fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Jak wybrać obóz idealny – Wakacje 2023 [PORADNIK]

Jesteśmy absolutnie pewni, że mamy dla Was najlepszą ofertę obozów letnich. I to bez względu na wiek, zainteresowania, czy to, skąd będziecie jechać na wakacje. Obóz w leśnej głuszy? Proszę bardzo! Leniuchowanie na plaży? Nie ma sprawy! Programowanie, aktorstwo, gotowanie? Jak najbardziej! Mamy to wszystko! Jak rozeznać się w gąszczu naszych obozowych propozycji? Postaramy się podpowiedzieć Wam, jak wybrać obóz idealny! 

Wakacje 11/10? Wiadomo – Poszukiwacze Przygód  

Mamy całą masę dowodów na to, że aby spędzić lato na najbardziej niesamowitych i niezapomnianych obozach, wystarczy sięgnąć po ofertę Poszukiwaczy Przygód. Oto tylko niektóre z nich: 

 • 21 lat doświadczenia w organizacji obozów tematycznych dla dzieci i młodzieży w całej Polsce.
 • ponad 100 różnych obozów stworzonych z myślą o młodszych i starszych, sportowcach, naukowcach, artystach, pasjonatach wszystkich możliwych dziedzin oraz tych, którzy chcą w wakacje po prostu solidnie odpocząć.
 • 7 różnych lokalizacji na terenie Polski: góry, morze, jezioro, las – czego tylko zapragniesz!
 • małe grupy – sporo mniejsze niż przewiduje ustawa o wypoczynku.
 • świetnie dobrana kadra – wychowawcy, pasjonaci, instruktorzy, specjaliści, starannie przez nas wybrani oraz przeszkoleni.
 • no i może najważniejsze: tysiące uczestników goszczących u nas latem i zimą, w tym setki wracających co roku na nasze obozy. 

To tylko część argumentów przemawiających za Poszukiwaczami, jako za organizatorami wypoczynku. Nasze ogromne doświadczenie i zaangażowanie pozwoliło nam przejść bez problemów nawet przez trudny covidowy czas. Jesteśmy pewni naszych obozów. Jest jednak jeden problem… 

Otwierasz ofertę Poszukiwaczy Przygód i… 

Obojętnie, czy masz przed sobą nasz katalog w wersji papierowej (jeśli nie masz, a chcesz mieć, możesz zawsze zamówić go bezpłatnie!) czy elektronicznej lub też wchodzisz na stronę internetową Poszukiwaczy Przygód, możesz poczuć zawrót głowy na widok ogromu tytułów obozowych do wyboru. Nic dziwnego – w tym roku proponujemy Wam dokładnie 104 obozy, podzielone na 13 cykli, w siedmiu lokalizacjach. Jak się w tym odnaleźć? Czym są cykle obozowe? Od czego zacząć poszukiwanie tego jedynego, idealnego obozu? Spokojnie! Przeprowadzimy Was po naszej ofercie krok po kroku i ułatwimy wybór 😊 Gotowi? Zaczynamy! 

O co chodzi z cyklami obozowymi? 

Opisując naszą ofertę, często używamy tego określenia. Cykle znajdziecie w naszym katalogu i na stronie internetowej. Czym jest cykl obozowy? Ogólnie rzecz biorąc, cykl tozgrupowanie kilku do kilkunastu obozów skierowanych do uczestników w określonym wieku, odbywających się jednocześnie w jednym ośrodku wypoczynkowym. Obozy cyklu łączy lokalizacja, osoba kierownika, który sprawuję pieczę nad ich przebiegiem i niektóre zajęcia, takie jak wieczorne dyskoteki czy wycieczki. Przeważnie w ramach jednego cyklu toczą się obozy o zbliżonej tematyce: np. cykl obozów artystycznych dla młodzieży Przystań Wyobraźni, czy obozów naukowych dla dzieci: Odkrywcy Świata. Więcej o tym, czym są i jak funkcjonują cykle obozowe przeczytacie tutaj. 

Wiek uczestnika 

Z całą pewnością pierwszym czynnikiem, który zawęzi zdecydowanie pulę obozów do wybrania, będzie wiek uczestnika wybierającego się z nami na wakacje. I tak: 

 • Dla dzieci w wieku 5 – 10 lat, zwłaszcza tych, wybierających się na obóz po raz pierwszy, mamy ofertę obozów dla najmłodszych – są to programy Mój Pierwszy Obóz nad morzem oraz w górach oraz Obóz Rodzinny na Podhalu. Na tym ostatnim małym poszukiwaczom przygód towarzyszą ich opiekunowie (rodzice, dziadkowie, wujkowie…). Turnusy trwają tu 6 dni – idealnie na start przygody z samodzielnymi wyjazdami!
 • Dla dzieci w wieku 8 – 14 lat przygotowaliśmy cztery dziecięce cykle obozowe – a w każdym z nich kilka – kilkanaście propozycji dla dziewczynek i chłopców, tych bardziej aktywnych i tych chcących po prostu odpocząć. Fanów Gwiezdnych Wojen, rozgrywek wirtualnych, miłośników gotowania czy żądnych wiedzy ciekawskich. Znajdzie się coś dla każdego!

Banda Wiewióry: obozy dziecięce nad morzem (7 obozów) 

Ekipa Rysia: obozy dziecięce nad jeziorem (14 obozów) 

Klub Pandki: obozy dziecięce na Podhalu (6 obozów) 

Załoga Bobra – Odkrywcy Świata: obozy dziecięce na Podhalu (6 obozów) 

 • Dla młodzieży w wieku 12 – 19 lat mamy aż 7 różnych cykli. Większość z nich, to cykle tematyczne, a więc łączące obozy o zbliżonym charakterze. Dzięki temu uczestnicy o podobnych zainteresowaniach mogą wymieniać się doświadczeniami, inspirować się nawzajem i tworzyć wspólnie przestrzeń o niesamowitej atmosferze. 

Przystań Wyobraźni – obozy artystyczne (14 obozów) 

Obozy Azjatyckie (8 obozów) 

Twierdza Fantastyki – obozy RPG i LARP (11 obozów) 

Akademia Talentów – obozy naukowe, sportowe, komputerowe, językowe (15 obozów) 

Obozy Młodzieżowe nad Morzem (2 obozy) 

Obozy Młodzieżowe w Górach (4 obozów) 

Obozy pod Namiotami (6 obozów) 

Może góry, a może morze? Lokalizacja 

Lokalizacja obozu ma znaczenie zwłaszcza dla rodziców naszych młodszych uczestników. Ważna jest dla nich odległość obozu od domu. Chcą zaoszczędzić dzieciom długiej podróży, a także czują się lepiej wiedząc, że w razie ataku tęsknoty lub problemów ze zdrowiem będą mogli pojawić się na miejscu stosunkowo szybko.  

Są także ci, którzy wymarzyli sobie leniuchowanie na morskiej plaży lub chcą poczuć wiatr górski we włosach. Jeśli miejsce obozu ma dla Was kluczowe znaczenie, proponujemy: 

Obozy nad morzem – Mierzeja Wiślana (Jantar, Junoszyno, Krynica Morska): 

 • Dla najmłodszych (6 – 10 lat) 
 • Dla dzieci (8 – 13 lat): Banda Wiewióry 
 • Dla nastolatków (11 – 15 lat) 
 • Dla młodzieży (13 – 18 lat): 

– Akademia Talentów 

– Obozy Młodzieżowe nad Morzem 

Obozy nad jeziorem – Bory Tucholskie (Tleń): 

 • Dla dzieci (8 – 13 lat): Ekipa Rysia 
 • Dla młodzieży (13 – 19 lat): obozy survivalowe pod namiotami 

Obozy w górach – Podhale (Poronin, Bukowina Tatrzańska, Małe Ciche): 

 • Dla najmłodszych (5 – 10 lat) 
 • Dla dzieci (8 – 14 lat): 

– Klub Pandki 

– Odkrywcy Świata – Załoga Bobra 

 • Dla młodzieży: 

– Przystań Wyobraźni – obozy artystyczne (13 – 18 lat) 

– Obozy Azjatyckie (12 – 18 lat) 

– Twierdza Fantastyki – obozy RPG (12 – 19 lat) 

– Obozy młodzieżowe w górach (13 – 18 lat) 

Co lubisz, czego nie lubisz? Tematyka. 

Od 20 lat rozwijamy talenty, wspieramy nietuzinkowe zainteresowania i odkrywamy wewnętrzny potencjał dzieci i młodzieży. Wierzymy, że aby rozwijać się, poznać wspaniałych przyjaciół i przeżyć najciekawsze przygody trzeba robić to, co naprawdę się kocha. Dlatego stawiamy na obozy tematyczne. Dzięki temu nasi uczestnicy nie tylko zyskują nową wiedzę i umiejętności, ale także otoczeni są rówieśnikami o podobnych zainteresowaniach, dzięki czemu szybciej nawiązują przyjaźnie i po prostu świetnie się u nas czują 😊 

Tematyka obozów dziecięcych (8 – 13 lat): 

Obozy dziecięce zaplanowaliśmy tak, by w każdym z czterech cykli, które odbywają się nad morzem, nad jeziorem i w górach znalazły się obozy o różnej tematyce. Dzięki temu bez względu na to, które z miejsc wybierze młody poszukiwacz przygód, na pewno znajdzie coś dla siebie. I tak dla lubiących ruch i adrenalinę mamy np. obóz Operacja Przygoda (nad morzem) naszpikowany emocjonującymi atrakcjami w terenie, czy Letnią Akademię Sportu (nad jeziorem), z wachlarzem najróżniejszych dyscyplin sportowych. Na miłośników przygód czeka obóz Tatrzańska Przygoda (w górach) lub np. Obóz Detektywistyczny (nad morzem). Mamy także coś dla tych, którym marzy się kariera naukowca – zapraszamy ich na obozy cyklu Odkrywców Świata (w górach). Znajdzie się też coś dla fanów Pokemonów, Gwiezdnych Wojen, Minecrafta, młodych artystów, a także tych, którzy szukają po prostu beztroskiej, wakacyjnej zabawy! 

Tematyka obozów młodzieżowych (13 – 19 lat): 

Tu sprawa jest prosta – nasze cykle tematyczne porządkują obozy zgodnie z zainteresowaniami młodych ludzi. Artystyczne dusze zapraszamy na obozy Przystani Wyobraźni, fani fantastyki i gier fabularnych typu RPG znajdą swoje miejsce na obozach cyklu Twierdzy Fantastyki. Ci, których pasją jest wiedza (medycyna, weterynaria, nowoczesne technologie itp.) lub sport odnajdą się na cyklu Akademii Talentów. Mamy też coś specjalnego dla najprawdziwszych twardzieli i twardzielek – na pewno spodoba się im nasza Baza Namiotowa z obozami survivalowymi i militarnymi. Nie zapomnieliśmy także o tych, dla których wakacje oznaczają przede wszystkim zasłużony odpoczynek w najczystszej postaci… 

W czym możemy Wam pomóc? 

Mamy nadzieję, że powyższy przewodnik pomoże Wam w znalezieniu obozu idealnego 😊. Jeśli jednak nadal macie pytania lub potrzebujecie pomocy w wyborze programu – skontaktujcie się z nami! Poprosimy Was o kilka informacji (wiek uczestnika, jego zainteresowania, a może informacja za czym nie przepada…) i zaproponujemy Wam najlepiej dopasowane obozy.

Spieszcie się! Miejsca na niektórych programach już się kończą! 

 

Byle do wakacji!