fbpx

FAQ – ZIMOWISKA 2024, czyli wszystko, o co chcielibyście nas zapytać!

Zima nadchodzi! W Poszukiwaczach Przygód zimowiska to już od jakiegoś czasu temat numer jeden. Dla tych rodziców, którzy mają wątpliwości związane z feriami, przygotowaliśmy krótką ściągę z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami na nie. A więc, czy są pytania…?

Moje dziecko jeszcze nigdy nie wyjeżdżało zimą samo. Czy to na pewno dobry pomysł?

Wyjazd na zimowisko różni się nieco od wyjazdu wakacyjnego. Mróz i śnieg to mnóstwo frajdy, ale także nieco problemów – zwłaszcza dla młodszych uczestników. My jednak doskonale wiemy, jak ważne jest dopilnowanie odpowiedniego stroju dzieci przed wyjściem na dwór. Wiemy, że czapki lubią się gubić, a rękawiczki moczyć od śniegu. Nasi wychowawcy dopilnują, czy na stopach na pewno są suche skarpetki i czy przy kolacji każdy wypił ciepłą herbatę. Uwierzcie nam – mamy nie lada doświadczenie!

Jeśli jednak rodzice woleliby osobiście dopilnować swoich młodszych pociech – zapraszamy na Zimowisko Rodzinne, na którym świetnie bawić się będą nie tylko dzieci, ale i ich opiekunowie! Więcej o zimowym wyjeździe w rodzinnym gronie znajdziecie tutaj.

Jak wygląda dojazd na zimowisko?

Na nasze zimowiska dotrzeć można tak samo, jak na obozy letnie: albo zorganizowanym przez nas transportem autokarowym z największych miast w Polsce albo indywidualnie. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na naszej stronie w Informacjach (w sekcji Płatności i regulaminy).

Moje dziecko jedzie samo i martwię się, czy będzie miało przyjaciół…

Ta obawa towarzyszy większości rodziców i dzieci, które jadą bez swoich znajomych na zimowisko lub obóz. Wiemy o tym doskonale i dlatego stawiamy na integrację już od pierwszych minut! Nasze zimowiska skupiają rówieśników (podzieliliśmy je na trzy grupy wiekowe!), a także – dzięki programom tematycznym – osoby o podobnych zainteresowaniach. Dzięki tym rozwiązaniom uczestnicy szybko nawiązują kontakt i świetnie bawią się w swoim towarzystwie!

Moje dziecko chce jechać na zimowisko, ale nie chce brać udziału w zajęciach na stoku.

Nie ma problemu! W naszej ofercie zimowej mamy również opcje bez nart ani snowboardu. Na uczestników, których zimowe sporty z jakiegoś powodu nie przekonują, czekać będą ciekawe zajęcia alternatywne, aby żadna chwila tych ferii nie była zmarnowana!

 

Dla uczestników, którzy nie przepadają za białym szaleństwem przygotowaliśmy:

 

Moje dziecko nigdy wcześniej nie jeździło na nartach, ani na snowboardzie. Czy zimowisko to dobre miejsce, by zacząć?

Zdecydowanie tak! Na naszych zimowiskach uczestnicy wychodzący na stok dzieleni są przez instruktorów na grupy pod kątem swoich umiejętności jazdy. Zawsze powstaje więc także grupa poczatkująca. Świetnie dobrane ćwiczenia i doświadczeni prowadzący to klucz do udanego rozpoczęcia przygody na jednej lub dwóch deskach!

Mój syn/córka świetnie radzi sobie na stoku! Czy nie będzie się nudzić?

Nie ma takiej możliwości 😊. Nasi uczestnicy na pierwszych zajęciach dzieleni są przez instruktorów pod względem swoich umiejętności. Niewielkie grupy sprawiają, że prowadzący zajęcia mogą zaproponować każdemu odpowiednio dobrane ćwiczenia, aby każdy świetnie się bawił i nauczył czegoś nowego!

A jeśli nie będzie śniegu..?

Po kilkunastu latach organizowania zimowisk na Podhalu możemy śmiało powiedzieć, że jest to bardzo mało prawdopodobne. W zimach, w których cała Polska cierpiała na brak śniegu, stoki w Małym Cichym czy Murzasichle pracowały na pełnych obrotach. Dzięki sprzętowi naśnieżającemu wystarczyła tylko temperatura poniżej zera, by miłośnicy sportów zimowych mogli beztrosko się bawić. Gdyby jednak pogoda spłatała nam figla, z całą pewnością zaproponujemy uczestnikom zajęcia alternatywne – równie atrakcyjne, co szusowanie po stokach!