fbpx

Akademia Talentów – wakacyjny kampus pasjonatów

Wakacje to dla dzieciaków i młodzieży czas zasłużonego odpoczynku od szkolnej rutyny. Słodkie lenistwo i szalone zabawy to pierwsze, co przychodzi nam na myśl, gdy mówimy „letni obóz”… A może jest inny przepis na idealny, wakacyjny wyjazd, po którym młodzi ludzie wrócą do swojej codzienności nie tylko zrelaksowani i w dobrych humorach, ale także bogatsi o widzę i umiejętności, które rozwiną ich pasje? Naturalnie! Witamy w Akademii Talentów! 

Letnia Akademia Poszukiwaczy Przygód 

Wśród naszych obozów młodzieżowych – mówimy to z pełną odpowiedzialnością – każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy więc propozycje dla szukających prawdziwego chillu oraz dla miłośników podnoszących adrenalinę aktywności. Nie zapomnieliśmy jednak także o tych młodych ludziach, dla których najlepszym sposobem na spędzenie wakacji jest rozwijanie ich naukowych i sportowych pasji czy zainteresowań. Tak powstał nadmorski cykl obozów Akademia Talentów, stworzony dla młodzieży w wieku 13 – 18 lat

Co wyróżnia te obozy od pozostałych? Cóż, słowo „Akademia” nie jest przypadkowe! Postanowiliśmy stworzyć przestrzeń, w której nasi uczestnicy poczują akademicki klimat w najlepszym znaczeniu tego słowa: będą mieli okazję zdobywać wiedzę i umiejętności z fascynujących ich dziedzin nauki i sportu pod okiem profesjonalnej kadry korzystając ze specjalistycznego sprzętu. Spotkają tu także rówieśników – utalentowanych pasjonatów – takich jak oni. Ale to nie koniec podobieństw do uczelnianych realiów. Tworząc cykl Akademii Talentów sięgnęliśmy do tradycji i aktywności typowych dla studenckiego życia, dlatego uczestnicy integrować się będą na obozowym adapciaku, pobawią się wspólnie w rytm muzyki podczas juwenaliów, a swoją wiedzę sprawdzą podczas kolokwium – oczywiście z wakacyjnym przymrużeniem oka 😉 

Nasze wakacyjne „wydziały” – czyli medycyna, kryminalistyka, nowe technologie i sport 

Poszukiwaczowa Akademia Talentów oferuje swoim „studentom” propozycje programowe z różnych dziedzin. Z grubsza możemy podzielić je na obozy naukowe i komputerowe, językowe oraz sportowe. Przyjrzyjmy się im z bliska! 

Obozy naukowe i komputerowe 

Wśród obozów naukowych znajdziemy programy związane z funkcjonowaniem umysłu i ciała (i to nie tylko ludzkiego! 😉). Od lat wielką popularnością cieszy się obóz medyczny, podczas którego uczestnicy zapoznają się z funkcjonowaniem ludzkiego organizmu, przeprowadzą analizę zdjęć rentgenowskich i podstawowych badań laboratoryjnych. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi nasi adepci sztuki lekarskiej będą też ćwiczyć zakładanie wenflonu i wykonywanie zastrzyków oraz posiądą podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy.  

Dla tych, których pasją jest praca ze zwierzętami zapraszamy na obóz weterynaryjny. Tutaj także zajęcia teoretyczne (anatomia i psychologia zwierząt) przeplatać się będą z praktyką (analiza laboratoryjna próbek, nauka szycia i gipsowania). Uczestnicy spotkają się ze zwierzęcym behawiorystą i posiądą wiedzę, która przyda się na co dzień każdemu miłośnikowi zwierząt. 

Dla uczestników, których fascynuje funkcjonowanie ludzkiego umysłu, mamy obóz psychologiczny, na którym dowiedzą się wiele o werbalnej i niewerbalnej komunikacji, lepiej zrozumieją różne style funkcjonowania w grupie, nauczą się jak radzić sobie ze stresem oraz obalą masę popularnych mitów dotyczących psychologii. A jeśli ktoś chciałby poznać mroczne zakamarki ludzkiej psychiki i połączyć te wiedzę z umiejętnościami detektywistycznymi może wybrać się na obóz kryminalistyczny (zabezpieczanie miejsca przestępstwa, analiza poszlak, rozwiązywanie tajemnic z kronik kryminalnych…).  

Mamy też coś dla pasjonatów nowych technologii! Jeśli robotyka i elektronika to Twój świat, odnajdziesz się świetnie na obozie technologicznym. Zgłębisz tu podstawy mechaniki, zaprogramujesz swojego robota i popilotujesz drona. A może to programowanie lub tworzenie gier komputerowych jest Twoim hobby? Poszukiwaczowe pracownie komputerowe czekają na niezwykłe pomysły naszych utalentowanych uczestników! Nie zapomnieliśmy o tych, dla których wirtualne zmagania są czymś więcej, niż hobby. Godziny wygrane League of Legends, Counter-Strike’a lub Dota2? O tak! E-sportowcy również znajdą u nas coś dla siebie! 

Obozy językowe 

To nasza tegoroczna nowość w Akademii Talentów! Obozy z językiem angielskim – wcześniej odbywające się górach – fantastycznie wpasowały się w wakacyjny kampus Akademii Talentów. Przygotowaliśmy propozycje dla tych, którzy chcą szkolić swój angielski 24/7 i poznać lepiej kulturę Stanów Zjednoczonych, a także dla tych, którzy przy okazji poszerzania znajomości języka chcą także solidnie odpocząć i rozerwać się podczas meczu baseballa, nadmorskiego BBQ czy wcielając się w rolę uczestnika America’s Top Model, czyli po prosu posmakować prawdziwego Chill in English… Co ważne, na obu tych programach uczestnicy będą mieli okazję ćwiczyć język z native speakerem, bo cóż może dać lepsze efekty, niż kontakt z żywym językiem! 

Obozy sportowe 

Talenty i pasje młodych ludzi to nasza specjalność. I to praktycznie w każdym wydaniu! Po „kierunkach naukowych” przyszła pora na zapoznanie się ze sportowym wydziałem Akademii Talentów 😊 Dla pasjonatów ruchu i zdrowego trybu życia mamy trzy propozycje. Fani sportów wszelakich, którym żadna dyscyplina nie jest straszna, pokochają program obozu multisportowców. Na nim, oprócz starych dobrych koszykówki czy siatkówki, spróbują swych sił w plażowym rugby, kalistenice czy utrzymaniu równowagi na skimboardzie!  

Programem, który cieszy się co roku dużą popularnością jest obóz samoobrony dla dziewczyn. Podczas jego trwania uczestniczki nie tylko nauczą się, jak fizycznie reagować w momentach zagrożenia, ale także przejdą warsztaty asertywności czy radzenia sobie ze stresem, co przyda się nie tylko w sytuacjach niebezpiecznych, ale i w codziennym życiu. 

A może połączenie ruchu i tańca? Jeśli nie potrafisz usiedzieć w miejscu, gdy słyszysz energetyczną muzykę, a aktywny wypoczynek to dla Ciebie najlepsza forma spędzania wolnego czasu, wybierz obóz fitness z elementami tańca! 

Rozwijaj swój talent i baw się z przyjaciółmi! 

Nie mamy wątpliwości, że Akademia Talentów jest wyjątkowym miejscem, w którym młodzi ludzie pełni pasji będą mieli szansę nie tylko się rozwijać, ale także solidnie wypocząć. W końcu nasz kampus znajduje się w cudownej Krynicy Morskiej, w której wakacyjny klimat panuje już od początku czerwca! Dzięki twórczej atmosferze stworzonej przez rówieśników i profesjonalną kadrę obozy Akademii Talentów cieszą się wśród naszych uczestników co roku ogromną popularnością.  

W tym roku Ty także możesz stać się jej częścią! 

Do zobaczenia w Krynicy Morskiej!