fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Weekend u babci czy wyjazd na zimowisko? Jak zorganizować dziecku ferie

Ferie zimowe! Oto nadchodzi wytęskniona chwila oddechu dla umęczonych trudami roku szkolnego uczniów – półmetek wakacji. Przed nimi dwa tygodnie wolnego. To czas, który mogą poświęcić na naładowanie baterii przed drugim semestrem – oddać się swoim zainteresowaniom, ulubionym aktywnościom lub po prostu leniuchowaniu. Jak najkorzystniej spędzić te 14 dni, aby wyciągnąć z nich tyle, ile się da? Na pewno nie siedząc bezczynnie w domu! Przeczytajcie, dlaczego wyjazd na zimowisko to najlepszy pomysł na spędzenie ferii zimowych 😊 

Ferie zimowe – same problemy (?) 

Przeważnie ten wyczekany przez uczniów okres zimowej przerwy od szkoły rodziców nie napawa takim samym entuzjazmem – szczególnie w przypadku młodszych dzieciaków, którym na okres dwóch tygodni trzeba zapewnić opiekę. Mowa tu więc nie tylko o rozrywkach, ale także o posiłkach, czy pomocy w codziennych czynnościach. Opiekunowie młodzieży również muszą zmierzyć się z kilkoma problemami: nuda i ciągły dostęp do elektroniki to często nienajlepsze połączenie dla nastolatków. Rodzice szukają różnych rozwiązań: na pomoc przychodzą dziadkowie, czasem dzieci spędzają pojedyncze dni w domach kolegów, których rodzice akurat mogą zapewnić im opiekę. To wszystko jednak rozwiązania na chwilę. Eh, gdyby tak dało się sprawić, by nasi podopieczni spędzili ten czas pod profesjonalną opieką, w sposób atrakcyjny, bezpieczny, a do tego w gronie rówieśników, z którymi dzielą swoje zainteresowania… Chwila, chwila! Czy ktoś powiedział zimowiska Poszukiwaczy Przygód? 😉 

Zimowisko vs. weekend u babci 

Po pierwsze chcemy postawić sprawę jasno: uwielbiamy babcie! A na wspomnienie najlepszych na świecie naleśników każdemu z nas leci ślinka 😊 Jednak babciom i dziadkom również należy się chwila wytchnienia. My zaś wysnuwamy śmiałą teorię, że tematyczne zimowiska Poszukiwaczy Przygód mają kilka zalet, które mogą konkurować nawet z naleśnikami! 

  • Reset! 

Ferie zimowe, to czas na oddech dla zapracowanych uczniów. Świetnie, jeśli będą mieli okazję zmienić na chwilę otoczenie i wyjechać z miasta by pooddychać mroźnym, górskim powietrzem. Nowe miejsce, nowi znajomi, nowe aktywności – tak inne od tego, co na co dzień. Taki reset na pewno każdemu wyjdzie na dobre! 

  • Rówieśnicy, pasjonaci… tacy, jak Ty! 

Od lat stawiamy na rozwój zainteresowań i pasji młodych ludzi. W ofercie naszych zimowisk znajdziecie m.in. programy poświęcone grom fabularnym (RPG) i planszowym, kulturze Azji, gotowaniu, czy stworzone z myślą o miłośnikach Pokemonów. Nie zapomnieliśmy o młodych artystach czy survivalowych twardzielach! Dzięki tematycznym zimowiskom przeznaczonym dla konkretnej grupy wiekowej możemy być pewni, że nasi uczestnicy znajdą się w gronie rówieśników, z którymi od razu znajdą wspólny język, a zajęcia będą dla nich najprawdziwszą przygodą! 

  • W poszukiwaniu śniegu

Nie ukrywajmy – zimy stulecia powoli odchodzą w niepamięć. W niektórych rejonach Polski śnieg zimą to widok równie rzadki (i równie szybko znikający), jak entuzjazm dzieci pierwszego września. Jeśli jednak chcemy mieć niemal pewność, że w okresie ferii zimowych dane nam będzie ulepić bałwana, swoje kroki musimy skierować… na Podhale! To właśnie tam: w popularnej Bukowinie Tatrzańskiej, spokojnym Poroninie i uroczym Małym Cichym ulokowane są nasze zimowiskowe bazy Poszukiwaczy Przygód. Stoki narciarskie ruszają tu już w listopadzie, a pracę kończą dopiero w marcu. Jeśli wiec jesteście spragnieni prawdziwej, białej zimy – wiemy, gdzie jej szukać! 

Nie bójmy się zimowisk! 

Wakacyjne obozy i kolonie to temat bliski sercu każdego rodzica. Większość opiekunów, po stwierdzeniu, że dziecko jest już wystarczająco samodzielne, wyprawi je chętnie na letni wypoczynek. Wyjazd na ferie zimowe budzi jednak w rodzicach więcej obaw i często postrzegają je, jak dużo mniej atrakcyjne od letnich. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości! 

  • Zimowa aura 

Zimno, śnieg i mróz to uroki zimy, jednak dzieciom mogą przysporzyć nieco problemów podczas samodzielnego wyjazdu. Obraz przemoczonych skarpet, niedopiętej kurtki czy zagubionej czapki spędza sen z powiek niejednej mamie! Uspakajamy: kadra Poszukiwaczy Przygód to profesjonalni wychowawcy, z którymi pracujemy także podczas naszych obozów letnich. Z pewnością dopilnują, by rękawiczki nie pogubiły się w ferworze walki na śnieżki i by po zajęciach na dworze brzuchy rozgrzała ciepła herbata 😊 

  • Krótkie dni – krótkie zajęcia?

Kolejna obawa dotyczy często faktu, że tygodniowy turnus odbywający się zimą, a wiec wtedy, gdy za oknami tak szybko zapada zmrok, nie będzie zapewniał atrakcyjnego programu. Bez obaw! Nasze 20-letnie doświadczenie pomogło nam tak zorganizować zimowiska, by nie było w nich czasu na nudę! Poszukiwaczowe wyjazdy zimowe, podobnie jak letnie, są tematyczne. Łatwo jest więc wybrać taki program, który odpowiadać będzie zainteresowaniom każdego uczestnika – bez względu na wiek! Codziennie dzieci i młodzież będą spędzać czas na powietrzu oraz w przygotowanych dla nich salach zajęciowych. Skrzynie wypełnione po brzegi materiałami i sprzętem oraz kreatywni wychowawcy gwarantują, że każdy dzień będzie obfitował w atrakcje! 

  • Narty: tak/nie 

Twoje dziecko uwielbia narty i najlepiej cały dzień nie odpinałoby ich od butów? Świetnie! A może lubi je lecz tylko w ograniczonych ilościach? Nie ma sprawy! Być może umie już jeździć albo dopiero będzie stawiać swoje pierwsze kroki na stoku? Jesteśmy na to gotowi 😊 A jeśli… jedna lub dwie deski to w ogóle nie jest „bajka” Twojego podopiecznego? Żaden problem! Zimowiska Poszukiwaczy Przygód zostały zaplanowane tak, by każdy bawił się na nich świetnie – bez względu, czy jest królem stoków, czy sporty zimowe omija szerokim łukiem! Wystarczy, że po wyborze zimowiska rodzic dobierze odpowiednią opcję – taką z wyjściami na stok lub bez nich. Osobno mamy propozycję dla tych, którzy cały dzień chcą szusować po śniegu oraz dla tych, którzy czas ferii chcą poświęcić tylko na swoje wyjątkowe pasje! 

Spakowani? Ruszamy! 

Mamy nadzieję, że udało nam się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wyjazdu na ferie zimowe. Jako specjaliści od najlepszej zabawy możemy zapewnić, że żadna minuta na zimowiskach Poszukiwaczy Przygód nie będzie zmarnowana. A gdy nasi uczestnicy będą bawić się, odpoczywać, zawierać przyjaźnie, rozwijać pasje i uczyć nowych rzeczy pod czujnym okiem profesjonalnej kadry, ich rodzice będą mogli spokojnie odetchnąć wiedząc, że ich mniejsze i większe pociechy wrócą do domu nie tylko całe i zdrowe, ale także pełne energii, by razem z nami odliczać #ByleDoWakacji 😊