pełna wersja serwisu

Szkoleniowy Obóz Żeglarski - Węgorzewo

 • żeglarskie i wodne
28 czerwca- 11 lipca14 dni1995 PLNtermin upłynął
12 lipca- 25 lipca14 dni1995 PLNbrak miejsc
26 lipca- 08 sierpnia14 dni1995 PLNbrak miejsc
09 sierpnia- 22 sierpnia14 dni1995 PLNrezerwuj
Żegluj z nami! Stacjonarny Obóz Szkoleniowy to przede wszystkim impreza dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu.
Obozy 2020 – ważne informacje w związku z koronawirusem w Polsce
W przypadku odwołania obozu z powodu pandemii lub epidemii koronawirusa, klientom przysługuje zwrot 100% wpłaconych zaliczek
28 czerwca- 11 lipca14 dni1995 PLN
termin upłynął
12 lipca- 25 lipca14 dni1995 PLN
brak miejsc
26 lipca- 08 sierpnia14 dni1995 PLN
brak miejsc
09 sierpnia- 22 sierpnia14 dni1995 PLN
rezerwuj

program

Stacjonarny Obóz Szkoleniowy to przede wszystkim impreza dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu. Program obejmuje pełen kurs na stopień żeglarza jachtowego i egzamin.

Uzyskany patent uprawnia do prowadzenia jachtów bez ograniczeń na wodach śródlądowych. Szkolenie odbywa się w Węgorzewie (Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy Róża Wiatrów w Węgorzewie, ul. Wodociągowa 1). Ośrodek położony jest w lesie, na obrzeżach miasta, nad jeziorem Święcajty.

Szkolenie:
Pełen teoretyczny i praktyczny kurs na stopień żeglarza jachtowego, prowadzony według rozporządzenia Ministra Sportu i zakończony egzaminem. Uczestnicy podzieleni zostaną na załogi (koedukacyjne). Każda z załóg będzie miała swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem będą się odbywały na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.

Uwaga: Do egzaminu na stopień żeglarza podejść może tylko uczestnik, który ukończył 14 rok zycia.

Każdy uczestnik Obozu Szkoleniowego w ramach świadczeń zawartych w cenie imprezy otrzyma podręcznik “Żeglarz Jachtowy” wysyłany na adres podany przy rejestracji.

Orientacyjny plan dnia:
8.00 śniadanie;
9.00 odprawa załóg, omówienie planu dnia;
9.30 – 13.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe;
13.00 – 14.00 przerwa na obiad;
14.00 – 18.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe;
18.00 – 19.00 przerwa na kolację;
19.00 wykłady z teorii, różne zajęcia dla chętnych (ogniska, gry i zabawy itp.)
22.00 cisza nocna.

Uwaga: szkolenie jest bardzo intensywne i wymaga zaangażowania ze strony uczestnika. Uczestnicy mają niewielką ilość czasu wolnego.

Jachty
: Kabinowe typu Tango lub podobne.

Uczestnicy: Zgłaszając się na Szkoleniowy Obóz Żeglarski, nie trzeba posiadać doświadczenia ani wiedzy żeglarskiej, ponieważ cała potrzebna wiedza zostanie przekazana na miejscu. Jedynymi wymaganiami jest ukończenie 14 roku życia oraz podstawowa samodzielność, nie ma natomiast żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Załogi jachtów są koedukacyjne, a podział następuje według wieku uczestników.

Kadra: Każda załoga będzie składać się z 5 osób, zaś na każdą z załóg przypadnie jeden instruktor–sternik, posiadający odpowiedni stopień żeglarski oraz doświadczenie.

Ubezpieczenie: Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może też wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy (koszt + 69 zł).


za dopłatą

 • BC: Paintball - jedna gra (200 kul na osobę) + 95 zł
 • BC: Ubezpieczenie KR + 69 zł
 • RW: SOŻ - Zakwaterowanie na jachcie + 200 zł

zakwaterowanie

Węgorzewo - Szkoleniowy Obóz Żeglarski

Węgorzewo to miejscowość leżąca w województwie warmińsko-mazurskim, przy granicy z Obwodem Kaliningradzkim, nad rzeką Węgorapą, która swój początek bierze z jeziora Mamry. Dawniej Węgorzewo nazywane było "Bramą do Mazur", ponieważ właśnie stąd żeglarze wyruszali w rejs po szlaku, który przez jeziora i kanały prowadzi do Rucianego - Nidy i Pisza. Miejsce to szczególnie przypadnie do gustu osobom kochającym spokój, bliskość natury oraz czyste wody pobliskich jezior. Węgorzewo to istny raj dla amatorów sportów wodnych, wędkowania oraz żeglowania

Węgorzewo

Na obrzeżach Węgorzewa, nad jeziorem Święcajty, znajduje się nasz ośrodek i port. Oferujemy domki kempingowe, pokoje gościnne, przystań dla kilkudziesięciu jachtów oraz stołówkę (słynącą z doskonałej kuchni). W sezonie organizujemy liczne imprezy, takie jak paintball, wycieczki rowerowe i autokarowe, spływy kajakowe, rejsy jachtem po okolicy, ogniska i dyskoteki. Nasz Ośrodek to idealne miejsce do wypoczynku, szlifowania umiejętności żeglarskich i uprawiania rozmaitych sportów. Do dyspozycji gości oddajemy: -domki kempingowe typu "Mikołajki" -pole namiotowe -przystań jachtową z pełną obsługą

Zakwaterowanie
Ośrodek szkoleniowy „Róża Wiatrów” ul. Wodociągowa 1, 11-600 Węgorzewo (do wyboru): - Namioty typu NS – namioty 6-8-osobowy, łóżko z materacem oraz zamykana skrzynia na ubrania, należy mieć własną kłódkę oraz śpiwór. Łazienki w pawilonie sanitarnym. - kabiny jachtów szkoleniowych. Łazienki w pawilonie sanitarnym. Uczestnicy będą nocować w kabinach jachtów, dlatego też niezbędny jest własny śpiwór. Instruktor będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Załogi jachtów są koedukacyjne. Pakując się, weź pod uwagę, że będziesz mieszkał na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi i nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na swoje rzeczy dlatego też, prosimy o pakowanie się w miękką torbę bądź worek żeglarski zamiast walizki. DOPŁATA + 200 zł - domki kempingowe 6-osobowe (łóżko, pościel) na terenie ośrodka. Łazienki w pawilonie sanitarnym. DOPŁATA + 300 zł
Wyżywienie
W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć. Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 90 zł, bezglutenowa 90 zł.
Na terenie ośrodka
Świetlica, boisko do koszykówki i siatkówki, stół do ping-ponga oraz bilard. Na miejscu również przystań jachtowa.

ul. Wodociągowa 1 11-600 Węgorzewo

informacje dodatkowe

Co Zabrać

Rzeczy niezbędne:
- piżama lub dres do spania,
- 2 - 3 ciepłe swetry,
- 2 - 3 pary spodni,
- ciepły polar,
- ciepła bielizna (podkoszulki, getry),
- czapki: wełniana i przeciwsłoneczna,
- ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
- przybory toaletowe,
- kosmetyki (krem z filtrem UV!),
- ręczniki,
- klapki lub japonki,
- obuwie (trampki, pionierki – obuwie musi być wygodne, na miękkiej, gumowej podeszwie),
- ubranie na upały (podkoszulki, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy).
- zeszyt, długopis.
Uczestnicy muszą posiadać własny śpiwór.
Uczestnicy zakwaterowani w namiotach muszą posiadać własną kłódkę.

Dokumenty:
• dowód tożsamości,
• legitymacja szkolna,
• wypełniona karta kwalifikacyjna uczestnika.
• pieniądze na opłatę egzaminacyjną (ze zniżką uczniowską i studencką 125zł, bez zniżki 250 zł).

Rzeczy przydatne:
- latarka,
- rękawiczki,
- sandałki,
- śpiewnik,
- gitara lub inny instrument, na którym grywasz.

Rzeczy zbędne:
• lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza,
• prowiant w ilości dużo większej niż na podróż,
• sprzęt elektroniczny - drogi telefon, laptop, tablet, głośniki.

Róża Wiatrów nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność !!!

UWAGA!!!
Na imprezy z zakwaterowaniem na jachtach nie należy zabierać walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię bagażową jachtu. Wskazane jest aby zabrać worek żeglarski, plecak bez stelaża lub zwykłą miękką torbę turystyczną.

Wyżywienie

W stołówce ośrodka (śniadanie, obiad, kolacja). Podczas całodniowych zajęć uczestnicy jedzą śniadanie i obiadokolację w stołówce ośrodka oraz otrzymują prowiant na czas zajęć. Indywidualne diety dostępne za dopłatą: wegetariańska 90 zł, bezglutenowa 90 zł.

Transport

We własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłata: Łódź, Warszawa +150 zł; Toruń, Radom+160 zł; Lublin, Poznań, Kielce,  Częstochowa, Gdańsk/Gdynia, Wrocław, Katowice, Kraków+ 200 zł; Szczecin + 220 zł.
Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości.

przystanekdopłata
Gdynia/Gdańsk200 zł
Toruń160 zł
Warszawa150 zł
Kraków200 zł
Szczecin220 zł
Poznań200 zł
Wrocław200 zł
Katowice200 zł
Łódź150 zł
Częstochowa200 zł
Radom160 zł
Kielce200 zł
Lublin200 zł

Cena Zawiera

Cena obejmuje: Szkolenie żeglarskie teoretyczne i praktyczne na jachtach kabinowych zgodne z rozporządzeniem Ministra Sportu, pełne wyżywienie, opiekę kadry, ubezpieczenie, noclegi według wybranego wariantu.

Cena nie obejmuje: Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki – 250 zł), opłaty za patent wnoszonej do PZŻ-u (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł), dojazdu, opcji dodatkowych, diet.

Za dopłatą

 • BC: Paintball - jedna gra (200 kul na osobę) + 95 zł

  Paintball - w cenie wstęp na pole paintballowe, wypożyczenie pełnego sprzętu do gry w paintball (marker, butla, maska, mundur), kulki, gaz, instruktor prowadzący zajęcia.

 • BC: Ubezpieczenie KR + 69 zł

  Ubezpieczenie kosztów rezygnacji

 • RW: SOŻ - Zakwaterowanie na jachcie + 200 zł

  Róża Wiatrów: SOŻ - Zakwaterowanie na jachcie

galeria