fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Obozy bez telefonów w Junoszynie – pytania i odpowiedzi [Q&A]

Smartfony są super – jednak od czasu to czasu one także zasługują na wakacje. Dlatego w tym roku w Junoszynie zapraszamy na obozy bez telefonów. Uczestnicy Bandy Wiewióry będą mieli do nich ograniczony dostęp, by w pełni móc oddać się letnim atrakcjom – a będzie ich naprawdę sporo!

Wiemy jednak, że nowa forma podejścia do telefonów na obozach może budzić wiele pytań, dlatego postanowiliśmy odpowiedzieć na najważniejsze z nich. Sprawdźcie nasze Q&A o obozach bez telefonów!

Co to znaczy "Obozy bez telefonu"?

Podczas naszych tegorocznych obozów w Junoszynie wprowadzamy odpoczynek od telefonów. Zachęcamy, by telefony dzieci pozostały w domu. Ale bez obaw, kontakt z uczestnikami będzie możliwy przez specjalnie przygotowaną linię, służącą tylko do rozmów z rodziną/opiekunami w określonych godzinach.

Jeśli jednak rodzice woleliby, by dziecko miało możliwość porozmawiania ze swojego telefonu, nic nie stoi na przeszkodzie. Urządzenia będą zbierane od uczestników pierwszego dnia obozu i wydawane im w konkretnych godzinach. Komórki będą wydawane tylko na prośbę dzieci.

Czy uczestnik powinien wziąć swój telefon?

Zachęcamy, by telefony dzieci zostały w domu. Jeśli jednak rodzice zdecydują, by uczestnik wziął swoją komórkę, wymagamy, by była ona dobrze oznaczona, opisana imieniem i nazwiskiem dziecka oraz by posiadała dobrą baterię, która nie rozładuje się za szybko.

Co, kiedy dziecko nie ma swojego telefonu?

W tym roku zachęcamy uczestników, by w ogóle nie brali swoich telefonów do Junoszyna – jego brak nie jest problemem. Do kontaktu z rodzicami zostanie przygotowana specjalna linia telefoniczna. Pamiętać jednak należy, że rozmowy nie mogą być za długie, aby każde dziecko mogło skorzystać z połączenia.

Na początku turnusu przekażemy informację, w jakich godzinach można skontaktować się z uczestnikami. Przypominamy, że kierownik ośrodka będzie niezmiennie dostępny cały czas.

Co, kiedy dziecko ma swój telefon?

Jeśli rodzice zdecydują, żeby uczestnik jechał ze swoim telefonem, wymagamy by był on podpisany i posiadał dobrą baterię, która nie rozładuje się za szybko.

Wszystkie telefony uczestników zostaną zabrane do depozytu i w konkretnych godzinach wydawane dzieciom na ich prośbę 2 razy dziennie – 30 minut podczas ciszy poobiedniej i 30 minut w czasie przygotowania do snu, po wieczornych zajęciach.

Gdzie będą przechowywane telefony dzieci?

Telefony będą zabierane do depozytu pierwszego dnia obozu – podobnie jak leki czy pieniądze. Urządzenia będą zamykane w kasetkach, stąd prośba o ich podpisanie.

W jakich godzinach będzie można skontaktować się z uczestnikami?

Na początku turnusu przekażemy Państwu informację, w jakich godzinach można skontaktować się z dzieckiem. Przypominamy, że kierownik ośrodka będzie dla Państwa dostępny cały czas.

Ile czasu dzieci będą korzystały z telefonów?

Wszystkie telefony uczestników zostaną zabrane do depozytu i w konkretnych godzinach wydawane dzieciom na ich prośbę 2 razy dziennie – 30 minut podczas ciszy poobiedniej i 30 minut w czasie przygotowania do snu, po wieczornych zajęciach. Czyli łącznie na maksymalnie godzinę dziennie.

Wyjątkiem jest tutaj Mój Pierwszy Obóz nad morzem dla najmłodszych Poszukiwaczy Przygód. Tam telefon będzie wydawany 3 razy dziennie – na 30 minut po śniadaniu i przed pierwszym blokiem zajęciowym, 30 minut podczas ciszy poobiedniej i 30 minut w czasie przygotowania do snu. 

Co z innymi obozami?

Obozy bez telefonów wprowadzamy jedynie na obozach dziecięcych w Junoszynie, czyli na cyklu Banda Wiewióry.

W innych ośrodkach, zarówno dziecięcych i młodzieżowych, zasady korzystania z telefonów pozostają bez zmian: zachęcamy uczestników, by ich urządzenia na czas zajęć zostały w pokojach, jednak nie zabieramy im telefonów. Wyjątkiem jest sytuacja, w której rodzic bezpośrednio poprosi kierownika o zabranie komórki uczestnikowi.

Jeśli nasunęły się Wam dodatkowe pytania, na które nie ma tu odpowiedzi, służymy pomocą! Nasze biuro obsługi klienta jest dla Was czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00 pod numerem (+48) 58 344 22 12.

Mój Pierwszy Obóz nad morzem

Obóz stworzony dla dzieci, które po raz pierwszy samodzielnie wyjeżdżają na wakacje. Zajęcia integracyjne, sportowe, przygodowe i plastyczne.

Bursztynowe Wakacje

Wakacyjny wypoczynek nad morzem. Zabawy na plaży i w basenie, zajęcia plastyczne, wesołe gry terenowe, przebierane dyskoteki i wakacyjny odpoczynek.

Operacja Przygoda

Obóz pełen emocjonujących aktywności, gier i zabaw. Tor quadowy, turniej paintballowy (markery przeznaczone dla dzieci), gry terenowe, zabawy nad wodą.

Obóz Trenerów Pokemon

Obóz dla fanów kreskówki Pokémon. Ciekawostki, gry związane ze światem Pokémon, fabularne zabawy terenowe, warsztaty plastyczne. Czy złapiesz je wszystkie?

Byle Do Wakacji!