanie nowych umiejętności. Nasi uczestnicy mogą beztrosko korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wakacji we wspaniałej atmosferze, bezpiecznie się bawić i rozwijać. To wszystko, ponieważ czuwają nad nimi zupełnie wyjątkowi ludzie – najlepsza na świecie Kadra Obozowa.   Przygotowując się do kolejnego sezonu letniego […]

Gwarancja najniższej ceny obozu!

Nie musicie już czekać na promocję, by złożyć rezerwację na wymarzony obóz. W tym sezonie macie pewność, że zawsze będzie obowiązywać Was najlepsza możliwa cena. Sprawdźcie, jak działa nasza gwarancja najniższej ceny!

Nadchodzą WAKACJE 2024! Jakie nowości przygotowaliśmy?

Czy tylko nam się zdaje, czy w powietrzu już czuć cieplejszą nutę? Dni stają się coraz dłuższe, pogoda cieplejsza a lekcje w szkole jakieś bardziej znośne. Myślami właściwie można być już na wakacjach… 😉 Z doświadczenia wiemy, że najlepiej zaplanować z lato z wyprzedzeniem – przygotowaliśmy zatem przewodnik po zmianach w naszej tegorocznej ofercie. Poznajcie […]

Obóz dla… niejadka i dziecka na diecie

Są takie dzieci (podobno!), dla których jedzenie nie stanowi żadnego problemu – jedzą chętnie i różnorodnie. Jednak ogromna ilość rodziców boryka się każdego dnia ze znalezieniem sposobu na podanie posiłku, który zniknie z talerza bez stoczenia o to bitwy. Są też dzieciaki, które z przyczyn zdrowotnych podlegają konkretnej diecie. Problemy z posiłkami spędzają sen z […]

Dojazdy na Obozy 2024 [Q&A]

Pierwsze obozowe znajomości często zawiązują się już podczas wspólnej podróży na wakacje! By to umożliwić, od lat organizujemy dojazdy na nasze obozy z największych miast w Polsce. Wskakujcie w autokar lub pociąg – lato już na nas czeka!