fbpx

Wszystko, co musisz wiedzieć o Bazie Namiotowej Poszukiwaczy Przygód [FAQ]

Przed wyjazdem na obóz zawsze jest kilka niewiadomych – szczególnie jeśli wybrałeś specjalistyczną tematykę wyjazdu. Wiemy, że pobyt na Bazie Namiotowej Poszukiwaczy Przygód często nasuwa wiele pytań. Dlatego w tym wpisie blogowym odpowiemy na część z nich, byście lepiej mogli przygotować się do wakacji!

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące Bazy Namiotowej. Dołączyliśmy także linki do przykładowego sprzętu, który może przydać się na obozie.

Iluosobowe są namioty?

Typ namiotu używany na Bazie, pomieści 6 osób. Choć czasem zdarza się, że zakwaterujemy do niego mniej bazowiczów.

Czy w namiotach jest podłoga?

Nie, typ namiotów, jakich używamy nie posiada podłogi. Uczestnicy nie trzymają jednak rzeczy na ziemi, dzięki półkom, które sami mogą złożyć!

W jakiej odległości baza znajduje się od ośrodka oraz gdzie dzieci jedzą posiłki?

Baza znajduje się na terenie ośrodka wypoczynkowego Perła Borów w Tleniu, w odległości ok. 100 metrów od głównego budynku. W tym budynku znajdziemy też stołówkę na której jemy posiłki.

Co zawierają łóżka polowe? Konieczne jest zabranie śpiwora, poduszki?

Łóżka polowe składają się z kanadyjki, koca i materaca. Zabranie śpiwora jest konieczne, że względu na chłodniejsze noce. Poduszka jest mile widziana – uczestnikom będzie wygodniej.

Jak wyglądają kwestie sanitarne i łazienki?

Na Bazie mamy specjalne kontenery sanitarne: osobne łazienki męskie i damskie, oraz osobne prysznice męskie i damskie.

Gdzie uczestnicy trzymają swoje rzeczy w namiocie?

Uczestnicy budują półki z drewna pod okiem wychowawców, które będą im służyć przez cały turnus.

Prąd w namiotach: ładowanie replik, telefonów?

W namiotach nie ma prądu, jednak jeśli chodzi o ładowanie telefonów to istnieje możliwość ładowania telefonu u kadry lub w wyznaczonym miejscu. W przypadku rozładowania telefonu, śmiało można skontaktować się z uczestnikiem przez kierownika obozu – numer do kierownika przesyłamy rodzicom przed rozpoczęciem turnusu.

Co do replik, baterie są ładowane pod okiem wychowawcy ASG w specjalnie przygotowanym miejscu przed każdą strzelanką.

Jakie doświadczenie ma kadra?

Zależy od kadrowicza, jednak nasza kadra bazowa składa się z żołnierzy, strażaków, ratowników i nauczycieli. Więc poza wieloletnim doświadczeniem w pracy na obozach, każdy z wychowawców wnosi bagaż doświadczeń że służby i życia zawodowego.

Czy na miejscu jest opieka medyczna?

Oczywiście, pielęgniarka obozowa jest dostępna 24 godziny na dobę.

Czy ASG boli?

Delikatnie tak. Zależnie od miejsca trafienia, odległości i mocy. Nie jest to mocny ból, bardziej przypomina uszczypnięcie. Może zostawić malutkiego siniaka, ale na tym polega ten sport!

Co na kleszcze? Czy po wyjęciu oddajemy kleszcze do badania?

Każdy kleszcz wyjmowany jest przy użyciu odpowiednich narzędzi. W przypadku wystąpienia rumieńców i zaczerwienienia robiony jest odpowiedni test.

Czy wychowawcy podczas wymarszu mają ze sobą apteczkę?

Oczywiście, każdy wychowawca ma apteczkę pod ręką, jak i wiedzę jak ją użyć!

Jak zostać kadrą?

Musisz mieć ukończone 18 lat, skończoną szkołę średnią i kurs wychowawcy. Jednak na bazie potrzebna będzie także wiedza z tematyki militarnej, ASG, pożarnictwa lub survivalu. Pozostaje wysłać CV, odbyć szkolenie wewnętrzne i witamy w kadrze bazowej!

Co lepiej zabrać – plecak czy walizkę?

Najlepszym rozwiązaniem będzie plecak dzięki łatwości transportowania, jednak warto zawsze zabrać dodatkowo mniejszy plecak w którym bazowicz będzie mógł zabrać niezbędne rzeczy na zajęcia.

Co jeśli posiadam replikę inną niż 460 fps?

Wtedy decyzja o dopuszczeniu repliki należy do wychowawcy i zależy też czy jesteś już doświadczonym graczem i potrafisz bezpiecznie się nią posługiwać.

Czy można zabrać repliki bez baterii, zasilane gazem?

Jak najbardziej dopuszczalne są repliki na CO2 i greengas, jednak firma nie zapewnia gazu i kapsułek CO2, należy zaopatrzyć się w nie indywidualnie. Jeśli chodzi o HPA, dopuszczone jest w przypadku doświadczonych graczy, jednak na miejscu nie ma możliwości nabicia butli.

Jakie buty zabrać?

Najlepiej wysokie za kostkę, turystyczne lub wojskowe modele chroniące kostkę w trakcie biegania po lesie, a także gotowe na cały dzień aktywności. Warto zabrać tez obuwie sportowe przydatne do porannych zapraw.

Czy dziecko musi mieć swój mundur?

Nie musi, ponieważ mamy obozowe mundury. Jednak najlepiej zainwestować w wygodny mundur dopasowany do uczestnika i z odpowiadającym mu kamuflażem.

Jeśli chcesz kupić mundur, a nie wiesz jaki TUTAJ znajdziesz przykładowy.

Co jest wymagane na ASG I. stopnia, a co na ASG II. stopnia – sprzęt, odzież?

Na ASG l, tak naprawdę wystarczą wygodne buty za kostkę i typowe wyposażenie obozowe (plecak, płaszcz przeciwdeszczowy, śpiwór etc.), ponieważ wyposażenie ASG udostępniamy na miejscu. Wiadomo że własny mundur, replika, ochrona oczu i wyposażenie to wygoda, jednak nie jest to konieczne.

Jeśli chodzi o ASG ll, to wymagana jest replika, ochrona oczu, mundur i buty za kostkę. Warto zakupić też kulki dopasowane do mocy repliki i oporządzenie taktyczne.

Okulary czy gogle do ASG?

Zależnie od wygody uczestnika, ważne dla bezpieczeństwa jest jedynie aby ochrona oczu miała odpowiednie atesty.

Jaka waga kulek/kaliber?

Niezmiennie kaliber 6mm, a co do wagi to dopasowuje się ją do mocy repliki, na bazie najczęściej używamy 0,2g

Przykładowe elementy ekwipunku dla uczestnika

Jeśli chcesz zabrać własne wyposażenie na bazę, ale nie wiesz, jakie najlepiej wybrać, przedstawiamy przykłady:

Oczywiście to propozycje przykładowe i przy zakupie należy pamiętać o indywidualnych preferencjach użytkownika.

Jakie mamy repliki? Specyfikacja techniczna?

Na bazie posiadamy kilka modeli replik, jednak najbardziej liczne są repliki SpecaArms core, które dzięki polimerowej konstrukcji nie ciążą dzieciom, a bardziej wprawieni gracze docenią jej celność i wytrzymałość.

Jakich narzędzi używa się na bazie?

Tak naprawdę używamy narzędzi przydatnych w lesie, to znaczy toporków, młotków, pił, łopat, a czasem też noży. Jednak wszystko to pod okiem wychowawcy i po odpowiednim instruktażu.

Jaką moc mają repliki?

Repliki obozowe mają około 400 fps i żadna nie przekracza 1.9 Joula. A prywatne repliki są sprawdzane pierwszego dnia i poddawane selekcji wg. ogólnopolskich norm, więc nie ma szans na moc przekraczającą 3 joule

Jak wygląda przykładowy dzień na bazie?

Zaczynamy dzień od zaprawy porannej, poranna toaleta, później poranny apel, śniadanie i sprawdzanie porządków. Pierwszy blok zajęciowy, obiad i przerwa poobiednia. Następnie drugi blok zajęciowy, kolacja i wieczorny blok zajęciowy. Toaleta wieczorna, o 22:00 cisza nocna i warta nocna. Co noc inny obóz pełni wartę na obozie, uczestnicy zmieniają się pilnując porządku. Niektóre obozy mają także w planie działania nocne lub nocowanie w lesie, więc wtedy plan delikatnie się zmienia.

Co jak będzie padać? Załamanie pogody?

Jesteśmy przygotowani na takie wypadki, każdy obóz ma przygotowane zajęcia awaryjne które odbędą się w przygotowanych salach lub namiotach.

Jeśli nie znaleźliście powyżej odpowiedzi na nurtujące Was pytanie, skontaktujcie się z nami! Nasze Biuro Obsługi Klienta rozwieje każdą Waszą wątpliwość – (+48) 58 344 22 12.

Zapraszamy Was także na bazowego Facebooka – warto zajrzeć tam, by poczuć klimat obozu jeszcze przed wakacjami! Na naszym YouTube publikujemy także Poradnik ASG, który pomoże Wam w przygotowaniach do lata.

Byle do wakacji!