fbpx

Rejs Szkoleniowy

Żegluj z nami!

Stacjonarny Obóz Szkoleniowy to przede wszystkim impreza dla młodzieży, która chce zdobyć uprawnienia do prowadzenia jachtu.

  • Oferta w sprzedaży agencyjnej.
  • Rejs szkoleniowy z Różą Wiatrów to intensywny kurs, który łączy praktyczną naukę żeglarstwa z wyprawą po najpiękniejszych mazurskich szlakach oraz pełnym zanurzeniem w mazurskich klimatach.
  • To intensywny kurs żeglarski w praktyce, dzięki której w krótkim czasie opanujesz wszystko, czego potrzeba, by bezpiecznie prowadzić jacht i przygotować się do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego. Przy okazji doświadczysz tego, co w żeglarstwie najpiękniejsze: wolności, wiatru w żaglach i niepowtarzalnych mazurskich krajobrazów.
Czytaj więcej
Sprawdź dostępne turnusy
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
wolne miejsca!
4595 PLN14 dni
wolne miejsca!
⛵️ Nauka przez praktykę

⛵️ Nauka przez praktykę

Od pierwszego dnia będziesz prowadzić jacht żaglowy, cumować, obsługiwać żagle i prowadzić manewry pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów. Uczymy realnych umiejętności, które przygotują Cię nie tylko do egzaminu, ale do samodzielnego prowadzenia jachtu.

📖 Szkolenie na najwyższym poziomie

Codzienne intensywne zajęcia praktyczne pozwolą Ci solidnie przygotować się do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego. Czekają cię też zajęcia teoretyczne, wykłady w terenie oraz… kartkówki! Stawiamy na profesjonalizm i skuteczność, ale to od twojego zaangażowania zależy ostateczny efekt.

🌊 Mazurska przygoda

🌊 Mazurska przygoda

Podczas rejsu odwiedzisz malownicze jeziora i zawiniesz do klimatycznych przystani. Każdy dzień to nowe wyzwania i doświadczenia, które przybliżą Cię do celu, a jednocześnie pokażą codzienne żeglarskie życie. Poznasz też różne rozwiązania stosowane w kolejnych portach, sposoby cumowania i mnóstwo praktycznych trików.

Uwaga! Rejs szkoleniowy jest intensywną imprezą szkoleniową (zajęcia praktyczne i teoretyczne), czasu przeznaczonego na wypoczynek i rekreację jest bardzo mało. Jeśli chcesz wypoczywać i żeglować rekreacyjnie, bez egzaminu na patent, wybierz Rejs Przez Całe Mazury lub Obóz Żeglarski.

💪 Zdobądź swój patent!

Po ukończeniu rejsu zawiniemy do portu Róży Wiatrów, gdzie będziesz mieć możliwość przystąpienia do egzaminu na Żeglarza Jachtowego i rozpoczęcia samodzielnej żeglarskiej przygody.

Dołączenie do rejsu szkoleniowego z Różą Wiatrów to pierwszy krok w stronę niezależnego żeglowania!

🔥 Ogniska z kiełbaskami

W trakcie rejsu znajdziemy też czas na wieczorne ogniska i naukę szant. Upieczemy kiełbaski na ognisku nad różnymi jeziorami oraz damy się wciągnąć w żeglarskie opowieści.

🧑‍🎓 Nauka w wakacje?

Zapisując się pamiętaj, że jest to intensywny rejs nastawiony na naukę. Jeśli szukasz luźniejszego wypoczynku na Mazurach lub jeszcze nie wiesz, czy żeglarstwo to twoja pasja, lepszym wyborem może być Rejs Przez Całe Mazury lub Obóz Żeglarski.

TRASA

TRASA

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich stoją przed nami otworem! Turnusy rozpoczynamy i kończymy w Węgorzewie na jeziorze Święcajty (Ośrodek Żeglarski Róża Wiatrów w Węgorzewie, ul. Wodociągowa 1).

Żeglujemy po północnej części szlaku, po jeziorach: Mamry, Przystań, Dobskie, Łabap, Dargin, Kisajno, Jagodne, Boczne, itp. Każdego dnia będziemy poznawać nowe okolice i nocować w innych przystaniach. Odwiedziny kultowe miasteczka żeglarskie, takie jak Giżycko czy Sztynort. Będziemy też mieć mnóstwo okazji do zachwycenia się mazurską przyrodą i krajobrazami.

Orientacyjny Plan Rejsu

⛵ Dzień 1: Start przygody!

Zbiórka uczestników. Podział na koedukacyjne załogi i pierwsze spotkanie z instruktorami. Instruktorzy zabierają swoje załogi na jachty. Do wieczora załogi zajmują się poznawaniem, taklowaniem i klarowaniem jachtu, ształowaniem prowiantu i swoich rzeczy. To też czas na pierwsze żeglarskie rytuały i integrację.

🌊 Dni 2–11: Szkolenie w terenie

Praktyczne szkolenie, rejs wyrusza z portu. Uczestnicy spędzają dni żeglując, ucząc się sterowania i obsługi jachtu, poznając zwyczaje i tradycje żeglarskie. Na nocleg stają na biwakach lub w przystaniach żeglarskich, przechodzą pełne praktyczne i teoretyczne szkolenie żeglarskie.

✍🏻 Dzień 12 lub 13

Egzamin teoretyczny i praktyczny na stopień żeglarza jachtowego przed Komisją Egzaminacyjną, a potem… pakowanie.

🚌 Dzień 14 

Rejs dobiega końca. Jeszcze tylko klarowanie i przekazanie jachtów i… koniec rejsu! Mamy nadzieję, że wspomnienia zostaną z wami na długo!

Orientacyjny Plan Dnia

  • 8.00 pobudka,
  • 8.00–8.30 toaleta poranna i klar na jachtach,
  • 8.30 odprawa załóg, omówienie planu dnia,
  • 8.40–9.40 śniadanie,
  • 10.00–19.00 teoretyczne i praktyczne zajęcia szkoleniowe, w międzyczasie przerwa na obiad,
  • 19.00 kolacja.
  • Po 20.00 wykłady przygotowujące do teoretycznego egzaminu na patent. Po wykładach zajęcia różne (ogniska, szanty, uczestnictwo w imprezach żeglarskich, itp.),

23.00 cisza nocna. W zależności od trasy rozkład dnia może się zmienić.

Szkolenie

Szkolenie

Pełen teoretyczny i praktyczny kurs na patent żeglarza jachtowego, prowadzony według obowiązujących wytycznych Polskiego Związku Żeglarskiego i zakończony egzaminem na patent. Każda załoga ma swojego instruktora prowadzącego, odpowiedzialnego za przebieg jej szkolenia, który będzie prowadził zajęcia praktyczne oraz asystował przy nauce teorii. Zajęcia praktyczne z manewrowania jachtem odbywają się na jachtach kabinowych. Liczba jednostek będzie równa liczbie załóg.

Wybierz ten obóz jeżeli

Chcesz zdobyć patent Żeglarza Jachtowego: Zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzone przez doświadczonych instruktorów przygotują Cię nie tylko do egzaminu na Patent Żeglarski, ale też samodzielnego prowadzenia jachtu po wodach śródlądowych oraz jachtów o długości do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich, w odległości do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej przy sprzyjających warunkach pogodowych.

Lubisz wyzwania i praktyczną naukę: Nie będzie tu miejsca na nudę – czekają Cię całodniowe manewry, nauka nawigacji i praktyczne ćwiczenia pod okiem instruktorów. Poranki i/lub wieczory spędzimy na wykładach, będą też sprawdziany.

Marzysz o prawdziwej żeglarskiej przygodzie: Poczujesz wiatr w żaglach, odkryjesz urok mazurskich jezior, poznasz wiele różnych portów i przeżyjesz niezapomniane chwile na wodzie.

Lubisz być częścią załogi: Wspólne życie na jachcie, sterowanie i praca zespołowa podczas rejsu – to wszystko sprawi, że poczujesz prawdziwe żeglarskie życie, a załoga stanie się bliska niczym rodzina.

Jesteś gotowy na intensywny tryb dnia: To kurs w wakacje, ale przygotuj się na sporą dawkę teorii i praktyki.

Mazury

Polskie Mazury to malowniczy region w północno-wschodniej Polsce, znany jako “ląd tysiąca jezior”. To miejsce o niepowtarzalnej przyrodzie, bogatej florze i faunie. Mazurskie krajobrazy zachwycają rozległymi lasami, krystalicznie czystymi jeziorami oraz malowniczymi wzgórzami.

Jachty

Uczestnicy Rejsu Przez Całe Mazury będą żeglować i mieszkać na bogato wyposażonych, komfortowych jachtach kabinowych klasy Maxus, Fortuna 27 lub podobnych. Na każdym jachcie są koje dla wszystkich członków załogi (6-8 uczestników + instruktor), stół, kambuz z kuchenką gazową i wyposażeniem (talerze, garnki, sztućce, czajnik, itp.) oraz pełne wyposażenie żeglarskie i ratunkowe. Jachty mają silniki pomocnicze.

Zakwaterowanie:
W kabinach jachtów, dlatego też niezbędny jest własny śpiwór. Instruktor będzie zakwaterowany na jachcie wraz z uczestnikami. Załogi jachtów są koedukacyjne. Pakując się, weź pod uwagę, że będziesz mieszkał na niewielkiej przestrzeni z innymi ludźmi i nie będziesz miał zbyt wiele miejsca na swoje rzeczy dlatego też, prosimy o pakowanie się w miękką torbę bądź worek żeglarski zamiast walizki. Łazienki w pawilonie sanitarnym.
Wyżywienie

Na naszych rejsach jako jedyna firma na rynku oferujemy doskonałe posiłki w formie cateringu dostarczanego codzienne na jacht.

Kuchnia naszego ośrodka w Węgorzewie od wczesnych godzin porannych przygotowuje dla rejsów świeże i smaczne dania, które następnie są pakowane próżniowo i dedykowanym transportem przywożone dla uczestników naszych rejsów. Każdy jacht jest wyposażony w przedział kuchenny (tzw. kambuz), w którym załogi mogą podgrzać obiad.

Załogi codziennie składają zamówienie na następny dzień i wybierają produkty, które mają ochotę jeść na śniadania czy kolacje. Do wyboru między innymi: pieczywo, wędliny, sery, masło, dżemy, jogurty, płatki śniadaniowe, świeże warzywa i owoce. Nasze posiłki składają się ze standardowych dań kuchni polskiej. Indywidualne diety dostępne są za dopłatą:

✔ Turnusy 14 dniowe:

  • Wegetariańska – 99 zł
  • Bezglutenowa – 195 zł

Co Zabrać

Rzeczy niezbędne:

  • legitymacja szkolna
  • piżama lub dres do spania,
  • 2-3 ciepłe swetry (bluzy),
  • 2-3 pary spodni,
  • polar lub wind stoper,
  • ciepła bielizna,
  • ciepła czapka, czapka przeciwsłoneczna,
  • ubranie przeciwdeszczowe (sztormiak),
  • przybory toaletowe, kosmetyki,
  • ręczniki,
  • obuwie (trampki, adidasy – obuwie musi być wygodne, na miękkiej gumowej podeszwie),
  • ubranie na upały (t-shirty, krótkie spodenki, okulary przeciwsłoneczne),
  • AQUAPACK – wodoszczelny futerał na telefon, dokumenty.

!!!UWAGA !!!

Uczestnicy biorący udział w rejsach wędrownych lub z zakwaterowaniem na jachcie bądź w namiocie muszą posiadać ze sobą ŚPIWÓR. Jedynie uczestnicy z zakwaterowaniem w domkach otrzymają pościel od organizatora (poduszka, kołdra, prześcieradło oraz koc).

Rzeczy niezbędne dla uczestników szkoleń żeglarskich:

  • legitymacja szkolna lub dowód osobisty plus KSERO tegoż dokumentu
  • pieniądze na egzamin 125 zł dla osób uprawnionych do zniżki, 250 zł dla osób dorosłych /za egzamin
  • podręcznik żeglarski lub motorowodny
  • zeszyt, długopis

Rzeczy niekonieczne lecz przydatne:

  • latarka
  • rękawiczki
  • sandały
  • klapki
  • podręcznik żeglarski
  • śpiewnik
  • gitara lub inny instrument muzyczny, na którym grasz
  • karty

Rzeczy zbędne:

  • Lekarstwa inne niż zalecone przez lekarza, prowiant w ilości dużo większej niż na podróż.
  • Sprzęt elektroniczny – laptop, tablet, smartfon, głośniki.

Organizator nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie, utopienie lub kradzież sprzętu elektronicznego. Uczestnik zabiera przedmioty na własną odpowiedzialność.

!!!UWAGA!!!

Na imprezy w formie rejsów wędrownych z zakwaterowaniem na jachtach nie należy zabierać walizek lotniczych oraz plecaków ze stelażem, ze względu na ograniczoną powierzchnię bagażową jachtu. Wskazane jest zabranie worka żeglarskiego, plecaka bez stelaża lub zwykłej miękkiej torby turystycznej.

Niezbędnik obozowy
Transport

Do wyboru jest dojazd we własnym zakresie lub zorganizowany dojazd z pilotem organizatora za dodatkową opłatą. Dojazd realizowany ze względu na liczbę zgłoszonych osób (min. 6 osób) w danym terminie z danej miejscowości.

Łódź, Warszawa +280 zł;

Kielce, Częstochowa, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Toruń, Gniezno, Puławy, Radom, Jabłonowo Pomorskie +290 zł;

Wrocław, Katowice, Kraków, Leszno, Poznań, Lublin, Kielce, Koszalin + 340 zł;

Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra + 360 zł;

Olsztyn  + 180 zł

Gdynia autobus / pociąg +290 zł
Gdańsk autobus / pociąg +290 zł
Warszawa autobus / pociąg +280 zł
Kraków autobus / pociąg +340 zł
Szczecin autobus / pociąg +360 zł
Poznań autobus / pociąg +340 zł
Wrocław autobus / pociąg +340 zł
Katowice autobus / pociąg +340 zł
Łódź autobus / pociąg +280 zł
Radom autobus / pociąg +290 zł
Lublin autobus / pociąg +340 zł
Cena Zawiera

Cena obejmuje: Rejs szkoleniowy na jachtach kabinowych, szkolenie żeglarskie teoretyczne i praktyczne zgodne z rozporządzeniem Ministra Sportu, pełne wyżywienie, opiekę kadry, ubezpieczenie, noclegi w kabinach jachtów, opłaty portowe, koszty WC i natrysków na trasie rejsu – w niektórych portach, gdzie opłaty te są wliczone w opłaty portowe, podręcznik „Żeglarz Jachtowy”, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie obejmuje: Opłat wnoszonych do kasy komisji egzaminacyjnej za egzamin (ze zniżką dla uczniów i studentów do 26 roku życia – 125 zł, bez zniżki – 250 zł), opłaty za patent wnoszonej do PZŻ-u (ze zniżką 25 zł, bez zniżki 50 zł), kosztów WC i natrysków w przystaniach na trasie rejsu (WC około 2–3 zł, natrysk 10–15 zł), dojazdu, opcji dodatkowych, specjalnych diet.

 

Ubezpieczenie:

Wszyscy uczestnicy ubezpieczeni są na kwotę 10 000 złotych (NNW). Organizator posiada również ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej organizatora turystyki. Każdy uczestnik może wykupić dodatkowo dobrowolne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy.

 

Zobacz inne obozy z tego cyklu