fbpx

Najlepsi z najlepszych – kim jest kadra obozowa Poszukiwaczy Przygód?

Obozy Poszukiwaczy Przygód to świetny odpoczynek, mnóstwo dobrej zabawy, a także rozwijanie pasji i zdobywanie nowych umiejętności. Nasi uczestnicy mogą beztrosko korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wakacji we wspaniałej atmosferze, bezpiecznie się bawić i rozwijać. To wszystko, ponieważ czuwają nad nimi zupełnie wyjątkowi ludzie – najlepsza na świecie Kadra Obozowa.  

Przygotowując się do kolejnego sezonu letniego chcemy, aby każdy rodzic i opiekun był pewien, że ich pociechy są w najlepszych rękach. Dlatego pragniemy przybliżyć Wam naszych wychowawców, instruktorów i kierowników. Jak wygląda rekrutacja? Jakie warunki muszą spełniać kandydaci? Na co zwracamy uwagę w pracy z naszą kadrą? Sprawdźcie!

Pod lupą – szukamy najlepszych! 

Od lat na naszych obozach gościmy tysiące dzieci i młodzieży. Nad ich bezpieczeństwem i najlepszą zabawą czuwa co lato około 300 wychowawców i kierowników. Wielu z nich pracuje z nami wiele lat z rzędu, stając się z wychowawców kierownikami, a nawet zasilając szeregi naszego gdańskiego biura.

Przed każdymi wakacjami poszukujemy też nowych opiekunów na nasze obozy. Rekrutacja kadry to dla nas niezwykle ważna kwestia, której poświęcamy wiele uwagi. Obojętnie czy poszukujemy kadry na obozy dziecięce czy młodzieżowe, naukowe, survivalowe czy artystyczne – przede wszystkim szukamy ludzi odpowiedzialnych, zaangażowanych i wkładających serce w pracę z podopiecznymi.

Aby znaleźć takie osoby prowadzimy kilkuetapową rekrutację. Z każdym kandydatem, którego zgłoszenie zwróciło naszą uwagę, rozmawiamy indywidualnie. Pytamy o doświadczenie, weryfikujemy wiedzę, która będzie potrzebna przy prowadzeniu danego programu. Opowiadamy także dokładnie, jak funkcjonują obozy Poszukiwaczy Przygód oraz jasno przedstawiamy nasze oczekiwania względem wychowawcy.

Jeśli rozmowa przebiegnie pomyślnie, zapraszamy kandydata na nasze wewnętrzne szkolenie Kadry Obozowej Poszukiwaczy Przygód. Podczas tego weekendowego wydarzenia spotykamy się zarówno z kandydatami, jak i naszą doświadczoną kadrą. Dzięki starannie zaplanowanym zajęciom możemy jeszcze lepiej przygotować wychowawców i kierowników do pracy na obozach. Szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo, umiejętne rozwiązywanie problemów wychowawczych oraz dbanie o pozytywną atmosferę wśród uczestników. Jest to świetny czas na wymianę doświadczeń pomiędzy mniej doświadczoną kadrą, a „obozowymi weteranami”. Dzięki temu spotkaniu nawiązują się także znajomości wśród osób, które będą ze sobą współpracować – czasem nawet przez dwa wakacyjne miesiące! 

Bezpieczeństwo przede wszystkim – kto formalnie może pełnić funkcję wychowawcy? 

Oprócz chęci, predyspozycji i szczególnych umiejętności odpowiadających tematyce naszych obozów wychowawcy obozowi muszą spełniać także szereg formalnych wymogów, określonych w ogólnopolskich przepisach dotyczących organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Mając ponad 20-letnie doświadczenie w organizacji letnich i zimowych wyjazdów, znamy te przepisy doskonale, a także trzymamy rękę na pulsie i jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Każdy wychowawca pracujący na naszych obozach musi: 

  • być osobą pełnoletnią z przynajmniej średnim wykształceniem
  • posiadać uprawnienia wychowawcy kolonijnego – zapewnia je ukończenie specjalnego kursu, posiadanie uprawnień nauczycielskich lub bycie instruktorem harcerskim
  • być osobą niekaraną – przedstawić stosowne zaświadczenie z Krajowego Rejestru Karnego 

Jako doświadczeni i świadomi organizatorzy, nieustannie wdrażamy wszelkie zalecenia płynące z ważnych instytucji, takich jak Ministerstwo Edukacji czy Kuratoriów Oświaty. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że zaufanie jakim nas obdarzacie powierzając nam swoje dzieci, jest nie do przecenienia. 

Kadra obozowa – zaangażowani pasjonaci 

Formalne wymagania dotyczące pracy na koloniach są bardzo ważne. Nie ma możliwości, aby osoba pracująca na obozach Poszukiwaczy Przygód ich nie spełniała. Jednak nie wystarczą one, byśmy podjęli współpracę z kandydatem. Dlaczego? Cóż, to co wyróżnia nasze obozy spośród innych wakacyjnych wyjazdów, to ogromny wybór obozów tematycznych. W naszym katalogu znajdziecie programy artystyczne, survivalowe, naukowe czy sportowe, a także te poświęcone najróżniejszym hobby: kulturze Azji, grom komputerowym lub fabularnym, konkretnym aspektom popkultury… Dlatego też nasza kadra obozowa to nie tylko świetni i odpowiedzialni animatorzy, ale także specjaliści w swoich dziedzinach: sportowcy, lektorzy języków obcych, muzycy, plastycy, studenci i absolwenci kierunków naukowych oraz pasjonaci najróżniejszych dziedzin.

To właśnie ogrom wiedzy, a także pasja i chęć dzielenia się nią sprawia, że nasi wychowawcy są wyjątkowi. Potrafią nie tylko świetnie zaopiekować się uczestnikami dbając o ich bezpieczeństwo, lecz dzięki swemu zaangażowaniu tworzą przestrzeń do rozwoju, przekazywania wiedzy i umiejętności swoim podopiecznym. To także daje gwarancję złapania świetnego kontaktu z uczestnikami! 

Wszyscy jesteśmy Poszukiwaczami Przygód!

Nie mamy wątpliwości, że kluczem do sukcesu naszych obozów są także nasi kadrowicze. Dowody na wysoką jakość ich pracy otrzymujemy od naszych klientów i uczestników co roku. Podziękowania po zakończonym obozie, pytania o konkretnych wychowawców podczas składania rezerwacji – to upewnia nas, że mamy odpowiednich ludzi na odpowiednich miejscach 😉 Nasi wychowawcy chętnie pracują z nami wiele sezonów z rzędu, a także namawiają do współpracy z Poszukiwaczami Przygód swoich znajomych lub rodzeństwo. Bardzo często aplikacje na stanowisko wychowawcy składają… nasi byli uczestnicy! Nic dziwnego, po wielu wakacjach spędzonych na obozach osiągnęli już wiek, w którym mogą znaleźć się „po drugiej stronie mocy”. No i nie wyobrażają sobie spędzenia wakacji inaczej, niż z Poszukiwaczami Przygód! Witamy takie osoby z szeroko otwartymi ramionami!  

To wszystko sprawia, że nasza kadra obozowa, to nie zbiór przypadkowych osób. To społeczność profesjonalnych i zaangażowanych ludzi, wkładających całe serca w to, co robią. Bardzo często spotykają się ze sobą przez cały rok i utrzymują z nami kontakt, dzieląc się ważnymi informacjami ze swego życia (nie zgadlibyście ile kadrowych małżeństw zostało zawartych na przestrzeni tych dwudziestu lat!). Biorą także udział w wydarzeniach, które organizujemy poza wakacjami. Oni po prostu uwielbiają swoją pracę.  

A my uwielbiamy ich! 

Akademia Talentów – wakacyjny kampus pasjonatów

Wakacje to dla dzieciaków i młodzieży czas zasłużonego odpoczynku od szkolnej rutyny. Słodkie lenistwo i szalone zabawy to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, gdy mówimy „letni obóz”… A może jest inny przepis na idealny, wakacyjny wyjazd, po którym młodzi ludzie wrócą do swojej codzienności nie tylko zrelaksowani i w dobrych humorach, ale także bogatsi […]

Oto katalog Obozy 2024! Poznajcie jego nowy design

Czas wejść w nową erę Poszukiwaczy Przygód! Nasz najnowszy katalog letni otrzymał nie lada metamorfozę – jest bardziej kolorowy i PIONOWY, ale cały czas wypełniony najlepszymi pomysłami na wakacje! Wiemy, że po tylu latach mogliście się już przyzwyczaić do starego layoutu, dlatego przygotowaliśmy krótką instrukcję obsługi nowego-nowego katalogu 🙂

Nadchodzą WAKACJE 2024! Jakie nowości przygotowaliśmy?

Czy tylko nam się zdaje, czy w powietrzu już czuć cieplejszą nutę? Dni stają się coraz dłuższe, pogoda cieplejsza a lekcje w szkole jakieś bardziej znośne. Myślami właściwie można być już na wakacjach… 😉 Z doświadczenia wiemy, że najlepiej zaplanować z lato z wyprzedzeniem – przygotowaliśmy zatem przewodnik po zmianach w naszej tegorocznej ofercie. Poznajcie […]

Wszystko, co musisz wiedzieć o Bazie Namiotowej Poszukiwaczy Przygód [FAQ]

Przed wyjazdem na obóz zawsze jest kilka niewiadomych – szczególnie jeśli wybrałeś specjalistyczną tematykę wyjazdu. Wiemy, że pobyt na Bazie Namiotowej Poszukiwaczy Przygód często nasuwa wiele pytań. Dlatego w tym wpisie blogowym odpowiemy na część z nich, byście lepiej mogli przygotować się do wakacji!

Obóz dla… niejadka i dziecka na diecie

Są takie dzieci (podobno!), dla których jedzenie nie stanowi żadnego problemu – jedzą chętnie i różnorodnie. Jednak ogromna ilość rodziców boryka się każdego dnia ze znalezieniem sposobu na podanie posiłku, który zniknie z talerza bez stoczenia o to bitwy. Są też dzieciaki, które z przyczyn zdrowotnych podlegają konkretnej diecie. Problemy z posiłkami spędzają sen z […]