fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Skąd się bierze wakacyjna atmosfera?

Ciekawość świata, pasja do poznawania nowych miejsc i osób oraz nieskończone pokłady kreatywności to cechy, których wielu dorosłych może pozazdrościć dzieciom i młodzieży! Co roku nie możemy wyjść z podziwu, jak twórcza i dynamiczna jest grupa młodych ludzi o wspólnych zainteresowaniach.

Wiemy też, że rozwijanie tych wartości to ważne zadanie, gdyż ludzie ciekawi tego co ich otacza, zaangażowani i pełni wyobraźni odnoszą sukcesy, ale przede wszystkim są szczęśliwsi, zrelaksowani i wiecznie uśmiechnięci. Wystarczy spojrzeć na naszych wychowawców. 🙂

Jak to w takim razie robimy? Mamy swoje sposoby!

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Powrót z obozu z głową pełną wspaniałych historii do opowiadania uda się tylko wtedy, gdy atmosfera wśród uczestników oraz kadry wychowawców będzie sprzyjać zawieraniu nowych znajomości i przyjaźni. Wszystko trzeba przygotować tak, by nawet trochę nieśmiali szybko otworzyli się na innych i cieszyli się ze spędzanego wspólnie czasu!

Nasi wychowawcy to kompetentni i zaangażowani, ale przede wszystkim sympatyczni ludzie! Na początku czerwca wszyscy spotykamy się na intensywnym szkoleniu, w trakcie którego poznajemy techniki integracyjne oraz zajęcia wspomagające socjalizację wśród dzieci i młodzieży. Poza tym opiekunowie, którzy jadą na obóz Poszukiwaczy Przygód po raz pierwszy, nigdy nie zostają sami – zawsze mogą liczyć na pomoc doświadczonych wychowawców oraz kierownika.

Na obozie dzień zorganizowany jest tak, żeby zamiast „czasu wolnego” wypełnić go zadaniami i atrakcjami. Na zajęciach programowych, podczas posiłków, w trakcie codziennych spotkań z kierownikiem obozu, podczas wspólnych wieczornych zabaw, a nawet kiedy robimy porządek w pokojach – zawsze działamy jako grupa. Dzięki temu już od pierwszego dnia czujemy się wakacyjną rodziną.

Przyjaźnie i znajomości

Lato spędzone z sympatycznymi ludźmi w podobnym wieku, którzy na dodatek interesują się tym samym (czy będzie to fotografia, siatkówka czy język japoński) po prostu musi skończyć się nowymi przyjaźniami!

Co roku nasi uczestnicy i wychowawcy pokazują, że czują się częścią czegoś większego. Zakładamy wspólnie grupy i konwersacje na Facebooku, gdzie wspominamy obozowe przygody, podtrzymujemy znajomości i dalej rozwijamy swoje zainteresowania. Oprócz oficjalnych profili obozowych, wiele takich internetowych miejsc powstało z inicjatywy młodzieży albo wychowawców! Poza tym konwenty fantastyki albo spotkania miłośników mangi i anime to miejsca, gdzie instruktorzy i uczestnicy mogą spotkać się i dalej rozmawiać o swoich pasjach. Dlatego kiedy tylko możemy, pojawiamy się tam i my.

W podobny sposób myślą sami wychowawcy, którzy przyjaźnią się także we własnym gronie – jedną z ich inicjatyw jest dumnie wspierana przez nas Grupa Twierdza – grupa przyjaciół promujących fantastykę wśród dzieci i młodzieży.

Obozowa atmosfera

Zintegrowana i lubiąca się grupa młodych ludzi doskonale się bawi, z przyjemnością spędza ze sobą czas, ale przede wszystkim pozwala na swobodne dzielenie się doświadczeniami i pasją z nowymi przyjaciółmi. Taka wspólna wymiana doświadczeń jest bezcenna – bez względu na to czy chodzi o tajniki wsadu do kosza czy relacje z rówieśnikami! Jako organizatorzy obozów możemy w tym pomóc, stwarzając na nich niepowtarzalną atmosferę.

Kto raz pojawił się na wakacjach z Poszukiwaczami Przygód, ten wie o co chodzi. Wspólne żarty, obozowe tradycje i śpiewane w odpowiednich momentach piosenki dają poczucie wspólnoty i zaufania. Na tę przyjazną atmosferę wpływają także same ośrodki. Dzięki temu, że są położone z dala od tłumów, a ich przemiła obsługa nie dziwi się naszym zwariowanym zajęciom, dają ważne poczucie bezpieczeństwa.

Najważniejsi są jednak ludzie – dlatego nasi wychowawcy są młodymi i pełnymi zaangażowania osobami, które szybko łapią kontakt z młodzieżą i wiedzą czego potrzeba, by nieskrępowana wyobraźnia, pasja i ciekawość wzięły górę!