fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

W świecie technologii – obozy z komputerem

Świat technologii mknie do przodu i nie ogląda się za siebie. Trudno jest wyobrazić sobie, jak wyglądałoby nasze życie bez komputerów, tabletów, smartfonów… Również codzienność dzieci i młodzieży przeniosła się do świata wirtualnego, co często budzi niepokój opiekunów. Zbyt długie przesiadywanie przed ekranem wyświetlacza oraz mnogość treści do których mają dostęp nasi podopieczni, wydają się być sporym zagrożeniem. Czy jednak radykalne odcięcie dzieci od świata współczesnych technologii, to dobry pomysł? A co, jeśli powiemy Wam, że z tego „siedzenia przed ekranem” może płynąć masa korzyści? 

Dziecko w wirtualnym świecie – zagrożenia ❌

Czujni opiekunowie zdają sobie sprawę z niebezpieczeństw, które niesie ze sobą niekontrolowany dostęp do technologii wśród dzieci i młodzieży. Lekarze i specjaliści wyliczają: zmniejszenie aktywności fizycznej i idące za tym wady postawy, wpływ migających wyświetlaczy na koncentrację i wzrok, ograniczenie bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami, a także dostęp do treści często niewłaściwych dla danej grupy wiekowej, to najczęściej opisywane negatywne skutki nadmiernego korzystania z urządzeń elektronicznych przez młodych ludzi.

Trudno dziwić się rodzicom, którym na widok dziecka sięgającego po tablet cierpnie skóra. Są i tacy, którzy starają się maksymalnie ograniczyć lub nawet zupełnie wyeliminować elektronikę z życia swoich podopiecznych. Czy to jednak słuszne rozwiązanie?

Dziecko w świecie technologii – korzyści ✔️

Jest także druga strona medalu. Elektronika i Internet są obecne w naszym życiu na co dzień. Dzięki nim kontaktujemy się ze sobą, pracujemy, mamy dostęp do informacji, a także załatwiamy masę codziennych spraw: robimy zakupy, załatwiamy urzędowe formalności, umawiamy się do lekarzy. Umiejętność korzystania ze zdobyczy technologicznych jest bardzo potrzebna nam, a także naszym dzieciom. Edukacja zdalna, z którą przyszło się im zmierzyć w okresie pandemii, była najlepszym przykładem tego, że zdolność obsługi komputera jest dziś koniecznością.

Umiejętnie dobierane do wieku aktywności w wirtualnym świecie rozwijają kreatywność, poszerzają horyzonty i pomagają we wszechstronnym rozwoju. Do tego pozwalają zdobywać kompetencje, które w przyszłości mogą okazać się przepustką na świetną uczelnię lub do wymarzonej pracy!

Złoty środek

Co możemy robić, by zapewnić dzieciom optymalne warunki korzystania z nowoczesnych technologii? Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

➡️ Ilość
Specjaliści radzą wyraźnie kontrolować czas korzystania z urządzeń elektronicznych przez dzieci i młodzież. Zachęcamy do zapoznania się z wytycznymi WHO, dotyczącymi tego, ile czasu dziecko w konkretnym wieku powinno przesiadywać przed wyświetlaczem. Pamiętać należy, że wlicza się tu zarówno czas spędzony przed telewizorem, komputerem, telefonem i tabletem. 

➡️ Jakość
Rodzice powinni wiedzieć, do jakich treści dostęp mają ich dzieci. Mowa tutaj zarówno o grach, jak i filmach oraz bajkach. Pamiętajmy, że surfując w Internecie bardzo szybko można przejść od tych przeznaczonych dla młodszych, do tych skierowanych do dorosłych odbiorców. Z pomocą mogą przyjść nam programy kontroli rodzicielskiej, które ułatwiają monitorowanie stron i programów, z których korzysta nasz podopieczny. 

➡️ Przyjemne z pożytecznym
Obecnie znaleźć można masę ciekawych, często darmowych,  programów edukacyjnych skierowanych do dzieci i młodzieży, które bazując na atrakcyjnych formach pomagają zdobywać wiedzę z najróżniejszych dziedzin. Na rynku wiele firm proponuje również warsztaty z nauki programowania, które pozwalają stawiać pierwsze kroki w kodowaniu.  

➡️ Równowaga
Pamiętajmy także o zachęcaniu młodszych do spędzania wolnego czasu w alternatywny sposób. Ruch na świeżym powietrzu, rodzinne gry planszowe, wciągające pozycje książkowe – to niestety zaniedbywane rozrywki, które przynoszą mnóstwo radości. Pamiętajmy także, że przykład idzie z góry! 

Wakacje z komputerem? Czemu nie!

Najważniejsze dla nas jest tworzenie oferty, która łączy w sobie rozwój pasji i zainteresowań ze zdrowym i aktywnym wypoczynkiem. Dlatego nasze obozy komputerowe zostały tak przygotowane, by uczestnicy otrzymali to, co najlepsze.

Akademia Talentów to cykl obozów młodzieżowych odbywający się w ośrodku Bałtyk w Krynicy Morskiej. Jest to zgrupowanie obozów z wieloletnią tradycją (wcześniej pod nazwą Akademia Umysłu), łączące programy naukowe (np. obóz medyczny, weterynaryjny, technologiczny), obozy komputerowe (np. obóz programistów, obóz e-sportowy) i obozy sportowe (np. obóz samoobrony dla dziewczyn, obóz siatkarski).

Do obozów komputerowych zaliczają się programy gamingowe:

oraz obozy programistyczne:

Dlaczego wysyłając dziecko na obozy komputerowe Poszukiwaczy rodzice mogą być spokojni?

  • Programy prowadzone są przez specjalistów – nie ma mowy o samowolnym i niekontrolowanym surfowaniu po wirtualnych krainach podczas zajęć. Wychowawcy nie dopuszczają także do negatywnych zachowań wśród uczestników gamingowych rozgrywek. 
  • Ciągły rozwój – dbamy, aby uczestnicy naszych obozów zdobywali praktyczną wiedzę i umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłości.
  • Odpowiednia dawka ruchu – dzięki dobrze zaplanowanemu programowi nasi uczestnicy w ciągu dnia nie tylko oddają się wirtualnej rozrywce, ale także spędzają odpowiednią ilość czasu na świeżym powietrzu, wśród rówieśników.

Jesteśmy pewni, że nasza propozycja obozów komputerowych to świetna propozycja dla młodzieży, która chcąc rozwijać swoje zainteresowania, potrzebuje odpowiedniego merytorycznego wsparcia, a także zdrowego podejścia do czasu spędzanego w wirtualnym świecie. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu wiemy nie tylko, jak przykuć uwagę uczestników, ale także jak odpowiedzialnie przekazywać im wiedzę, a odpowiednia dawka atrakcji z dala od komputera pozwoli na utrzymanie zdrowej równowagi. Świadczyć mogą o tym pozytywne opinie naszych uczestników, a także rodziców, którzy nam zaufali!

Do zobaczenia w Krynicy! 

Najlepsi z najlepszych – kim jest kadra obozowa Poszukiwaczy Przygód?

Obozy Poszukiwaczy Przygód to świetny odpoczynek, mnóstwo dobrej zabawy, a także rozwijanie pasji i zdobywanie nowych umiejętności. Nasi uczestnicy mogą beztrosko korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wakacji we wspaniałej atmosferze, bezpiecznie się bawić i rozwijać. To wszystko, ponieważ czuwają nad nimi zupełnie wyjątkowi ludzie – najlepsza na świecie Kadra Obozowa.   Przygotowując się do kolejnego sezonu letniego […]

Gwarancja najniższej ceny obozu!

Nie musicie już czekać na promocję, by złożyć rezerwację na wymarzony obóz. W tym sezonie macie pewność, że zawsze będzie obowiązywać Was najlepsza możliwa cena. Sprawdźcie, jak działa nasza gwarancja najniższej ceny!

Oto katalog Obozy 2024! Poznajcie jego nowy design

Czas wejść w nową erę Poszukiwaczy Przygód! Nasz najnowszy katalog letni otrzymał nie lada metamorfozę – jest bardziej kolorowy i PIONOWY, ale cały czas wypełniony najlepszymi pomysłami na wakacje! Wiemy, że po tylu latach mogliście się już przyzwyczaić do starego layoutu, dlatego przygotowaliśmy krótką instrukcję obsługi nowego-nowego katalogu 🙂