fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Rodzinne ferie

Ferie zimowe mogą być nie tylko wytchnieniem od szkoły dla dzieciaków, ale również szansą na fantastyczny wspólny, rodzinny wyjazd. Tylko pomyślcie: za oknami ośnieżone szczyty, dzieci pod opieką wychowawców bawią się w gronie rówieśników lub szusują po stoku pod czujnym okiem instruktorów, a Wy możecie wybierać pomiędzy białym szaleństwem, nieśpiesznym zwiedzaniem Podhala lub leniwym odpoczynkiem z kubkiem herbaty… Brzmi dobrze?

Jak co roku przygotowaliśmy dla Was propozycję zimowiska, na którym bawić się będą zarówno młodsi poszukiwacze przygód, jak i ich zupełnie już dorośli opiekunowie! Zapraszamy na Zimowisko dla rodziców z dziećmi. Pozwólcie, że opowiemy Wam, dlaczego taki wyjazd to idealne połączenie rodzinnych wczasów i samodzielnego wyjazdu dziecka na ferie.

Zimowisko dla dzieci i rodziców – jak to działa?

Oferta skierowana jest do dzieci i ich opiekunów – często są to rodzice, ale równie często dziadkowie czy wujkowie. Rodziny kwaterowane są w pokojach 2 – 5 osobowych z łazienkami w kameralnym ośrodku Pasternik w Małem Cichem. Stąd dosłownie kilka kroków do Stoku Panorama – idealnego dla młodszych narciarzy. Niedaleko znajdują się także Stacje Narciarskie: Małe Ciche i Murzasichle. Dookoła przysypane śniegiem lasy, a za oknami szum potoku. W ośrodku czekają na Was pyszne, domowe posiłki…

Podczas dnia dzieci w wieku 6 – 14 lat uczestniczą w zajęciach wybranego przez siebie zimowiska z Małego Cichego. Zaś rodzice mogą odpoczywać tak, jak lubią, mając pewność, że ich pociechy są pod doskonałą opieką. Gdy nachodzi wieczór wszyscy powymieniacie się wrażeniami z minionego dnia 😊 Oczywiście gościmy także rodziny z młodszymi dziećmi – te w trakcie dnia zostają pod opieką swoich rodziców.

Cenę podajemy za jednego uczestnika/opiekuna. Warto dodać, że w przypadku młodszych uczestników (do ukończenia 2. roku życia) w ogóle nie pobieramy opłaty. Dzieci do lat 5 pozostają jednak pod opieką rodziców lub opiekunów i nie biorą udziału w zajęciach.

Do dziecka powyżej 5. roku życia obowiązuje dopłata za udział w wybranych zajęciach programowych – w zależności od wersji w wysokości 449 zł (udział w zajęciach tematycznych) lub 999 zł (udział w zajęciach narciarskich).

Osobno, a jednak razem – dzieci na zimowisku rodzinnym

Dla dzieci taka forma zimowiska łączy zalety samodzielnego wyjazdu i rodzinnego wypadu:

  • Młodsi uczestniczą w ciekawych i dobrze zorganizowanych zajęciach pod opieką wykwalifikowanej kadry. Nie ma mowy o nudzie!
  • Chociaż to wypad rodzinny, wokół nie brakuje rówieśników do wspólnej zabawy!
  • To wspaniały wstęp do samodzielnych wyjazdów dla tych dzieci, które dotychczas nie były na obozach – ustalony plan dnia, wspólne posiłki, wychowawcy i zajęcia… A po zajęciach w pokoju czekają rodzice – czy może być lepiej?
  • Obecność rodziców jest często szczególnie istotna dla dzieci, które z większym trudem adaptują się w nowym środowisku lub borykają się z problemami wymagającymi czujnego oka opiekuna (problemy zdrowotne, niejadki). Chociaż nasi wychowawcy robią wszystko, co w ich mocy, by zapewnić uczestnikom komfortowy pobyt, to oczywistym jest, że nikt tak nie zna Waszych pociech, jak rodzice czy dziadkowie!

Rodzinna zabawa i relaks – dorośli na zimowisku rodzinnym

A czym jest zimowisko rodzinne dla przyjeżdżających na nie dorosłych? W skrócie: zimowym wypoczynkiem w gronie rodzinnym. Czy to na pewno możliwe? – zachodzą w głowę rodzice 😉 Ależ tak! Czego możecie się spodziewać na naszym wyjeździe?

  • Podczas bloków zajęciowych dla młodszych będziecie mieli czas tylko dla siebie – wykorzystacie go tak, jak lubicie: stoki narciarskie? Proszę bardzo! Wypad na szlak? Czemu nie! Spacer po Krupówkach (Zakopane leży zaledwie 20 minut samochodem od ośrodka!)? Świetny pomysł! A może po prostu chcecie zaszyć się pod kocem, przeczytać wszystkie zaległe książki i obejrzeć ukochane seriale? To też brzmi jak niezły plan 😊
  • Jest też coś dla tych, których zmorą są godziny w kuchni spędzone na gotowaniu i sprzątaniu po rodzinnych posiłkach: codziennie czekać będą na Was (i Wasze dzieciaki!) pyszne, domowe posiłki! Dla dorosłych do wyboru w dwóch opcjach – śniadanie, obiad i kolacja lub – dla tych, którzy lubią dłużej poszusować na stoku – śniadanie i obiadokolacja.
  • Do prawdziwego odpoczynku rodzica potrzebna jest jeszcze jedna, bardzo istotna rzecz. Absolutna pewność, że z ich dziećmi wszystko jest w najlepszym porządku. Że są nie tylko bezpieczne i dobrze się bawią, ale także, że zasypiają wieczorem nie tęskniąc za domem. Tę możliwość daje właśnie wyjazd na wspólne zimowisko.

Narty, snowboard…

Jeśli zima w górach, to oczywiście szusowanie po stokach! Co jednak zrobić, gdy rodzice są fanami sportów zimowych, ale ich pociecha kompletnie nie odziedziczyła tego zamiłowania? A może to dziecko chciałoby spróbować swoich sił na jednej lub dwóch deskach, ale jego opiekunowie narty oglądali tylko kibicując Kamilowi Stochowi? Spokojnie! Mamy na to rozwiązanie!

Na zimowisku rodzinnym dzieci uczestniczą w jednym z zimowiskowych programów dla młodszych i dopasować go pod swoje oczekiwania. Jeśli uczestnicy nie chcą jeździć na nartach, mogą wybrać obóz tematyczny z pakietem aktywnym, gdzie odkrywamy zimową aurę Podhala bez wychodzenia na stok.

Fanów białego szaleństwa zapraszamy na Zimowisko Narciarskie lub do wyboru pakietu narciarskiego przy zimowiskach tematycznych. Uczestnicy wychodzą na nich codziennie na stok pod opieką profesjonalnych instruktorów. Najpierw dzielone są na grupy zaawansowania, aby zarówno początkujący,  jak i ci bardziej zaawansowani, mieli szanse czegoś się nauczyć i jak najlepiej bawić. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom zajęcia są ciekawe i bezpieczne. Jeśli jednak uczestnicy zimowiska nie chcą korzystać z zajęć na stacji narciarskiej – nie ma problemu! Zapewnimy im w tym czasie masę innych atrakcji, by absolutnie żadna minuta ferii nie była stracona!

Rodziców, którzy przyjadą na nasze zimowisko, aby poszaleć na stokach ucieszy zapewne wiadomość, że otrzymają 40% zniżki na karnety w Stacji Narciarskiej Suche!

Mamo! Tato! Jedziemy na zimowisko!

Podczas zimowiska dla rodziców z dziećmi najważniejsza jest fantastyczna zabawa i poczucie bezpieczeństwa. Jeżeli Wasza pociecha będzie czuła się lepiej, wiedząc, że rodzice są w pobliżu, ta propozycja jest dla Was idealna. Kiedy będziecie spędzać czas na górskich eskapadach, dzieci będą przeżywały wspaniałe przygody w gronie rówieśników. Czy są pytania? Na wszystkie chętnie odpowiemy!  

Do zobaczenia na zimowiskach!