Zaloguj się
Przypomnij hasło

Informacje praktyczne

Jak zarezerwować obóz?

Rezerwacja letniego lub zimowego obozu jest naprawdę prosta – zapewniamy trzy drogi na zamówienie wyjazdu. Nasze Biuro Obsługi Klienta jest gotowe na wszelkie pytania każdym etapie składania rezerwacji. Postaramy się rozwiązać każdy problem!

ONLINE

Po wybraniu wymarzonego wyjazdu zobaczysz wszystkie dostępne terminy, aktualne cenniki oraz ilość wolnych miejsc. Wystarczy, że klikniesz “ZAREZERWUJ” i jesteśmy prawie w domu! Lub… na obozie. 😉

Wypełnij dokładnie formularz, nie pomijając żadnego kroku. Rezerwacja online zostanie potwierdzona po zaksięgowaniu na naszym koncie kwoty zaliczki lub pełnej wpłaty za wybrany obóz.

TELEFONICZNIE

Czekamy również na rezerwacje telefoniczne. Nasi konsultanci z Biura Obsługi Klienta — Julia, Agnieszka oraz Kamila — udzielą potrzebnych informacji i odpowiedzą na każde pytanie.

telefon – 58 344 22 12

infolinia – 801 011 641

OSOBIŚCIE

Rezerwację można oczywiście też wykonać osobiście w siedzibie Poszukiwaczy Przygód w Gdańsku. Zapraszamy do naszego biura przy ul. Planetarnej 6 od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 17:00.

Informacje dojazdowe

Kontakt z kierownikami ośrodków

Możesz w każdej chwili skontaktować się z kierownikiem cyklu obozowego. Każdy rodzic otrzyma od nas kontakt do kierownika ośrodka mailem przed rozpoczęciem obozu. W przypadku pilnej potrzeby kontaktu, jego telefon działa 24h na dobę.  

Uwaga: nasi opiekunowie mogą nie odebrać za pierwszym razem ze względu na wykonywane obowiązki i tworzenie najlepszych wakacji życia dla Twojego dziecka. Każdy jednak oddzwoni po jakimś czasie!

Jak wygląda pierwszy dzień obozu?

Pierwszy dzień turnusu nieco różni się od innych. Nasi uczestnicy dopiero przyjeżdżają, nie znają opiekunów, ośrodka, ani towarzystwa, z którym spędzą te kilka dni. Dlatego każdym nowym dzieckiem lub grupą zaopiekuje się kadra Poszukiwaczy Przygód. Rozpoznacie ich po zielonych kadrowych koszulkach.

Po dokonaniu formalności (zaznaczeniu uczestnika na liście oraz sprawdzeniu niezbędnych dokumentów) wychowawcy pokierują uczestników do ich pokoi. Pierwszego dnia uczestnicy dowiedzą się gdzie znajdą opiekunów, po jakim terenie mogą poruszać się samodzielnie, najważniejsze zasady, które obowiązują przez cały turnus i jaki jest plan na najbliższy czas. A potem… zaczyna się obóz!

Jak wygląda harmonogram dnia obozu?

Plan każdego dnia będzie wywieszony na tablicy informacyjnej, by uczestnicy mogli zawsze go sprawdzić. Plan stworzony jest tak, by zachować równowagę między aktywnością i chwilą odpoczynku. Schemat mniej-więcej wygląda tak samo w każdej placówce:

Pobudka – czas na poranną toaletę i przygotowanie do dnia

Śniadanie – pierwsza zbiórka dnia – kadra sprawdza, czy nikt nie zaspał, po czym wszyscy razem wchodzimy na stołówkę.

Porządki i przygotowanie do zajęć – po śniadaniu dajemy czas każdemu uczestnikowi na posprzątanie swojego pokoju: poskładanie ubrań, posłanie łóżka, ułożenie rzeczy, wyrzucenie śmieci… Wychowawcy odwiedzą każdy pokój, by upewnić się, że wszystko jest ok.

Poranny blok zajęciowy – bloki zajęciowe trwają ok. 3 – 4 godziny. Każdy obóz realizuje w tym czasie swoje zajęcia, które opisane są w naszych ofertach. Wychowawcy też indywidualnie dopasowują zajęcia według pogody, atmosfery wśród dzieci czy poziomu grupy.

Obiad – po zajęciach dajemy czas uczestnikom na powrót do pokoi, odpoczynek i odświeżenie się, a potem wspólnie z wychowawcami idą na obiad.

Cisza poobiednia – czas naszych uczestników tylko dla siebie. To, jak go spędzą zależy tylko od nich – mogą odpocząć w swoim pokoju lub spędzić czas z kolegami i koleżankami. Oczywiście na chętnych czekają gry planszowe, biblioteczki obozowe, materiały plastyczne, a po krótkim odpoczynku – także sprzęt sportowy. To odpowiedni czas na telefon do stęsknionych rodziców!

Popołudniowy blok zajęciowy – ciąg dalszy realizowania planu najlepszych wakacji życia naszych uczestników!

Kolacja – z doświadczenia wiemy, że po aktywnym dniu kolacja znika ze stołów w ogromnym tempie!

Wieczorny blok zajęciowy – na ten blok planujemy nieco inne zajęcia. Przeważnie spotykają się na nich uczestnicy wszystkich obozów Poszukiwaczy Przygód w danym ośrodku. Wspólnie śpiewają podczas karaoke, bawią się na obozowym ognisku czy biorą udział w grach zespołowych.

Cisza nocna – zmęczeni po całym dniu wrażeń uczestnicy wracają do swoich pokoi, by – po wieczornej toalecie – odpocząć solidnie przed kolejnym dniem wypełnionym przygodami. To kolejny moment, gdy można skontaktować się z dzieckiem i dowiedzieć się, co się dziś działo!

Kiedy zarezerwować obóz?

Jeżeli macie razem z dzieckiem upatrzony wymarzony wyjazd, to nie czekajcie! Każdy obóz ma ograniczoną liczbę miejsc, więc dla spokoju lepiej wybrać obóz nawet z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem.

Nie martw się, gdy z jakiegoś powodu Twoje dziecko nie będzie mogło pojechać na obóz – przewidujemy zwroty oraz reklamacje. W przypadku, gdy Klient rezygnuje z obozu z przyczyn losowych nie leżących po stronie Poszukiwaczy Przygód, naliczane są koszty rezygnacji. Ich wysokość to od 10% do 95% ceny imprezy w zależności od tego, ile czasu zostało do rozpoczęcia obozu.

Jeżeli Klient chce zwrot 100% poniesionych kosztów, polecamy Ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej „Bezpieczne Rezerwacje” za 149 zł. Polisa ubezpieczeniowa firmy Signal Iduna sprawia, że Klient otrzymuje pełny zwrot wpłaconych środków, jeśli będzie musiał zrezygnować z wyjazdu przed jego rozpoczęciem.

Co zrobić, gdy wszystkie miejsca na dany obóz są wyprzedane?

Nie martw się! Skontaktuj się z nami, a Twoje dziecko trafi na listę rezerwową obozu. Przed rozpoczęciem wyjazdu zdarza się wiele poprawek i zmian, a to może zadziałać na Waszą korzyść. Zrobimy wszystko, by Twoje dziecko mogło przeżyć swój najlepszy wyjazd w życiu!