fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Zimowa Twierdza Fantastyki

Zimowa Twierdza Fantastyki to nie tylko RPG i larpy w czasie ferii. To będzie prawdziwa Twierdza – w niezastąpionej Zbójnicówce w Bukowinie Tatrzańskiej, z twierdzowymi Mistrzami i Mistrzyniami, Garfieldconem, żartami kierownika 🐮 i tym niesamowitym klimatem, za który kochacie Twierdzę. Aha, nie będziemy jeździć na nartach ani snowboardzie – to oznacza więcej czasu na sesje i larpowanie.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o zimowej Twierdzy

Jeżeli to brzmi jak dobry pomysł na ferie, to zacznijmy może od konkretów. Oto trzy programy twierdzowych obozów w zimowym wydaniu:

A poniżej najważniejsze rzeczy, którymi wyróżnia się nasza Zimowa Twierdza Fantastyki:

Twierdza w Bukowinie Tatrzańskiej

Przede wszystkim chcieliśmy, żeby to był taki true twierdza experience. Więc Zimowa Twierdza odbywa się w ośrodku Zbójnicówka w Bukowinie Tatrzańskiej – czyli tam gdzie latem.

Na miejscu będzie czekać larpownia, games room i biblioteczka Twierdzy Fantastyki. I wszystkie znane z lata zakątki. A do tego – ŚNIEG. Dużo śniegu, bo Bukowina jest położona na sporym wzniesieniu.

Brak zajęć narciarskich i snowboardowych na stoku

To jedne z niewielu naszych zimowisk, na których całkowicie zrezygnowaliśmy z zajęć na stoku. Zamiast szkolenia narciarskiego i snowboardowego mamy w programie więcej sesji i larpów. Jeden dzień przeznaczamy też na całodniowy Garfieldcon!

Ale nie zabraknie też aktywności na świeżym powietrzu – skorzystamy z ośnieżonego terenu Zbójnicówki i okolic. W programie jest też prawdziwy góralski kulig i zimowe ognisko!

Tylko trzy małe turnusy!

Zimowa Twierdza Fantastyki to eksperyment – mocno trzymamy kciuki, żeby się Wam spodobał. Dlatego w tym roku zimowa Twierdza odbywa się tylko na trzech, mniejszych niż zazwyczaj turnusach:

  • 21-27 stycznia 2024
  • 04-10 lutego 2024
  • 11-17 lutego lutego 2024

Lepiej łapcie miejsca im jeszcze są – Zimowa Twierdza, podobnie jak w zeszłym roku, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem!

Zimowiska RPG i larpowe w Poroninie

Ponieważ Zimowa Twierdza Fantastyki jest w tym roku bardzo mała i nie odbywa się przez całe ferie, wciąż możecie wybrać się na klasyczne Zimowisko RPG albo Zimowisko larpowo-aktorskie do Poronina.

Te dwa zimowiska odbywają się tak jak dotychczas – czyli na jednym bloku jedziemy na stok, na drugim gramy larpa albo w erpegi, a wieczorem

…są inne zajęcia programowe. 🙂

Zimowa Twierdza Planszowa

Jak już wiecie na Zimowej Twierdzy są trzy programy – larpowy, erpegowy i… planszowy! O co w nim chodzi?

Na Zimowej Twierdzy Planszowej na stół wchodzą największe planszówkowe pudła – te z dziesiątkami znaczników, żetonów, różnych kart i figurek postaci. Wybraliśmy z naszej biblioteczki tytuły, na które zazwyczaj nie ma czasu – w pełni oddamy im się na zimowisku! Przy okazji spróbujemy swoich sił w larpie i papierowych erpegach. Wszystko to, co Twierdzowicze kochają najbardziej!

A wszystkie programy Zimowej Twierdzy Fantastyki znajdziesz tutaj: