fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Pyrkon 2016 – relacja z festiwalu fantastyki

Poszukiwacze Przygód odwiedzili Festiwal Fantastyki Pyrkon. Ta trzydniowa impreza od lat przyciąga do Poznania dziesiątki tysięcy miłośników fantastyki, popkultury, mangi i anime oraz gier wszelkiej maści. Spędziliśmy te dni świetnie się bawiąc, organizując konkursy i współtworząc festiwal. Oto nasza relacja!

Początek Festiwalu Pyrkon

Poszukiwacze Przygód na Pyrkonie

W ogromnej Hali Wystawców nie zabrakło miejsca na nasze stoisko. Ba!, widoki mieliśmy wyjątkowe, bo zajęliśmy część antresoli nad Halą, z góry spoglądając na innych. Rozstawiliśmy ściankę, bannery i flagi z naszym nowym logotypem, tworząc kameralne miejsce. Chwilę później stanęły tam dwie konsole Play Station 4, które przez całe targi od samego rana do późnego wieczora przyciągały młodzież. Organizowaliśmy konsolowe konkursy, wspólnie graliśmy i rozdawaliśmy koszulki obozowe.

Stoisko Poszukiwaczy Przygód na Pyrkonie

Cosplay na Pyrkonie

Przywieźliśmy również ze sobą sto paczek z dwoma tysiącami katalogów Lato 2016. I wiecie co? O mało nam ich nie zabrakło. Zainteresowanie było ogromne i czasem cztery obecne na naszym stoisku osoby – Wojtek, Łukasz, Karolina i Mateusz – nie nadążały z rozdawaniem naszych poręcznych toreb z katalogami i ulotkami.

Ale największym hitem okazały się nowe koszulki #ByleDoWakacji. W zamian za podzielenie się wieścią z innymi na Facebooku albo za szczególne przewagi w konsolowych bojach, można było u nas dostać białe, wysokiej jakości koszulki z chwytliwym sloganem. My też czekamy na wakacje, więc dobrze wiedzieliśmy, że trafimy z nimi w dziesiątkę.

Oblegane konsole

Fantastyka jest dla każdego

Festiwal Fantastyki Pyrkon to prawdziwe fantastyczne targi i taką właśnie atmosferę czuć było przez cały weekend. Setki wystawców zgromadzonych w jednym miejscu przyciągały sporą część uwagi – możemy nawet zaryzykować i napisać, że była to główna atrakcja imprezy, o pierwsze miejsce walcząca może tylko z halą do gier planszowych. Zmieniła się także struktura wieku i na Pyrkon przybyli już nie tylko młodzi ludzie, lecz także rodzice z małym dziećmi i starsze pokolenie. Takie zróżnicowanie bardzo nas cieszy – fantastyka jest przecież dla wszystkich!

Pyrkon 2016 był również początkiem bardzo ciekawych inicjatyw w fantastycznym środowisku. Przez cały czas działał Uniwersytet Fabularny, w ramach którego początkujący mogli stworzyć postacie i zagrać sesje gier fabularnych z doświadczonymi Mistrzami Gry. Imprezę koordynował jeden z naszych wychowawców, a kolejnych kilku prowadziło sesje. Poza tym to właśnie na Pyrkonie wystartowała nasza Grupa TWIERDZA – zrzeszenie ludzi promujących fantastykę i gry fabularne wśród młodzieży. Więcej o tej szlachetnej inicjatywie przeczytacie tutaj: Grupa TWIERDZA.

Jedno ze stoisk z planszówkami na Pyrkonie