fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Co trzeba wiedzieć o Obozach 2021?

Zacznijmy od najlepszej wiadomości na świecie. Zapełnicie wszystkie ośrodki przygodami, uśmiechem oraz dobrą zabawą, ponieważ nie ma już miejsc! ☀️

Jedziemy na wakacje!

Razem z Wami trzymaliśmy mocno kciuki i jak widzicie nasz wspólny wysiłek nie poszedł na marne. Przeciwnie – przez ostatnie tygodnie obserwowaliśmy, jak wracamy do codziennego życia. Wychodzimy na spacery, potem odwiedzamy sklepy i galerie, spotykamy się w kawiarniach i restauracjach, a ostatnio – nosimy maseczki tylko w określonych przypadkach. Nie mamy więc wątpliwości, że później też będzie podobnie – a przecież wakacje nawet się jeszcze nie zaczęły!

Oczywiście trzymamy dla Was rękę na pulsie. Bądźcie pewni, że spełnimy wszystkie standardy bezpieczeństwa i higieny, a jednocześnie zorganizujemy dla Was beztroskie wakacje pełne przygód, słońca i wspaniałych przeżyć. Skoro czytacie te słowa to dobrze wiecie, że to właśnie robimy już od 19 lat!

CO TRZEBA WIEDZIEĆ O WAKACJACH 2021

O wakacjach 2020 rozmawiamy z Wami codziennie przez Dział Obsługi Klienta oraz na Messengerze. Ponieważ macie sporo pytań, to przygotowaliśmy małe podsumowanie.

GDZIE ZNAJDĘ WSZYSTKIE TEGOROCZNE ZMIANY?

Podsumowanie wszystkich tegorocznych zmian opublikowaliśmy niedawno w zakładce Zmiany na obozach 2021 w naszym obozowym niezbędniku.

JAKIE ZASADY BĘDĄ OBOWIĄZYWAĆ NA OBOZACH?

Na obozach będziemy stosować się do wytycznych rządowych, zaleceń wojewódzkich kuratorów oświaty (w naszym przypadku będą to kuratoria pomorskie oraz małopolskie), a także do naszych własnych zasad i ustaleń. Wszystkie te reguły opisujemy tutaj: Zmiany na Obozach 2021.

W dużym skrócie – zasady dotyczą bezpiecznego zakwaterowania w ośrodku, korzystania ze stołówki i wspólnych sal zajęciowych, a także zapewnienia środków ochronnych i prewencyjnych na obozie.

CO JAKO RODZIC MUSZĘ WIEDZIEĆ PRZED ROZPOCZĘCIEM OBOZU?

Wśród tegorocznych wytycznych i zaleceń jest kilka zasad, które dotyczą również rodziców. Jest też kilka kwestii, o których warto pamiętać przed rozpoczęciem obozu. Oto one:

  1. Rodzic lub opiekun powinien przed rozpoczęciem obozu wypełnić Oświadczenie o zdrowiu dziecka. Oświadczenie należy koniecznie podpisać w dniu przekazania dziecka pod naszą opiekę. Oświadczamy w nim, że w ciągu 14 dni przed wyjazdem dziecko nie miało objawów choroby zakaźnej ani nie miało kontaktu z osobami chorymi lub na kwarantannie. Zgadzamy się również na pomiary temperatury u dziecka oraz deklarujemy, że w razie wystąpienia podejrzanych objawów odbierzemy dziecko z obozu w ciągu 12 godzin.
  2. Podczas pakowania pamiętajmy o kilku sztukach wielorazowych maseczek albo większej liczbie maseczek jednorazowych!
  3. W tym roku na naszych obozach będziemy odwiedzać pobliskie sklepy spożywcze, ale z zachowaniem rygoru sanitarnego. Dlatego, jeszcze raz powtarzamy, zabierzcie zapasowe maski. Mimo to prosimy, abyście uwzględnili to przy pakowaniu i dorzucili do plecaka paczkę ulubionych ciastek czy czekoladę. 🙂
  4. Jeżeli odprowadzamy dziecko na zbiórkę, pamiętajmy o oświadczeniu z punktu 1. Osoba odprowadzająca dziecko na zbiórkę również nie może być chora ani mieć w ciągu 14 dni kontaktu z osobą chorą lub przebywającą na kwarantannie.
  5. W trakcie dojazdu autokarowego postoje będą organizowane tak, by zminimalizować kontakt z osobami postronnymi. Nie będzie zatem możliwości zrobienia zakupów np. na stacji benzynowej. Prosimy, abyście uwzględnili to przy planowaniu przekąsek na drogę.
  6. Jeżeli odwozimy dziecko bezpośrednio na obóz, to także zabierzmy ze sobą podpisane w tym dniu oświadczenie. Informujemy też, że ze względu na wymogi bezpieczeństwa przejmiemy dziecko pod naszą opiekę przy wejściu do ośrodka. Rodzice nie będą mogli wejść na teren ośrodka (do sal zajęciowych czy do pokojów).
  7. W tym roku ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości czasowego zabrania dziecka z obozu (np. na kilkugodzinną wycieczkę przy okazji odwiedzin w okolicy).

CZY NA OBOZACH DZIECI MUSZĄ MIEĆ ZAŁOŻONE MASECZKI?

Na obozach i koloniach korzystamy z maseczek tylko w takim zakresie, jak poza nimi. Dzieci nie będą więc musiały mieć ich na sobie cały czas, a tylko w konkretnych przypadkach! Dzieci powinny zostać wyposażone w maseczki przez rodziców, ale my też zapewnimy odpowiedni zapas maseczek – na wszelki wypadek.

CZYM JEST CERTYFIKAT BEZPIECZNY OBIEKT?

Certyfikat Bezpieczny Obiekt (in. Obiekt Bezpieczny Higienicznie) jest certyfikatem wystawianym przez Polską Organizację Turystyczną tym obiektom wypoczynkowym, które spełniają wszystkie wymagania nałożone w tym roku przez Ministerstwo Zdrowia, Ministerstwo Rozwoju, Główny Inspektorat Sanitarny i inne instytucje rządowe.

Aktualną mapę wszystkich certyfikowanych obiektów znajdziecie tutaj: https://bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl/dla-turysty

Z przyjemnością informujemy, że wszystkie nasze ośrodki otrzymały certyfikaty Bezpieczny Obiekt i są gotowe na Wasz przyjazd! 🙂

CZY ZMIENIĄ SIĘ JAKOŚ PROGRAMY OBOZÓW?

Zrobimy wszystko żeby obozy były nie tylko bezpieczne, ale też beztroskie. Jasne, niektóre punkty programu mogą wyglądać nieco inaczej niż dotychczas, ale przeprowadzimy wakacyjne wyjazdy tak, by dzieci jak najmniej odczuły nowe zasady i zalecenia. Oczywiście gdyby jakieś punkty programu nie mogły zostać zrealizowane, to będziemy Was o tym informować – i na pewno zaproponujemy alternatywne atrakcje.

CO Z LICZEBNOŚCIĄ GRUP ZAJĘCIOWYCH?

Aktualne zalecenia to 12 lub 14 (zależnie od wieku) osób w grupie zajęciowej. Na naszych obozach niewiele się zatem zmieni – nasze grupy zajęciowe są zwykle znacznie mniejsze. Rok temu na jednego wychowawcę na naszych obozach przypadało średnio dziewięciu uczestników.

JAK DUŻE JEST ZAINTERESOWANIE OBOZAMI?

Ogromne!

Jeżeli jeszcze nie macie zarezerwowanego miejsca, jest już po ostatnim dzwonku, więc czym prędzej dajcie nam znać – może coś jeszcze wyłuskamy!

Dajcie znać, jeżeli macie jakieś dodatkowe pytania. Chętnie dopiszemy je do naszej listy!