fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Obozy „offline” – z przyrodą w tle

Dzisiejsza rzeczywistość dzieci i młodzieży to przede wszystkim wirtualny świat nowoczesnych technologii. Aktualnie przenioa się tam nie tylko rozrywka, ale także edukacja czy kontakty towarzyskieCoraz trudniej jest oderwać młodych ludzi od ekranów i zainteresować ich tym, co ma do zaoferowania… przyroda! 🌳

A przecież to właśnie las lub łąka mo stać się najwspanialszym placem zabaw, terenem niezapomnianych, fabularnych gier, polem do eksperymentów, czy po prostu miejscem stworzonym do relaksu i wyciszenia. Tylko jak przekonać do tego naszych podopiecznych?
W tym tekście dowiecie się, jak pomóc przejść dzieciakom w tryb offline dzięki idealnie dopasowanym programom obozów Poszukiwaczy Przygód.

Nieoceniona natura

Chyba nie musimy nikogo przekonywać, jak wiele korzyści niesie za sobą kontakt z naturą – zwłaszcza dla dzieci. Jeśli jednak potrzebujecie przypomnienia, służymy pomocą: 

💡 Rozwój fizyczny
Ruch na świeżym powietrzu jest niezbędny do prawidłowego rozwoju całego organizmu, zwłaszcza, tego młodego.

💡 Naturalnie – relaks!
Kontakt z przyrodą pozwala prawdziwie się wyciszyć i odpocząć. Nie bez powodu pod hasłem „muzyka relaksacyjna” na platformach streamingowych znajdziemy playlisty z dźwiękami szumu morza czy śpiewem ptaków. Dorzućmy do tego zapach nagrzanego słońcem lasu – czujecie to, prawda? 

💡 Ziemia – nasz dom
Dzięki przebywaniu w otoczeniu przyrody można poznać masę ciekawostek dotyczących fauny i flory i zwiększyć świadomość ekologiczną nawet u najmłodszych.  

To tylko kilka najważniejszych argumentów przemawiających za częstszym kontaktem z przyrodą, a okres wakacyjny, to idealny moment, by przekonać do tego także naszych przyszłych uczestników! 

Przygody w realu

Co więc zrobić, by wyrwać młodych z czterech ścian i pokazać, że na zewnątrz też czeka ich świetna zabawa? Wysłanie ich na 12 dni w leśną gęstwinę pod namioty, gdzie będą przeprawiać się przez bagna i szukać pożywienia może okazać się zbyt dużym szokiem😉 Mamy jednak dla Was takie programy, które pozwolą pokazać uczestnikom świat z dala od wyświetlaczy, a być może nawet zachęcić ich do zaprzyjaźnienia się z naturą. 

Dla dzieci (8 – 13 lat)

Obóz offline

W przepięknej górskiej scenerii zorganizowaliśmy obóz, który ma pokazać młodszym uczestnikomjak fantastycznie można bawić się z dala od tabletów i smartfonów. Czeka tu na nich solidna dawka gier i zabaw na świeżym powietrzu, odrobina emocji podczas zajęć na ściance wspinaczkowej, czy polu paintballowym, a także zasłużony relaks podczas spacerów po okolicy, czy wycieczki do barwnego Zakopanego. Postaramy się, by dzieciaki już zawsze myśląc o dobrej zabawie patrzyły nie w stronę ekranu, a za okno! 🌲

Obóz doktora Dolittle

Bezpośredni kontakt ze zwierzętami i roślinami to dla dzieci nie tylko ogromna przyjemność, ale także skarbnica wiedzy o świecie, który nas otacza. W podhalańskiej miejscowości Małe Ciche odbywa się obóz, na którym uczestnicy na co dzień będą opiekować się królikamizwiedzą gospodarstwo, by poznać lepiej żyjące w nim zwierzęta, przyjrzą się profesjonalnej hodowli gołębi, a także zajmą się obozowym ogródkiem 🐰
Oczywiście poznają też górską przyrodę podczas zwiadów terenowych, a dzięki zajęciom z lornetką i mikroskopem będą mogli dostrzec także to, co na co dzień jest niewidoczne. Nasi wychowawcy zadbają, by ciekawostki przyrodnicze zafascynowały każdego uczestnika. Ostrzegamy, że dzieci po obozie mogą zażądać wspólnych
przyrodniczych obserwacji podczas długich rodzinnych spacerów! 

Dla młodzieży (12 – 18 lat)

Naprawdę Fajny Obóz

Młodzieży, której przydałaby się przerwa od rozrywek wirtualnych proponujemy obóz, na którym – jak sama nazwa wskazuje – wszystko jest fajne🌈 Zebraliśmy tu atrakcje, które nie wymagają kondycji lekkoatlety, ale pozwolą odnaleźć radość w umiarkowanym ruchu i kontakcie z otaczającą przyrodąOldschoolowe gry podwórkowe i badmiton na rozgrzewkę, potem impreza na orientację w terenie i warsztaty survivalowe z przymrużeniem oka, a na koniec podziwiane górskich widoków podczas spaceru nad Morskie OkoRusinową Polanę. Wszystko to bez spiny i w najlepszym wakacyjnym klimacie. Brzmi spoko? 

Obóz Ekologiczny

Z całą pewnością wśród młodzieży znajdą się także tacy, którzy zdają sobie sprawę z coraz większej ingerencji cywilizacji w środowisko naturalne i rozumieją, jakie to niesie ze sobą konsekwencje. Dla tych, którym dobro Matki Natury leży na sercu, ale nie mają pomysłu, co zrobić, by lepiej ją chronić stworzony został obóz ekologiczny✔️

Oprócz zastrzyku przyrodniczej wiedzy, znajdzie się też czas na bezpośredni kontakt z fauną i florą. Obozowa hodowla patyczaków, czy uprawa roślin pozwolą inaczej spojrzeć na nasz ekosystem, a obserwacja nadmorskiej przyrody każdego dnia może wiele nauczyć. Pozwoli też fantastycznie odpocząć i zrozumieć, że to właśnie po tej stronie monitora toczy się prawdziwe życie. 

Najlepsze wakacje przed Wami!

To tylko kilka propozycji na obozy Poszukiwaczy Przygód, które pozwolą wyrwać się z wirtualnego świata i pokażą, jak fantastycznie można spędzić czas na łonie przyrody. Jeśli chcecie poznać więcej naszych obozów, które na dłużej oderwą dzieciaki od wirtualnych rozrywek, rzućcie okiem na naszą ofertę Obozów 2021 lub zadzwońcie – nie możemy się doczekać, by pomóc Wam wybrać najlepsze wakacje!

Najlepsi z najlepszych – kim jest kadra obozowa Poszukiwaczy Przygód?

Obozy Poszukiwaczy Przygód to świetny odpoczynek, mnóstwo dobrej zabawy, a także rozwijanie pasji i zdobywanie nowych umiejętności. Nasi uczestnicy mogą beztrosko korzystać ze wszystkich dobrodziejstw wakacji we wspaniałej atmosferze, bezpiecznie się bawić i rozwijać. To wszystko, ponieważ czuwają nad nimi zupełnie wyjątkowi ludzie – najlepsza na świecie Kadra Obozowa.   Przygotowując się do kolejnego sezonu letniego […]

Gwarancja najniższej ceny obozu!

Nie musicie już czekać na promocję, by złożyć rezerwację na wymarzony obóz. W tym sezonie macie pewność, że zawsze będzie obowiązywać Was najlepsza możliwa cena. Sprawdźcie, jak działa nasza gwarancja najniższej ceny!

Oto katalog Obozy 2024! Poznajcie jego nowy design

Czas wejść w nową erę Poszukiwaczy Przygód! Nasz najnowszy katalog letni otrzymał nie lada metamorfozę – jest bardziej kolorowy i PIONOWY, ale cały czas wypełniony najlepszymi pomysłami na wakacje! Wiemy, że po tylu latach mogliście się już przyzwyczaić do starego layoutu, dlatego przygotowaliśmy krótką instrukcję obsługi nowego-nowego katalogu 🙂