fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

No to jazda! Szkolenie narciarskie i snowboardowe na zimowiskach Poszukiwaczy Przygód

Jak ferie, to śnieg! A jak śnieg, to oczywiście sporty zimowe – narty i snowboard. Na naszych zimowiskach nie mogło zabraknąć białego szaleństwa! Chociaż programy różnią się między sobą tematyką oraz wiekiem uczestników, to zależy nam, aby każdy z Was wykorzystał zimę w stu procentach. Dlatego zajęcia na stokach znajdziecie w programie zarówno Małych Mistrzów Kuchni, zimowiska literackiego, jak i każdym innym. W ofercie nie zabrakło też zimowiska narciarskiego i snowboardowego dla tych, którzy najchętniej nie odpinaliby desek przez cały dzień!

Jak w praktyce wyglądają zajęcia na stoku na zimowiskach Poszukiwaczy Przygód?

Zimowiskowy plan dnia

Nasze obozy zimowe odbywają się na Podhalu. Nie wyobrażaliśmy sobie więc, by nie skorzystać z tego faktu. Dlatego też każdy uczestnik – bez względu na program, w którym bierze udział – przynajmniej raz dziennie będzie miał okazję podszkolić swoje umiejętności w jeździe na nartach lub snowboardzie. Jak wygląda to w praktyce? Dzień na zimowisku – podobnie, jak na obozie letnim – podzielony jest na trzy bloki zajęciowe: przedpołudniowy, popołudniowy oraz wieczorny. Uczestnicy realizują zajęcia swoich programów na dwóch z nich, zaś na jednym (na przedpołudniowym lub popołudniowym) wychodzą na stok. Wyjątkiem są zimowiska narciarskie i snowboardowe – na nich uczestnicy spędzają na stacjach narciarskich oba bloki zajęciowe, zaś wieczorem odpoczywają i bawią się w ośrodku. Taki plan dnia gwarantuje, że każdy uczestnik spędza na stoku ok. 2 – 2,5 godziny dziennie, zaś nasi młodzi narciarze i snowboardziści nawet do 5 godzin każdego dnia!

Pod czujnym okiem instruktora

Aby zajęcia narciarskie (i snowboardowe) były nie tylko świetną zabawą, ale – przede wszystkim – bezpieczną i efektywną nauką, prowadzone są przez naszych, starannie dobieranych instruktorów. Są oni członkami obozowej kadry, a więc nie tylko prowadzą szkolenie na stokach, ale także spędzają z uczestnikami czas pomiędzy zajęciami, pomagają im w odpowiednim przygotowaniu się do wyjścia na stok i uczestniczą w zajęciach integracyjnych już od pierwszego dnia zimowiska. Dzięki temu znają doskonale swoich podopiecznych i na bieżąco oceniają ich postępy. Mogą dostosowywać ćwiczenia do grupy, a nawet odpowiadać na potrzeby poszczególnych uczestników. To właśnie dzięki temu nasze szkolenia są tak skuteczne!

Od amatora do mistrza

Z radością witamy na zimowiskach zarówno tych, którzy stawiają pierwsze kroki na jednej lub dwóch deskach, jak i tych, którzy na wyciągach narciarskich czują się jak ryby w wodzie. Aby zapewnić każdemu najlepiej dostosowane do ich potrzeb szkolenie, nasi instruktorzy podczas pierwszych zajęć dzielą uczestników na odpowiednie grupy zaawansowania. Grupy te liczą maksymalnie 12 osób, dzięki czemu możemy być pewni, że wszyscy wyjadą z zimowiska bogatsi o nowe umiejętności.

Narty, kaski, kijki – czyli co ze sprzętem?

To oczywiste, że osoby, które nie miały wcześniej okazji próbować swoich sił w sportach zimowych, nie posiadają własnego sprzętu. Nie martwcie się! O to również zadbaliśmy. Chętni mogą wypożyczyć za naszym pośrednictwem wszystko, co będzie potrzebne do szusowania po stokach. Wystarczy, że podczas składania rezerwacji klient zaznaczy opcję wypożyczenia sprzętu, by mieć pewność, że na miejscu czekać będą na niego: narty/deska snowboardowa, buty narciarskie/snowboardowe, kask oraz – w przypadku narciarzy – kijki. Sprzęt zostanie dobrany przez profesjonalistów, zaś nasi instruktorzy dopilnują, by żaden uczestnik nie miał problemów z założeniem go i odpowiednim wyregulowaniem.

Wy pamiętajcie jedynie o kurce, spodniach oraz wysokich i ciepłych skarpetkach odpowiednich na stok.

No i oczywiście o dobrym humorze, ale tego raczej na naszych zimowiskach nikomu nie brakuje!

Do zobaczenia na stokach!

Pakowanie dla zaawansowanych [ZIMA 2024]

Wyobraź sobie, że oglądasz zasypane śniegiem Podhale. Niedługo później autokar parkuje przed drzwiami ośrodka, skąd macha na powitanie kadra Poszukiwaczy Przygód! Za chwilę czeka cię gorący obiad i wir zimowiskowych atrakcji. No tak, tylko najpierw trzeba wciągnąć walizkę do pokoju… dobrze że pan Michał, instruktor snowboardu, ma tyle siły!

Ferie coraz bliżej! Poznajcie nasze zimowiskowe hity 2024

Za nami pachnące choinką i piernikami święta. Brzuchy pełne, prezenty rozpakowane… Teraz zostało już tylko odliczanie do ferii zimowych! W województwach mazowieckim, opolskim, zachodniopomorskim i dolnośląskim rozpoczną się one za 2 tygodnie. To już ostatni moment, żeby wybrać wymarzone zimowisko - oczywiście z Poszukiwaczami Przygód! Jeśli jesteście ciekawi, jakie programy cieszą się wśród naszych klientów [...]

Zimowa Twierdza Fantastyki

Zimowa Twierdza Fantastyki to nie tylko RPG i larpy w czasie ferii. To będzie prawdziwa Twierdza – w niezastąpionej Zbójnicówce w Bukowinie Tatrzańskiej, z twierdzowymi Mistrzami i Mistrzyniami, Garfieldconem, żartami kierownika 🐮 i tym niesamowitym klimatem, za który kochacie Twierdzę. Aha, nie będziemy jeździć na nartach ani snowboardzie – to oznacza więcej czasu na sesje […]