fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Wakacje bez dziecka czy rodzinny wyjazd?

Powiedzmy to głośno: standardowe wakacje z małymi dziećmi nie zapewnią rodzicom odpowiedniego wypoczynku! Rodzinny wyjazd może dostarczyć niezapomnianych wrażeń, ale gwarantujemy, że mama i tata wrócą z niego jeszcze bardziej zmęczeni niż przed urlopem.

Sami wiecie, jak jest. Wy chcielibyście zobaczyć okoliczne zabytki, wejść na szlak lub odpocząć przy grillu ze znajomymi. A może macie ochotę potańczyć? Tymczasem młody nudzi się i jest głodny, a mała chce się bawić albo oglądać bajki z youtuba. Do tego chyba będzie padać, więc trzeba wracać i przebrać dzieciaki.

Wakacje z dziećmi to praca – przyjemna, ale praca. Agnieszka i Jacek z parentingowego bloga Blogodzinka piszą wprost, że rodzic ma prawo do urlopu bez dzieci. Odpoczynek i czas dla siebie poprawią nie tylko samopoczucie, ale i domową atmosferę. Tyle że ciężko o chillout, gdy na wspólny wyjazd z dziećmi zamieniacie się w dwuosobowe biuro podróży, starannie planując każdą atrakcję, z planem B i C włącznie!

Z drugiej strony kilkulatek może nie być jeszcze gotowy na dwa tygodnie kolonii bez rodziców. A zostawianie młodych u cioci czy babci to rozwiązanie pośrednie, no i nie każdy ma akurat bliską rodzinę na wsi, prawda?

Do wakacji zostały tylko dwa miesiące, to zatem ostatni moment, by znaleźć rozwiązanie. Spokojnie – my mamy nawet trzy!

Rodzinne wakacje w Małym Cichym

Od kilku lat absolutny hit naszej oferty dla najmłodszych, czyli wspólne wakacje rodziców z dziećmi. Idea jest piękna w swojej prostocie. Przyjeżdżacie na kolonię razem, trafiacie do jednego pokoju w super pensjonacie Pasternik w Małym Cichym, a na miejscu czeka na was pełne wyżywienie, góralski klimat i… kadra Poszukiwaczy Przygód.

Specjalnie przeszkoleni, wykwalifikowani animatorzy z pedagogicznym zacięciem zadbają, by dzieciaki spędziły super tydzień wypełniony bajecznymi atrakcjami. Zajęcia plastyczne, ruchowe, muzyczne i artystyczne przygotowane są tak, by nie było nawet chwili na nudę! Co ważne, wszystko odbywa się w niewielkiej grupie rówieśników – więc z jednej strony jest bezpiecznie, a kontakt z wychowawcą jest bliski i bezpośredni, a z drugiej strony wspólna zabawa z kolegami i koleżankami to właśnie to, czego na wakacjach z rodzicami po prostu najbardziej brakuje!

Tymczasem wy, drodzy rodzice – wy możecie robić co tylko zechcecie.

Małe Ciche to przepięknie położona, górska wioska w pobliżu Bukowiny Tatrzańskiej, Poronina i samego Zakopanego. Blisko stąd na termy, na Krupówki i na malownicze tatrzańskie szlaki. Będzie zatem okazja tak do szalonej zabawy, jak i do medytacji na górskiej łące!

Wieczorem wracacie do ośrodka. Wymęczone dniem pełnym atrakcji dzieciaki chciałyby wam pewnie wszystko opowiedzieć, ale oczy same się już zamykają… Spokojnie, przewidzieliśmy też wspólne animacje dla rodziców i dzieci!

Obozy i kolonie dla najmłodszych

Jeżeli wasze maluchy skończyły już sześć lat, mamy dobrą wiadomość. Mogą już zostać małymi poszukiwaczami przygód i pojechać z nami na pierwszy samodzielny obóz dla najmłodszych!

W tym roku przygotowaliśmy dwie kolonie dla maluchów – w Małym Cichym na Podhalu i w Junoszynie na Mierzei Wiślanej. Obie propozycje to tygodniowe wyjazdy, nastawione na fabularyzowaną przygodę, pełne nietypowych atrakcji i prowadzone przez najlepszych wychowawców.

Starannie dobrana kadra, krótszy czas trwania obozu oraz przemyślana organizacja dnia to nasza gwarancja na to, by dzieci nie nudziły się i nie tęskniły za rodzicami. Zwracamy bowiem szczególną uwagę na to, by niedoświadczone w samodzielnych wyjazdach dzieci czuły się komfortowo i zapomniały o całym świecie.

W Małym Cichym dzieciaki mogą spodziewać się pikniku na podhalańskiej hali, leśnych podchodów, gier terenowych i wspólnego czytania bajek, a nawet zmagań pirackich załóg i szermierki z Kotem w Butach. Z kolei w Junoszynie na najmłodszych czekają tory przeszkód, talent show, konkurs piaskowej rzeźby i oczywiście mnóstwo okazji na wychlapanie się w wodzie!

Urlop na miejscu, czyli sprytny sposób na wakacje bez dziecka

Latem w większości miast organizowane są półkolonie, warsztaty plastyczne i artystyczne, kółka zainteresowań i animacje dla dzieci. To doskonały sposób na to, by rodzice mogli odpocząć, a jednocześnie by zapewnić najmłodszym dobrą zabawę i kontakt z rówieśnikami.

Kiedy dzieci będą bawić się na warsztatach, wy weźcie urlopy. Przez kilka godzin pozbawione nieustannych pytań i bieganiny można zrobić naprawdę niesamowite rzeczy! Zorganizujcie piknik ze znajomymi. Idźcie na najlepsze lody w mieście albo romantyczną randkę w kameralnym kinie. Jedźcie za miasto albo opalajcie się w parku!

Dodatkowa zaleta? Kiedy dzieciaki wrócą z zajęć, będziecie mieli cztery razy więcej energii i ochoty na wspólne popołudnie i wieczór!

Wakacje z dziećmi i bez dzieci, czyli kompromis doskonały

Pełen program Rodzinnych wakacji znajdziecie na naszej stronie internetowej oraz w katalogu OBOZY 2018. Jeżeli macie jakieś pytania i wątpliwości, śmiało dzwońcie i piszcie do nas maile albo odzywajcie się na Messengerze. Jesteśmy do waszej dyspozycji.

I oczywiście – #ByleDoWakacji!

Rodzinne Wakacje

RODZINNE WAKACJE

Letni wyjazd ma być dla Was przede wszystkim wspaniałą zabawą i wypoczynkiem. Kiedy Wasze pociechy bawią się z rówieśnikami pod opieką kadry Poszukiwaczy Przygód, Wy macie czas tylko dla siebie!