fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Dzień na obozie minuta po minucie

Dobrze wiemy, że wyjazd na obóz może być stresujący. Nowe miejsce, nowi ludzie, nowe zasady… Nawet na co dzień nieustraszone dusze towarzystwa mogą poczuć się niepewnie przekraczając po raz pierwszy próg ośrodka. Nie mniej stresują się rodzice! Dla nich codzienne funkcjonowanie obozu jest bardzo istotne: chcą wiedzieć, w jakich godzinach mogą skontaktować się z dzieckiem lub po prostu opowiedzieć obozowemu debiutantowi, czego może się spodziewać…

Chcecie dowiedzieć się, jak wygląda dzień na obozie Poszukiwaczy Przygód? Zapnijcie pasy – ruszamy!

Witajcie na obozie!

Pierwszy dzień turnusu jest szczególny i rządzi się swoimi prawami. Uczestnicy przyjeżdżają na miejsce w różnych godzinach, naszymi autokarami lub razem ze swoimi opiekunami. Przeważnie nie znają się nawzajem. Nie znają też kadry oraz terenu ośrodka. Chociaż zawsze są też i ci, którzy spędzili z nami przynajmniej jedne wakacje lub przyjechali w towarzystwie znajomych, to jednak większość osób może poczuć się trochę zagubiona… Spokojnie! Nasi wychowawcy, to mistrzowie ogarniania chaosu! Obiecujemy, że już po chwili każdy poczuje się jak w domu!

Zakwaterowanie

Na dzień dobry powita Was kadra Poszukiwaczy Przygód. Rozpoznacie ich łatwo po zielonych kadrowych koszulkach. Wychowawcy od razu zaopiekują się każdą grupą i każdym pojedynczym dzieckiem, które przybyło właśnie na obóz. Zaraz po dokonaniu kilku formalności (zaznaczeniu uczestnika na liście oraz sprawdzeniu niezbędnych dokumentów) wychowawcy pokierują uczestników do ich pokoi. W razie problemów z przeniesieniem bagaży również będziecie mogli na nich liczyć!

Kilka ważnych informacji

Zaraz po przyjeździe i zakwaterowaniu w pokojach uczestnicy dowiedzą się kilku ważnych rzeczy: gdzie znajdą opiekunów, po jakim terenie mogą poruszać się samodzielnie i jaki jest plan na najbliższy czas. Teraz każdy może zająć się rozpakowaniem i odpoczynkiem po podróży, byle nie za długo, bo już zaraz…będzie się działo!

Nie ma miejsca na nudę

Chociaż uczestnicy pojawiają się na obozie o różnych godzinach (od rana do obiadu), dbamy o to, by nikt z obecnych już na miejscu się nie nudził. Kadra każdemu uczestnikowi przekaże informacje o dostępnych rozrywkach: mogą być to zabawy sportowe, gry planszowe czy konsole. Znajdzie się coś dla każdego!

Startujemy!

Gdy już wszyscy pojawią się na obozie, zajmą swoje łóżka i zjedzą pyszny obiad, przyjdzie czas na oficjalne rozpoczęcie. Uczestnicy zebrani razem zostaną powitani przez wszystkich wychowawców i kierownika obozu. To czas na zapoznanie się z najważniejszymi zasadami, które będą obowiązywały przez cały turnus. Młodzi poszukiwacze przygód dowiedzą się dokładnie, jak wyglądać będzie plan dnia, co wolno, a czego należy wystrzegać się podczas obozu. A kiedy już wszystko będzie jasne, przyjdzie czas na zabawę! Aby jak najlepiej poznać koleżanki i kolegów oraz swojego wychowawcę uczestnicy wezmą udział w grach i zabawach, które nie tylko przełamią pierwsze lody, ale i pomogą zapamiętać imiona pozostałych obozowiczów.

Obiecujemy, że wieczorem nawet najbardziej nieśmiali będą czuli się już jak u siebie!

Dzień po dniu…

No dobrze – pierwszy dzień za nami. A jak będą wyglądały kolejne dni obozu? Nie zaskoczymy chyba nikogo mówiąc, że toczą się one zgodnie z określonym planem dnia. Ten harmonogram zawsze będzie wywieszony na obozowej tablicy ogłoszeń, a czasem także w pokojach uczestników. Wierzcie nam – po kilku dniach, wszyscy będą doskonale znali pory posiłków i zajęć! Choć w różnych ośrodkach godziny mogą nieco się różnić, to schemat pozostaje ten sam:

Pobudka!

Wstajemy! Nasi wychowawcy to mistrzowie kreatywnego budzenia: ulubiony, wakacyjny hit? Pianie koguta? Gitarowe solo? Pozwólcie się zaskoczyć 😉 Teraz szybka zmiana stroju i poranna toaleta, bo już zaraz…

Śniadanie

Pierwsza zbiórka dnia – kadra sprawdza, czy nikt nie zaspał, po czym wszyscy razem wchodzimy na stołówkę.

Porządki i przygotowanie do zajęć

Po śniadaniu uczestnicy wracają do pokoi, by zaprowadzić w nich porządek – pościelić łóżka, ułożyć swoje rzeczy, wyrzucić papierki po przekąskach kupionych wczoraj w sklepie… Wychowawcy odwiedzą każdy pokój, by upewnić się, że wszystko jest ok. To także czas na przebranie się stosownie do zajęć: wyjście w teren, trening, a może plażowanie? Wychowawcy już na pewno poinformowali wszystkich, co będą robić!

Poranny blok zajęciowy

Bloki zajęciowe trwają ok. 3 – 4 godzin. Każdy obóz realizuje w tym czasie swoje zajęcia. Jakie? Znajdziecie je w naszej ofercie: na stronie internetowej i w katalogu. Wychowawcy dostosowują je odpowiednio do pogody, a także często do aktualnego samopoczucia czy poziomu grupy.

Obiad

Po zajęciach uczestnicy wracają do pokoi, by odpocząć i odświeżyć się przed posiłkiem, po czym wspólnie wchodzą z wychowawcami na posiłek.

Cisza poobiednia

To chwila dla uczestników. Brzuchy odpoczywają po obiedzie, a uczestnicy mają czas na spędzenie czasu z koleżankami i kolegami. Oczywiście na chętnych czekają gry planszowe, biblioteczki obozowe, materiały plastyczne, a po krótkim odpoczynku – także sprzęt sportowy. To odpowiedni czas na telefon do stęsknionych rodziców!

Popołudniowy blok zajęciowy

Podobnie jak po śniadaniu – grupy obozowe realizują swoje programy: biegają, grają, odkrywają, dowiadują się nowych rzeczy – po prostu świetnie się bawią!

Kolacja

Po aktywnym dniu, kolacja znika ze stołów, zanim kierownik skończy mówić „smacznego” 😊

Wieczorny blok zajęciowy

Te zajęcia różnią się nieco od pozostałych. Przeważnie spotykają się na nich uczestnicy wszystkich obozów Poszukiwaczy Przygód w danym ośrodku. Wspólnie śpiewają podczas karaoke, bawią się na obozowym ognisku czy biorą udział w grach zespołowych aż do późnego wieczora, by w końcu…

Cisza nocna!

Zmęczeni po całym dniu wrażeń uczestnicy wracają do swoich pokoi, by – po wieczornej toalecie – odpocząć solidnie przed kolejną dawką przygód… Przed snem na pewno niektórzy z nich będą chcieli opowiedzieć rodzicom, co się dziś działo!

Pewność z nutką emocji 😉

Tak mniej-więcej będzie wyglądać każdy obozowy dzień. Oczywiście może się zdarzyć, że szczególne wydarzenia, takie jak np. wycieczki, zmienią nieco harmonogram, jednak uczestnicy zawsze zostaną o tym fakcie wcześniej poinformowani. Plan stworzony jest tak, by zachować równowagę między aktywnością i chwilą odpoczynku. Uczestnicy mają zorganizowany cały dzień, choć zawsze zostaje trochę czasu na przyjacielskie pogaduchy, czy telefon do domu.

Taki ład wprowadzony w codzienność obozową sprawia, że uczestnicy – nawet ci, którzy wyjechali na wakacje po raz pierwszy – szybko klimatyzują się w nowym miejscu, a jedyne, co może ich zaskoczyć, to niesamowite obozowe atrakcje podczas zajęć!

Czy Wy też nie możecie się już doczekać pierwszej zbiórki na zajęcia? 😊

Do zobaczenia!

Najlepsi z najlepszych – kim jest kadra obozowa Poszukiwaczy Przygód?

Obozy Poszukiwaczy Przygód to świetny odpoczynek, mnóstwo dobrej zabawy, a także rozwijanie pasji i zdobywanie nowych umiejętności. Nasi uczestnicy mogą beztrosko korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wakacji we wspaniałej atmosferze, bezpiecznie się bawić i rozwijać. To wszystko, ponieważ czuwają nad nimi zupełnie wyjątkowi ludzie – najlepsza na świecie Kadra Obozowa.   Przygotowując się do kolejnego sezonu letniego […]

Gwarancja najniższej ceny obozu!

Nie musicie już czekać na promocję, by złożyć rezerwację na wymarzony obóz. W tym sezonie macie pewność, że zawsze będzie obowiązywać Was najlepsza możliwa cena. Sprawdźcie, jak działa nasza gwarancja najniższej ceny!

Oto katalog Obozy 2024! Poznajcie jego nowy design

Czas wejść w nową erę Poszukiwaczy Przygód! Nasz najnowszy katalog letni otrzymał nie lada metamorfozę – jest bardziej kolorowy i PIONOWY, ale cały czas wypełniony najlepszymi pomysłami na wakacje! Wiemy, że po tylu latach mogliście się już przyzwyczaić do starego layoutu, dlatego przygotowaliśmy krótką instrukcję obsługi nowego-nowego katalogu 🙂