fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Zerowe koszty rezygnacji

Pobyt na naszych obozach młodzieżowych i dziecięcych w trakcie wakacji to niezapomniane przeżycie. Dlatego nasi wieloletni uczestnicy już odliczają dni do startu turnusu! My jednak wiemy, że czasem błahe z pozoru, drobne zdarzenia potrafią pokrzyżować najlepsze wakacyjne plany. Nagła grypa albo złamana na rowerze ręka mogą się przytrafić każdemu.

zdjęcie z obozów młodzieżowych SURVIVAL & MILITARY

Na szczęście wakacje trwają aż dwa miesiące, więc wystarczy stanąć na nogi i już można przeżywać kolejne letnie przygody. Aby to było możliwe, trzeba tylko zminimalizować koszty związane z rezygnacją z przyjazdu na obóz. Spokojnie – zadbaliśmy, by to nie było trudne.

Część kosztów można odzyskać, po prostu informując nas o sytuacji!

Jeżeli dostaniemy taką informację na co najmniej 50 dni przed startem obozu, całkowity koszt wyniesie tylko 50 zł, a reszta opłaty za wyjazd zostanie zwrócona. Później koszt rezygnacji zależy od ceny obozu i wynika z poniesionych przez Poszukiwaczy Przygód wydatków na zorganizowanie wakacji. Przykładowo rezygnacja z wyjazdu na 15 dni przed startem turnusu oznacza koszty rezygnacji w wysokości około 60% ceny obozu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w zakładce Jak zabezpieczyć się przed kosztami rezygnacji na naszej stronie internetowej.

Zerowe koszta rezygnacji w trzech krokach

W bardzo prosty sposób można też zabezpieczyć się przed wszystkimi kosztami rezygnacji. Dzięki temu odwołując wyjazd choćby w ostatniej chwili nie ponosi się żadnych kosztów, a cała opłata za obóz jest zwracana. Jest to możliwe dzięki specjalnemu ubezpieczeniu, przygotowanemu przez Poszukiwaczy Przygód razem z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Signal Iduna.
zdjęcie z obozu fotograficznego z cyklu Przystań Wyobraźni

Co trzeba zrobić?

  1. Pierwszy krok to wykupienie Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej. Ubezpieczenie wykupuje się razem z zakupem samej imprezy (wyjazdu na obóz lub zimowisko). Koszt polisy to 69 zł.
  2. Drugim warunkiem jest terminowa wpłata wszystkich rat za obóz lub zimowisko – tylko wtedy będzie można skorzystać z ubezpieczenia.
  3. Jeżeli następnie okaże się, że syn lub córka nie mogą pojawić się na obozie, wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia szkody i wysłać go do Towarzystwa Ubezpieczeniowego Signal Iduna wraz z umową i rachunkiem, oświadczeniem o rezygnacji oraz ewentualną dokumentacją. Dzięki temu, bez względu na termin zgłoszenia rezygnacji, jej koszt wyniesie zero złotych.

zdjęcie z obozu dziecięcego Hobbit - Przygoda w Śródziemiu

Wymogiem do skorzystania z ubezpieczenia jest taki powód rezygnacji, który zawiera się w zakresie ubezpieczenia. Nasze ubezpieczenie ma najszerszy możliwy zakres. Obejmuje on nieszczęśliwe wypadki i nagłe zachorowania ubezpieczonego i jego bliskich, poważną szkodę w mieniu, kradzież samochodu lub niezbędnych w podróży dokumentów, wypadek komunikacyjny, wezwanie sądowe i kilka innych przypadków.
Proces zgłoszenia nie jest skomplikowany, a nasze Biuro Obsługi Klienta pomaga na każdym jego etapie. Dlatego wykupienie ubezpieczenia jest prostą i rozsądną drogą do bezstresowych wakacji – także dla rodziców i opiekunów.
Wszystkie warunki Ubezpieczenia Kosztów Imprezy Turystycznej, zwłaszcza zaś szczegółowy zakres ubezpieczenia, znajdują się w naszym niezbędniku. Towarzystwo Ubezpieczeń Signal Iduna przygotowało zaś Ogólne Warunki Ubezpieczenia, dostępne tutaj.