Przejdź do treści

Zimowa Twierdza Fantastyki

Drodzy uczestnicy Twierdzy Fantastyki! Z przyjemnością ogłaszamy, że specjalnie dla was przygotowaliśmy coś, o czym sami od dawna wspominaliście. W tym roku w ramach zimowisk możecie pojechać na zimową odsłonę Twierdzy!

Zimowa Twierdza Fantastyki to nie tylko RPG i larpy w czasie ferii. To będzie prawdziwa Twierdza – w niezastąpionej Zbójnicówce w Bukowinie Tatrzańskiej, z twierdzowymi Mistrzami i Mistrzyniami, Garfieldconem, żartami kierownika 🐮 i tym niesamowitym klimatem, za który kochacie Twierdzę. Aha, nie będziemy jeździć na nartach ani snowboardzie – to oznacza więcej czasu na sesje i larpowanie.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o zimowej Twierdzy

Jeżeli to brzmi jak dobry pomysł na ferie, to zacznijmy może od konkretów. Oto trzy programy twierdzowych obozów w zimowym wydaniu:

A poniżej najważniejsze rzeczy, którymi Zimowa Twierdza Fantastyki różni się od dotychczasowych zimowisk erpegowych i larpowych:

Twierdza w Bukowinie Tatrzańskiej

Przede wszystkim chcieliśmy, żeby to był taki true twierdza experience. Więc Zimowa Twierdza odbywa się w ośrodku Zbójnicówka w Bukowinie Tatrzańskiej – czyli tam gdzie latem.

Na miejscu będzie czekać larpownia, games room i biblioteczka Twierdzy Fantastyki. I wszystkie znane z lata zakątki. A do tego – ŚNIEG. Dużo śniegu, bo Bukowina jest położona na sporym wzniesieniu.

Brak zajęć narciarskich i snowboardowych na stoku

To jedyne nasze zimowiska, na których zrezygnowaliśmy z zajęć na stoku. Zamiast szkolenia narciarskiego i snowboardowego mamy w programie więcej sesji i larpów. Jeden dzień przeznaczamy też na całodniowy Garfieldcon!

Ale nie zabraknie też aktywności na świeżym powietrzu – skorzystamy z ośnieżonego terenu Zbójnicówki i okolic. W programie jest też prawdziwy góralski kulig i zimowe ognisko!

Tylko dwa małe turnusy!

Zimowa Twierdza Fantastyki to eksperyment – mocno trzymamy kciuki, żeby się Wam spodobał. Dlatego w tym roku zimowa Twierdza odbywa się tylko na dwóch, mniejszych niż zazwyczaj turnusach:

  • 5-11 lutego 2023 – 36 miejsc
  • 19-25 lutego 2023 – 36 miejsc

Jeżeli zobaczymy, że pomysł się Wam podoba, w przyszłym roku obiecujemy przygotować więcej turnusów.

Zimowiska RPG i larpowe w Poroninie

Ponieważ Zimowa Twierdza Fantastyki jest w tym roku bardzo mała i nie odbywa się przez całe ferie, wciąż możecie wybrać się na klasyczne Zimowisko RPG albo Zimowisko larpowo-aktorskie do Poronina.

Te dwa zimowiska odbywają się tak jak dotychczas – czyli na jednym bloku jedziemy na stok, na drugim gramy larpa albo w erpegi, a wieczorem

…są inne zajęcia programowe. 🙂

Zimowisko konwentowe

Jak już wiecie na Zimowej Twierdzy są trzy programy – larpowy, erpegowy i… Zimowisko konwentowe. O co w nim chodzi?

To taki trochę Chilloutowy obóz geeka w wersji ze śniegiem. Bierzemy to co najlepsze z klimatu twierdzy, popkultury i gier fabularnych, mieszamy to ze sobą i otrzymujemy wybuchową mieszankę. Jeżeli chcesz spróbować wszystkiego po trochu i poczuć się jak w sleep roomie Pyrkonu, kiedy jeszcze Pyrkon miał sleep roomy – przyjedź na Zimowisko konwentowe!

A wszystkie programy Zimowej Twierdzy Fantastyki znajdziesz tutaj: