Przejdź do treści

Jak przygotować się do sezonu na nartach lub snowboardzie? ⛷️🏂

Zima nadejdzie szybciej niż myślisz! A z nią ośnieżone stoki, wyciągi i ulubione – razem z naszymi zimowiskami!

Jeżeli ferie spędzane na stoku narciarskim to Twoje klimaty, to z pewnością odnajdziesz się na naszych zimowiskach narciarskim lub snowboardowym – dla młodszych lub starszych. Zwłaszcza w tym roku to wprost idealna propozycja dla tych spośród naszych uczestników, którzy chcą spędzić jak najwięcej czasu na stoku!

To oczywiście nie wszystko – pamiętajcie, że nasze zimowiska pozwalają połączyć białe szaleństwo ze swoimi zainteresowaniami. Także Zimowy Chillout albo Mali Mistrzowie Kuchni czekają! Tej zimy mamy też dla Was kilka dwie nowości: Zimowisko Azjatyckie oraz wielki powrót odświeżonej wersji Games areny! O tym, jak na zimowiskach łączymy zajęcia narciarskie i snowboardowe z tematycznymi, pisaliśmy już na blogu #ByleDoWakacji w tekście Zimowiska są właśnie dla Ciebie!

Bez względu na to, co wybierzecie, na miejscu czekać będą na was nasi sprawdzeni instruktorzy narciarstwa i snowboardu. Zadaliśmy im kilka pytań, które ułatwią wam przygotowania do nadchodzącej zimy. Oto one:

  • Jak przygotować się do nadchodzącego sezonu?
  • Co wybrać, narty czy snowboard?🎿🏂

Jak myślicie, jakie były odpowiedzi?

"Trzeba zadbać o głowę, ciało oraz... o ubrania!"

Zapytaliśmy naszych instruktorów – Pana Alfreda, Pana Tomka i Panią Karolinę o kilka porad dotyczących przygotowania do sezonu zimowego. Oto co usłyszeliśmy.

⛷️Głowa – chodzi o to, żeby rozbudzić w sobie, jeszcze przed wyjazdem na stok, zajawkę, która nakręci nas na naukę nowych trików albo poprawienie techniki. W Internecie znajdziemy wiele materiałów na ten temat, zaczynając od klipów na YouTubie, a na grach kończąc. Zaskoczcie kolegów i instruktorów na stoku swoimi pomysłami i motywacją, a na pewno dobrze na tym wyjdziecie!

☃️Ciało – jak w przypadku każdego sportu, ogólna kondycja jest wskazana. Warto więc jeździć na rowerze, pływać, biegać albo też regularnie ćwiczyć na WFie. Odporność, wytrzymałość mięśni i siła na pewno zaprocentują przyjemnymi i bardziej technicznymi zjazdami.

🏂Sprzęt – na początku trzeba się zaopatrzyć w podstawowe, koniecznie nieprzemakalne ciuchy. Dobrze dobrane ubranie wpływa na komfort całej zabawy, a słowo komfort jest w narciarstwie bardzo istotne, bo można się łatwo zniechęcić. Kilka słów więcej na temat startu w białe szaleństwo napisaliśmy w tekście Pierwsza przygoda z nartami lub snowboardem.

"Rzecz o której wiele osób zapomina - narciarstwo na wyższym poziomie zabija dynamikę, więc ja bardzo polecam zajęcia akrobatyczne albo parki trampolin" - Pan Alfred

"Polecam ćwiczyć mięśnie nóg - one na snowboardzie są najważniejsze, więc czym silniejsze będą teraz, tym mniejsze zakwasy później" - Pani Karolina

Skupmy się na komforcie na stoku, bo to zdaje się być ważna sprawa!

Najważniejsza jest bielizna termoaktywna i to wcale nie najdroższa, ale taka odpowiednio dopasowana, w dobrym rozmiarze. Równie ważne będą ciepłe skarpetki, które pozwolą spędzać godziny w butach narciarskich i snowboardowych. Warto pamiętać o ubraniu na cebulkę, czyli warstwach. Bielizna termoaktywna, koszulka, bluza (może taka gruba i ciepła ze sklepu #ByleDoWakacji?) i kurtka. Najlepiej z membraną, taka która nie przemoknie kiedy wylądujemy na śniegu albo dostaniemy śnieżką. Ważne, aby spodnie też miały taką membranę. Początkujący czy zaawansowani – każdy może wylądować na śniegu albo lodzie na początku dnia. Jeżeli przy takim upadku przy okazji przemokniemy, do utrzymanie dobrego humoru do końca dnia będzie wyzwaniem!

A teraz porada dla każdego, kto ma już własny sprzęt…

❄️Sprawdźcie buty!❄️

Każdy narciarz i snowboardzista wpisuje to na szczyt swojej listy rzeczy do zrobienia przed sezonem. Sprawdzamy buty, czy nie są zbyt ciasne i robimy to w skarpetkach na stok, a nie ulubionej parze w pieski.

To jak będzie – narty czy snowboard?

Według ankiety na Instagramie @poszukiwaczeprzygood obserwuje nas około 1500 fanów nart i 990 miłośników zjazdów na desce. Z kolei przez telefon i w mailach pytacie nas często, czy lepiej na początku wybrać narty czy snowboard.

Co na ten temat mówią instruktorzy?

Narty są bezpieczniejsze, więc rodzice młodszych dzieci powinni zwrócić uwagę właśnie na nie. Pod kilkoma względami są łatwiejsze – chociażby przez wpięcie wzdłuż, a nie w poprzek. Narty nie sprawiają też takich trudności na orczyku albo pomie, tak jak snowboard, który może tym samym łatwo zniechęcić.

Dobrym startem na deskę jest wiek 9 – 15, kiedy mamy już troszkę doświadczenia na stoku. ⛄

— mówi Pan Alfred, a Pan Tomek dodaje:

Ja jeżdżę zarówno na nartach, jak i na snowboardzie i polecam to każdemu – nie zamykać się na tylko jedną dyscyplinę. Jeśli co roku jeździmy na narty, warto spróbować deski  i na odwrót. Nigdy nie wiecie, co podoba się Wam bardziej, dopóki tego nie spróbujecie, a tym samym nie sprawdzicie swoich predyspozycji! ☃️

Ankieta Insta

A co, jeżeli chcę jechać na zimowisko Poszukiwaczy Przygód i odpocząć od stoku?

To żaden problem, każdego roku wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie. Na każdym zimowisku tematycznym mamy przygotowany bogaty program zajęć dla uczestników, którzy nie biorą udziału w zajęciach na stoku. Wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w rezerwacji on-line albo powiedzieć o tym w rozmowie telefonicznej z Działem Obsługi Klienta.

Koniecznie przeczytajcie też tekst na blogu, w którym opisujemy szczegóły takiego rozwiązania: Zimowiska są właśnie dla Ciebie!