fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Kiedy zarezerwować wyjazd na obóz?

Planowania wakacji nigdy nie warto odkładać na ostatnią chwilę! Najciekawsze propozycje mogą już nie być dostępne, a rezerwowanie terminów na pewno nie będzie tak przyjemne, jak spokojne rozmyślanie o wymarzonym wakacyjnym wyjeździe. A jak to wygląda w przypadku obozów Poszukiwaczy Przygód? Kiedy powinniśmy zdecydować się na ten najfajniejszy obóz w najlepszym możliwym terminie?

Zbliża się wakacyjna gorączka

Odpowiedź brzmi: niedługo! Musicie bowiem wiedzieć, że miejsca na naszych obozach młodzieżowych i dziecięcych znikają jak świeże bułeczki w sobotni poranek! Niektóre turnusy są już niedostępne, w innych terminach pozostały ostatnie miejsca. Jakby tego było mało, wielkimi krokami zbliża się maj – miesiąc, w którym najwięcej osób planuje wakacje dla siebie lub swoich pociech. To właśnie wtedy w ofercie Poszukiwaczy Przygód po prostu zaczyna brakować miejsc!

Nasze letnie ośrodki nad morzem, w górach i nad jeziorem wybraliśmy tak, aby wypoczywający w nich obozowicze mieli jak najlepsze warunki. Oznacza to nie tylko komfortowe pokoje, ale także duże sale zajęciowe i wiele miejsca na zewnątrz na wszystkie programowe atrakcje. Z tego samego powodu nie chcemy, żeby na naszych obozach było tłoczno! Tworzymy kameralne grupy zajęciowe, w których jeden wychowawca opiekuje się niewielką liczbą uczestników.

To właśnie małe grupy obozowe sprawiają, że na wielu naszych obozach zostały już ostatnie miejsca. Możemy zdradzić, że jednymi z najpopularniejszych wyborów na lipiec są dziecięce obozy nad jeziorami oraz młodzieżowa Twierdza Fantastyki w Bukowinie Tatrzańskiej. Ale największym hitem jest cykl obozów naukowych Akademia Umysłu – lipcowe terminy mogą skończyć się tu już przed majówką!

A może jeszcze się zastanowię?

W naszej ofercie znajdziecie ponad 100 różnych obozów dla dzieci i młodzieży w 8 lokalizacjach w Polsce. A to oznacza, że ostatnie miejsca na naszych obozach będzie można zarezerwować nawet w czerwcu.

Z doświadczenia wiemy jednak, że wybór programów i terminów będzie wtedy bardzo ograniczony! Być może uda się znaleźć miejsce na wymarzonym obozie tematycznym, ale już niekoniecznie w najbardziej dogodnym terminie. Albo odwrotnie – miejsca w wybranym czasie będą, ale na obozach o tematyce tylko zbliżonej do zainteresowań dziecka.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że czasem ciężko planować z wyprzedzeniem. W razie trudnych do przewidzenia zmian w wakacyjnych planach, na pewno pomożemy ze zmianą terminu wyjazdu (jeżeli tylko będą jeszcze dostępne miejsca) albo samego programu obozu. A jeżeli obawiacie się niespodziewanych wypadków albo zachorowań, polecamy Ubezpieczenie Kosztów Imprezy Turystycznej – o którym pisaliśmy już na blogu w artykule „Zerowe koszty rezygnacji”.

Do potwierdzenia rezerwacji obozu wystarczy wpłata zaliczki w wysokości 30% ceny w ciągu 5 dni od rezerwacji. Pozostałą kwotę można dopłacić do 14 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Najlepiej jest zatem zarezerwować wakacje jak najszybciej – najlepiej zrobić to jeszcze przed majówką. Potem zostanie dużo czasu na pakowanie, pełne ekscytacji oczekiwanie i odliczanie dni do wyjazdu – Byle Do Wakacji!