fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Pyrkon 2018 – relacja z festiwalu fantastyki

Odwiedziliśmy Pyrkon – poznański festiwal, który od lat jest największym w Polsce spotkaniem miłośników gier fabularnych, mangi i anime, popkultury i fantastyki! Od piątku do niedzieli około 40 tysięcy fanów spotykało się z pisarzami i twórcami gier, próbowało nowe tytuły gier planszowych i fabularnych, brało udział w panelach, warsztatach, prelekcjach i koncertach. My też świetnie się bawiliśmy!

Do Poznania wybrał się Mateusz z biura Poszukiwaczy Przygód, a także wychowawcy i kierownicy Twierdzy Fantastyki oraz Obozów Azjatyckich. Przede wszystkim przygotowaliśmy zupełnie nowe, wyjątkowe stoisko – z ogniskiem i wygodnymi pieńkami dookoła, podręcznikami RPG na półkach i sesjami RPG na żądanie. Wyglądało niesamowicie! Każdy mógł zasiąść przy ognisku i na 15-20 minut przenieść się do innego świata. Odwiedzali nas zatem wieloletni uczestnicy – aby przywitać się z ulubioną kadrą, zagrać sesję RPG albo po prostu posiedzieć z nami – ale także wiele osób zainteresowanych Obozami 2018, chętnych spróbować czegoś nietypowego i wyjątkowego w te wakacje.

Nasze stoisko na Pyrkon 2018

Była okazja do zdobycia kultowych już gadżetów spod znaku #ByleDoWakacji – plecaków, opasek i wlepek. Wzięciem cieszyły się też katalogi OBOZY 2018, które rozdawaliśmy w naszych popularnych torbach. Później wystarczyło przejść się po terenie festiwalu, by dojrzeć dziesiątki osób z naszym wakacyjnych hasłem pod ręką. Na Pyrkon wybieramy się od lat i gadżety #ByleDoWakacji są sprawdzonym hitem!

Atrakcje z naszym udziałem

Jadąc na festiwal, chcieliśmy zapewnić uczestnikom Pyrkonu jak najwięcej atrakcji. Dlatego oprócz naszego stoiska pojawiliśmy się w kilku innych miejscach. Przede wszystkim współpracowaliśmy z formacją Belle Apocalypse. Razem z jednym z wychowawców Bazy Namiotowej pomogliśmy przygotować wyjątkową instalację i miejsce do przeprowadzania survivalowych warsztatów.

Poza tym Mateusz został zaproszony jako gość na panel dyskusyjny dotyczący gier fabularnych. A w niedzielę zorganizowaliśmy tradycyjną atrakcję Twierdzy Fantastyki – obozowy konwent Garfieldcon. Na spotkanie przybyło około 50 osób – uczestników i wychowawców. Mieliśmy własne punkty programu, zorganizowaliśmy konkurs i nagraliśmy relację na żywo, którą znajdziecie na stronie Twierdzy Fantastyki na Facebooku.

Jesteśmy dumni z naszych wychowawców – ponad 20 osób z naszej kadry prowadziło na Pyrkonie 2018 program, przygotowując warsztaty czy larpy. Inni wzięli udział w Uniwersytecie Fabularnym, czyli inicjatywie otwartych sesji RPG. To doskonały sposób na zainteresowanie tym świetnym hobby. Kochana kadro – jesteście wspaniali!

Pyrkon okiem uczestnika

Lubimy jeździć do Poznania na Pyrkon. Możemy nawet zdradzić, że w naszym biurze na Planetarnej jest zwykle więcej ochotników niż potrzebujemy, żeby pokazać się na stoisku! Wszystko dlatego, że to prawdziwe święto dla fanów fantastycznej literatury i pokrewnych rozrywek – od gier planszowych po seriale science-fiction.

W tym roku bawiliśmy się wyjątkowo dobrze. Porządna organizacja, profesjonalna ekipa, bezkonfliktowi i wiecznie uśmiechnięci organizatorzy i pomocnicy, brak kolejek i niesamowita atmosfera miejsca, które zbiera podobnie myślących ludzi. Świetna sprawa. Polecamy i mamy nadzieję, że widzimy się za rok!