fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

POCZTÓWKA Z WAKACJI 2022

To musiało się stać… Kolejne wakacje stają się przeszłością. Ale to nie były zwyczajne wakacje! To zdecydowanie były najlepsze wakacje ever! Morze, jezioro, góry, świetna pogoda, masa przygód, pasje, nowe (i stare!) przyjaźnie… Zapraszamy Was na krótkie podsumowanie minionego lata.  

Obozy Poszukiwaczy Przygód 2022 w liczbach 

  • Na obozach Poszukiwaczy Przygód gościliśmy w tym roku blisko 6500 uczestników – dzieci, młodzież i dorosłych (pozdrawiamy obozy rodzinne!) 
  • Bawili się oni na ponad 100 różnych programach tematycznych 
  • Jak co roku młodzi poszukiwacze przygód wypoczywali na 6 turnusach 
  • Obozy nasze odbyły się w 12 cyklach i w 7 miejscowościach – nad morzem, nad jeziorem i w górach 
  • Nad bezpieczeństwem, super zajęciami i najlepszą wakacyjną zabawą czuwało prawie 280 opiekunów – kierowników, wychowawców i instruktorów 
  • Największym tegorocznym cyklem były Obozy Dziecięce nad Jeziorem – Ekipa Rysia w Tleniu. Podczas 6 turnusów gościliśmy tam 930 uczestników. Cieszymy się, że to nowe na poszukiwaczowej mapie miejsce tak Wam się spodobało! 

Obozy dziecięce 

Młodsi uczestnicy (w wieku 6 – 13 lat) gościli nad morzem, nad jeziorem oraz w dwóch miejscowościach na Podhalu. Na 34 różnych obozach wypoczywało w sumie ponad 2500 młodych poszukiwaczy przygód. Razem z nimi bawili się przyjaciele z drużyny Poszukiwaczy Przygód: energiczna Wiewióra, uwielbiający przygody Ryś, przyjacielska Pandka oraz pomysłowy Bóbr. 

Razem z nimi uczestnicy rozwiązywali zagadki na obozie detektywistycznym i z Archiwum X, uczyli się przetrwania na obozie Wyspa Robinsona i survivalowym, poznawali naukowe ciekawostki na obozach młodego Einsteina, ciekawych świata czy doktora Dolittle. Nie zabrakło także wakacyjnego ruchu, odkrywania przygód i oczywiście leniuchowania! 

Obozy dla nastolatków 

Obozy dla uczestników w wieku 11 – 15 lat były naszą tegoroczną nowością i zostały przez Was przyjęte z entuzjazmem 😊 W nadmorskim Jantarze, na programach komputerowych, przygodowych oraz konnym gościliśmy ponad 500 osób! 

Obozy młodzieżowe 

Jak co roku, obozy Poszukiwaczy przyciągają rzeszę młodych pasjonatów, miłośników najróżniejszych dyscyplin sportowych i naukowych oraz posiadaczy wszelkich hobby. W te wakacje wypoczywało z nami ponad 3400 młodzieży w wieku 13 – 18 lat. Odkrywali oni świat fantastyki i gier fabularnych na obozach Twierdzy Fantastyki, dawali się porwać artystycznym pasjom na obozach Przystani Wyobraźni, poznawali świat orientu na obozach azjatyckich, uczyli się przetrwania i wojskowego sznytu na naszej bazie namiotowej oraz zgłębiali tajniki najróżniejszych dyscyplin naukowych (m. in. medycyny, weterynarii, psychologii, programowania…) oraz sportowych (siatkówka, samoobrona, parkour…) na nadmorskich obozach Akademii Talentów. To właśnie ten ostatni cykl gościł największą ilość uczestników – swoje talenty rozwijało na nim prawie 700 młodych osób! 

Nie zabrakło także młodzieżowych obozów przygodowych oraz chilloutowych – zarówno tych nad bałtyckim morzem, jak i wśród tatrzańskich szczytów! 

Wasze wakacje to nasza pasja! 

To wszystko zwykłe liczby. Jednak dla nas to coś dużo więcej. Za każdą cyfrą kryje się czyjaś uśmiechnięta buzia, nowoodkryta pasja, przeżyta przygoda… I o to właśnie chodzi! W końcu Poszukiwacze Przygód już od 20 lat w każde lato (i zimę!) robią wszystko, by zapewnić Wam wakacje przez duże „W”! I bez fałszywej skromności możemy powiedzieć, znowu się udało!  

Po raz kolejny dziękujemy Wam za wspólne wakacyjne chwile – pełne słońca, wiatru, zapachu lasu, szumu fal… Mamy ogromną nadzieję, że letnie wspomnienia jeszcze długo będą ładować Wasze akumulatory! 

A my? Cóż…chociaż z naszych ośrodków dawno odjechały już ostatnie autokary, sprzęt obozowy wrócił na półki magazynu, a słońce z każdym dniem grzeje nieco słabiej, nie zwalniamy tempa. Pełni wakacyjnej energii myślimy już o kolejnych – zimowych i letnich przygodach! 

Byle do wakacji!