fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Obóz dla… aktywnych!

Ech, wakacje! Po trudach roku szkolnego w końcu nadchodzi czas beztroskiego wypoczynku. Wylegiwanie się na plaży, opalanie w promieniach górskiego słońca… Czy Wy także nie możecie doczekać się słodkiego, letniego leniuchowania? A może zupełnie inaczej rozumiecie pojęcie „odpoczynek”? Jeśli nie wyobrażacie sobie lepszego sposobu na spędzenie wakacji, niż aktywność na najwyższych obrotach, a sport i ruch towarzyszy Wam dosłownie w każdym momencie – dobrze trafiliście! W Poszukiwaczach Przygód wiemy, czym są na prawdę aktywne wakacje! 

Ruch? W wakacje? A na co to komu… 

Nie od dziś wiadomo, że aktywność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. W szczególny sposób o sprawność powinni dbać młodzi ludzie oraz dzieci – ich wciąż kształtujące się sylwetki, tak często pochylone nad szkolnymi ławkami i smartfonami, potrzebują ruchu by uniknąć wad postawy. Ale to nie wszystko! Zdrowy wysiłek fizyczny ma wpływ na dotlenienie organizmu – w tym mózgu – i wyzwala endorfiny – hormon szczęścia 😊 Uprawiany pod okiem profesjonalistów sport kształtuje charakter – dyscyplinę, systematyczność, radzenie sobie z wyzwaniami oraz rywalizacją. Nie mówiąc już o korzyściach płynących z przebywania z rówieśnikami o wspólnych zainteresowaniach! Czy jeszcze trzeba kogoś przekonywać? 

Na obozach Poszukiwaczy Przygód dobrze wiemy, jak zapewnić naszym uczestnikom porządną dawkę zdrowego zmęczenia pod okiem wykwalifikowanej kadry! 

Obozy sportowe  

Oto coś dla tych, którzy lubią zadbać o swoją sprawność fizyczną w sprawdzony sposób – trenując! Zarówno dzieci, jak i młodzież mogą na naszych obozach sprawdzić swoje siły w najróżniejszych dyscyplinach sportowych.  

Młodych miłośników piłki nożnej zapraszamy na obóz Mundial, na którym codziennie będą szlifować swoje umiejętności futbolowe. Treningom towarzyszyć będą zajęcia dotyczące technik piłkarskich, różnych systemów gry, czy tajników zdrowej diety. 

Mamy także obozy dedykowane tym, którzy kochają sport w każdej postaci – młodszych uczestników (tych w wieku 8 – 13 lat) z całą pewnością zachwyci obóz Letnia Akademia Sportu, na którym będą mieli szansę spróbować swoich sił w najróżniejszych dyscyplinach i aktywnościach – tych znanych (siatkówka, unihokej, ping-pong), jak i tych niecodziennych (plażowe rugby, laser tag, aqua aerobik…).  

Dla nieco starszych poszukiwaczy przygód (tych w wieku 13 – 18 lat)  mamy także programy dedykowane miłośnikom sportu. W ramach cyklu Akademii Talentów znajdziecie zarówno Obóz Multisportowców, na którym odnajdą się fani gier zespołowych, lekkoatletyki i crossfitu, jak i obozy skupiające się na wybranych dyscyplinach. Do takich programów zaliczyć można np. Obóz fitness z elementami tańca, podczas którego wytrenujecie Wasze sylwetki w rytm energetycznej muzyki, a nawet spróbujecie swoich sił w akrobatyce dzięki elementom pole dance! 

Dziewczynom, które chcą podczas tych wakacji nie tylko popracować nad kondycją, ale także poznać swoją siłę polecamy Obóz samoobrony dla dziewczyn. Program ten od kilku lat cieszy się dużą popularnością. Podczas jego trwania uczestniczki nie tylko nauczą się, jak fizycznie reagować w momentach zagrożenia, ale także przejdą warsztaty asertywności czy radzenia sobie ze stresem, co przyda się nie tylko w sytuacjach niebezpiecznych, ale i w codziennym życiu. 

Mamy też coś dla tych, którzy lubią połączyć uprawianie sportu z… rozgrywkami w wirtualnym świecie! Dla nastolatków w wieku 11 – 15 lat przygotowaliśmy tegoroczną nowość: Obóz piłkarsko-konsolowy. W nadmorskim Jantarze nasi uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił zarówno na boisku, jak i przed ekranem, a nasza kadra dopilnuje, by między tymi dwoma aktywnościami zachować zdrowy balans. 

Po prostu aktywne wakacje! 

Ale, ale! Przecież aktywność, to nie tylko dyscypliny sportowe! Na obozach Poszukiwaczy Przygód pełno jest gier i zabaw, dzięki którym nasi uczestnicy są w nieustannym ruchu. I choć w naszej ofercie znajdziecie obozy, na których w skupieniu zdobywać będziecie nowe umiejętności muzyczne lub wiedzę na temat anatomii, to nie braknie też takich, na których miłośnicy aktywnego wypoczynku poczują się jak ryby w wodzie. 

Młodszych uczestników, którzy nie potrafią (i nie chcą!) usiedzieć na miejscu zapraszamy na obóz Operacja Przygoda, na którym każdy dzień przepełniony jest aktywnymi zajęciami. Tory przeszkód, rozgrywka paintballowa, turniej water polo w basenie czy zabawa na wodnej ślizgawce, to tylko niektóre z nich! A jeśli szukacie czegoś z większym zastrzykiem adrenaliny, polecamy Obóz paintballowy dla młodszych. Codzienne potyczki z użyciem dostosowanych dla dzieci pistoletów splatmaster to nie tylko porządna dawka ruchu, ale także niesamowite emocje! 

Fantastyczną propozycją na aktywne wakacje dla dziewczynek jest jeden z naszych wieloletnich programowych hitów – obóz Adventure4Girls. Tutaj spotykają się uczestniczki, które nie cierpią nudy! W programie elementy fitnessu, wizyta w parku linowym i zajęcia na ściance wspinaczkowej. Znajdzie się także oczywiście czas na szaloną dyskotekę, zabawę modą i odpoczynek w promieniach górskiego słońca. Wstęp tylko dla dziewczyn! 😉 

Nie zapominamy także o starszych uczestnikach, którzy nie wyobrażają sobie spędzenia całych wakacji na leżaku. Aktywna młodzież (w wieku 12 – 18 lat) pokocha nasz Górski obóz Poszukiwaczy Przygód. Gry terenowe, wypad do parku linowego czy rozgrywki paintballowe powinny zadowolić każdego miłośnika ruchu, a wycieczki na górskie szlaki nie dadzą zapomnieć, w jakim regionie najlepiej się „odpoczywa”! Bliźniaczy obóz odbywa się nad morzem – na Obozie Poszukiwaczy Przygód, dedykowanym nastolatkom w wieku 11 – 15 lat, również nie będzie czasu na nudę i tylko podhalańskie szlaki zamienimy na morskie szaleństwa! 

A jeśli ktoś poszukuje jeszcze bardziej ekstremalnych wyzwań, odnajdzie je na naszej Bazie Namiotowej. To tutaj, w sercu Borów Tucholskich, sprawdzą się prawdziwi twardziele i twardzielki. Będzie okazja, by przetestować swoją sprawność fizyczną podczas codziennych zajęć terenowych na Obozie survivalowo-bushcraftowym i wytrzymałość na Obozie militarnym. W tym roku mamy dla Was także nowość – Obóz strażacki, na którym z całą pewnością sprawdzicie swoją kondycję, ale także zdobędziecie ogromną wiedzę, dzięki której – kto wie! – możecie kiedyś uratować komuś życie! 

Wakacyjna energia 

Wakacje to świetny moment, aby nie tylko odpocząć od codziennych obowiązków, ale także zadbać o swoją kondycję! W końcu czy może być lepszy moment na bieganie, pływanie, skakanie i granie, niż letnie słoneczne dni? No i czy może być lepsze miejsce na te wszystkie emocjonujące aktywności, niż obóz Poszukiwaczy Przygód? 

Do zobaczenia! 

Byle Do Wakacji!