fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Wszystko co musisz wiedzieć o zimowiskach

Zimowisko – to tajemnicze słowo, które skrywa w sobie obietnicę świetnej zabawy, ośnieżonych górskich szczytów i czasu spędzonego w doborowym towarzystwie! Ale jeżeli do tej pory nigdy nie było Cię z nami w górach, pewnie zastanawiasz się, jak to wszystko wygląda.

Jak przebiega dzień na zimowisku? Czy dużo czasu spędzamy na stoku narciarskim? Jak wyglądają zajęcia z instruktorami? A co z relaksem, bitwami na śnieżki, wieczorną zabawą? Odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Wytłumaczymy, jak działają zimowiska i pomożemy Ci wybrać to idealne dla Ciebie.

Twoje pasje w zimowej scenerii

Na początek musisz wiedzieć, że każde zimowisko Poszukiwaczy Przygód ma swój temat przewodni i skierowane jest do tych, którzy kochają daną dziedzinę albo dopiero chcą ją poznać. Jeżeli na przykład marzysz o pisarskiej sławie, przyjedź na Zimowisko Literackie. Z kolei dla aktorów i fanów światów wyobraźni przygotowaliśmy Zimowisko Larpowo-aktorskie. Miłośnicy japońskiej kreski odnajdą się najlepiej W Krainie Mangi i Anime. Wolisz wirtualną rozrywkę albo sztukę gotowania? A może potrzebna Ci solidna dawka adrenaliny i sportowych emocji?

Każdy z naszych programów został przygotowany tak, aby umożliwić Ci podnoszenie Twoich umiejętności i rozwijanie pasji. Pamiętaj też o tym, że razem z Tobą na zimowisku będą inne osoby, dzielące Twoją pasję! Dzięki temu ekspresowo poznasz nowych przyjaciół. Skorzystasz też z wiedzy i umiejętności doświadczonej kadry. Gwarantujemy Ci, że każdy z naszych wychowawców jest pasjonatem w swojej dziedzinie!

A najlepsze w zimowiskach jest to, że wszystkie te atrakcje przeżywasz w wyśmienitej zimowej atmosferze. Kubek gorącej czekolady, prószący za oknem śnieg i przyjemne ciepło góralskich pensjonatów – to doskonały klimat do angażowania się w to, co najbardziej lubisz robić! Nie brakuje też zabaw na świeżym powietrzu – od bitew na śnieżki po codzienne zajęcia na stoku.

Jeżeli jednak przyjeżdżasz na zimowisko, ale nie chcesz brać udziału w zajęciach na stoku, nie będzie z tym problemu. Zamiast tego weźmiesz udział w szalonych atrakcjach fakultatywnych: wygrasz turniej gier planszowych, podszkolisz się w sztuce fechtunku, staniesz do pojedynku w naszym ConsoleRoomie albo przygotujesz filcowe maskotki. Dobrze wiemy, że ferie zimowe to środek roku szkolnego – dlatego na zimowiska przyjeżdżasz, aby wypocząć tak jak lubisz i nabrać sił!

Śnieg, zima i stok narciarski!

A jeżeli zdecydujesz się na białe szaleństwo z nartami albo deską (do czego gorąco zachęcamy), masz pewność niezapomnianych wrażeń! Tatrzańskie stoki prezentują bardzo wysoki poziom, a my dodatkowo starannie wybraliśmy te najciekawsze, najlepiej wyposażone i położone blisko naszych ośrodków, by nie tracić czasu na dojazdy i skupić się na tym, co najlepsze w nartach i snowboardzie.

Jak to wygląda w praktyce? Na stoku jesteśmy codziennie i to bez względu na to, które zimowisko wybierzesz dla siebie! Uczestnicy Zimowiska Narciarskiego oraz Zimowiska Snowboardowego spędzają na stokach aż dwa z trzech codziennych bloków zajęciowych, a wszyscy pozostali trafiają tam raz dziennie – na zmianę rano albo popołudniu, tak aby spróbować jazdy w różnych warunkach. Pozostałe bloki zajęciowe to oczywiście czas na realizację programu zimowiska i wspólną zabawę.

Na pierwszych zajęciach nasi doświadczeni instruktorzy starannie oceniają umiejętności jazdy na nartach lub na desce każdego uczestnika. Wtedy dzielimy się na niewielkie, kilkuosobowe grupy zajęciowe – kryterium to oczywiście poziom zaawansowania. Początkujący uczą się wtedy prostych technik zjazdu oraz podstawowych umiejętności każdego narciarza i snowboardzisty, a zaawansowani doskonalą swoją technikę, pracując nad postawą i poznając nowe style jazdy.

 

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę ze sportami zimowymi, zimowiska to dobre miejsce, żeby złapać bakcyla! Powód jest prosty: zapewniamy bardzo dobre warunki do nauki. Nieustanna praca z instruktorami, dośnieżane, oświetlone i ratrakowane stoki, współpraca z dobrą wypożyczalnią sprzętu – sami kochamy narciarstwo i chcemy pokazać Ci jego najlepszą stronę.

A jeżeli dobrze radzisz sobie na nartach albo na desce, nic się nie bój. Mamy doświadczoną kadrę instruktorską i na pewno znajdziemy takie techniki, które wspólnie udoskonalimy i skorygujemy. Po prostu nauczysz się czegoś nowego. Poza tym jeżeli już jeździsz, pewnie dobrze wiesz, ile jest w tym zabawy, radości i satysfakcji! Zawody w grupie rówieśników, wyczyny w snow parku – znajdziemy sposób, by wywołać u Ciebie dreszczyk ekscytacji!

No i jeszcze jedno na koniec. Nie martw się o śnieg – jeszcze nigdy w historii nam go nie zabrakło!