fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Pocztówka z Wakacji 2021

Z niedowierzaniem i łezką wzruszenia w oku musimy ogłosić, że wakacje 2021 oficjalnie uznajemy za zakończone! Ale cóż to były za wakacje! Morze, jezioro, góry, świetna pogoda, masa przygód, pasje, nowe (i stare!) przyjaźnie… Zapraszamy Was na krótkie podsumowanie minionego lata. Gotowi na sentymentalną podróż pełną słońca i uśmiechów? Zaczynamy!

Gdzie byliśmy? 

W te wakacje spotkaliśmy się z Wami na jedenastu cyklach obozowych w siedmiu różnych miejscach w Polsce. Byliśmy zarówno nad Bałtykiem, jaki i w pięknych Tatrach. Poszukiwaczy Przygód nie mogło zabraknąć także nad kaszubskim jeziorem!

Ilu nas było? 

Kolejny rekord pobity! W te wakacje na naszych obozach gościliśmy ponad 6100 uczestników! Bawiło się z nami 3,5 tysiąca młodzieży w wieku 13 – 18 lat oraz prawie 2700 dzieci w wieku 6 – 12 lat.

Naszym największym cyklem były obozy dziecięce w Dębrzynie, czyli Ekipa Rysia – na sześciu turnusach poszukiwało z nami przygód ponad 1000 osób! 

Nasza kadra 

Nad dobrą zabawą i bezpieczeństwem czuwało w tym roku niemal 300 opiekunów: kierowników, wychowawców i instruktorów. 

Obozy dziecięce 

Naszych młodszych uczestników na obozach powitały zwierzaki z Drużyny Poszukiwaczy Przygód:

W nadmorskim Junoszynie gościła zwariowana, pełna energii Wiewióra. Brała udział w zawodach razem z uczestnikami Letniej Akademii Sportu, budowała szałasy wraz z obozem Wyspa Robinsona i rozwiązywała zagadki na obozie detektywistycznym. Pogoda w tym roku dopisała, więc nie zabrakło beztroskich zabaw na plaży, oraz kąpieli w morzu i basenach na terenie ośrodka!

W kaszubskich lasach, w Dębrzynie, młodych Poszukiwaczy Przygód powitał nieustraszony Ryś. Razem z nim bawili się miłośnicy survivalu i paintballa, adepci jazdy konnej, czy fani gier komputerowych. Nie zabrakło też propozycji dla miłośniczek śpiewu i tańca! Obozy dziecięce Ekipa Rysia był w tym roku naszym największym cyklem.

Sympatyczna ruda Pandka spotkała się z uczestnikami obozów dziecięcych w Poroninie. Przepiękne górskie krajobrazy stały się tłem przygód takich obozów, jak Adventure 4 Girls, aktywnego obozu z językiem angielskim czy programu TouTube bez tajemnic, gdzie przyszli youtuberzy stawiali swoje pierwsze kroki.

Jak co roku, w Małem Cichem, spotkali się młodzi żadni wiedzy Odkrywcy Świata. W tym roku był z nimi ciekawski BóbrMali naukowcy eksperymentowali, odkrywali, obserwowali, tworzyli i – przede wszystkim – cudownie się bawili! Był też czas na górskie wycieczki i zwiedzanie Zakopanego!

Obozy młodzieżowe 

Z młodzieżą w wieku 13 – 18 lat spotkaliśmy się na naszych kultowych już cyklach w górach i nad morzem.

Przystań Wyobraźni od lat skupia w Poroninie artystyczne dusze. Spotykają się tutaj muzycy, wokaliści, tancerze, malarze i fotografowie… co roku przybywa programów, a z każdego turnusu do domów wracają wspaniali młodzi ludzie, z głowami pełnymi nowych pomysłów. W tym roku największą popularnością cieszył się na Przystani obóz literacki. Gościliśmy na nim 78 uczestników!

W gościnnych progach ośrodka Limba w Poroninie odbył się, jak co roku, cykl Obozów azjatyckich. Fascynaci barwnej, orientalnej kultury Japonii i Korei mogli nie tylko poznać lepiej charakterystyczną muzykę czy kuchnię tych krajów, ale także nauczyć się podstaw języka japońskiego. A dzięki obecnemu podczas całego obozu gościowi z Azji uczestnicy mogli ‘z pierwszej ręki’ poznać wiele ciekawostek z Dalekiego Wschodu!

Kolejnym kultowym cyklem obozów Poszukiwaczy Przygód jest Twierdza Fantastyki. To na ten cykl najchętniej co roku powracają nasi uczestnicy. Obozy rpg i larpowe o różnym stopniu intensywności zajęć, obóz rpg in English to już stałe pozycje w naszym katalogu. W tym roku pojawiła się także nowość: erpegowy debiut – obóz rpg dla początkujących. Program wprowadzających nieco młodszych uczestników w tajniki gier narracyjnych był prawdziwym sukcesem i na pewno zostanie z nami dłużej 😉

Młodych pasjonatów nauki, sportu i wirtualnego świata gościliśmy w Krynicy Morskiej, gdzie w ramach cyklu Akademii Talentów rozwijali oni swoje umiejętności na obozach naukowych, sportowych i komputerowych. Przyszli lekarze i weterynarze poznawali fascynujące medyczne zagadnienia, multisportowcy budowali tężyznę fizyczną, a programiści i miłośnicy gier komputerowych poszerzali swą wiedzę, nie rezygnując z solidnej dawki ruchu i relaksu na świeżym powietrzu!

W leśnych gęstwinach, nad kaszubskim jeziorem stanęła nasza Baza Namiotowa. Obozy militarne, bushcraftowo-survivalowe czy służb specjalnych przyciągnęły w tym roku ponad 300 uczestników, którzy pod czujnym okiem wychowawców i instruktorów dzielnie stawiali czoła kapryśnej przyrodzie i pogodzie!

Nie zabrakło także propozycji dla młodzieży chętnej, by rozwinąć umiejętności językowe (obozy summer in English, czy English 24/7), czy sprawdzić się w bardziej ekstremalnych aktywnościach (górski i nadmorski obóz poszukiwaczy przygód lub obóz parkour & freerun). Takie atrakcje znaleźć można było na Młodzieżowych Cyklach w Górach i nad Morzem. Nie zapominajmy także o tych, którzy chcieli razem z nami po prostu solidnie wypocząć! Jak co roku programy chilloutowe cieszyły się wielką popularnością!

Pragniemy podziękować za tej kolejny, bardzo udany sezon wszystkim tym, dzięki którym mógł się on odbyć! Naszej wspaniałej kadrze obozowej, właścicielom i obsłudze ośrodków, w których gościliśmy, koordynatorom obozowym oraz pracownikom biura, którzy czuwali, by wszystko przebiegało dokładnie tak, jak powinno. Ale najbardziej chcielibyśmy podziękować naszym uczestnikom i ich rodzicom. To dzięki Wam – Waszemu zaufaniu, pozytywnej energii, licznym słowom wdzięczności, a czasem konstruktywnym uwagom wiemy, że to co robimy jest dobre i będzie coraz lepsze!

Akumulatory naładowane? No to… byle do wakacji zimowisk!!!

Najlepsi z najlepszych – kim jest kadra obozowa Poszukiwaczy Przygód?

Obozy Poszukiwaczy Przygód to świetny odpoczynek, mnóstwo dobrej zabawy, a także rozwijanie pasji i zdobywanie nowych umiejętności. Nasi uczestnicy mogą beztrosko korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wakacji we wspaniałej atmosferze, bezpiecznie się bawić i rozwijać. To wszystko, ponieważ czuwają nad nimi zupełnie wyjątkowi ludzie – najlepsza na świecie Kadra Obozowa.   Przygotowując się do kolejnego sezonu letniego […]

Gwarancja najniższej ceny obozu!

Nie musicie już czekać na promocję, by złożyć rezerwację na wymarzony obóz. W tym sezonie macie pewność, że zawsze będzie obowiązywać Was najlepsza możliwa cena. Sprawdźcie, jak działa nasza gwarancja najniższej ceny!

Oto katalog Obozy 2024! Poznajcie jego nowy design

Czas wejść w nową erę Poszukiwaczy Przygód! Nasz najnowszy katalog letni otrzymał nie lada metamorfozę – jest bardziej kolorowy i PIONOWY, ale cały czas wypełniony najlepszymi pomysłami na wakacje! Wiemy, że po tylu latach mogliście się już przyzwyczaić do starego layoutu, dlatego przygotowaliśmy krótką instrukcję obsługi nowego-nowego katalogu 🙂