fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Hubert Hunter Gruszczyński: będę na Pyrkonie!

Festiwal Fantastyki Pyrkon jest największym w Polsce spotkaniem fanów popkultury, gier fabularnych, fantastyki oraz mangi i anime. Co roku do Poznania przyjeżdża kilkadziesiąt tysięcy fanów! Wśród nich licznie przybywają nasi wychowawcy i uczestnicy, dlatego od wielu lat jest to okazja do spotkań, rozmów, konkursów i wszelakich fantastycznych inicjatyw. (Autor: Hubert Hunter Gruszczyński).

Nie zabraknie nas zatem na tegorocznej edycji, która odbywa się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ten weekend – od piątku 18 maja do niedzieli 20 maja.

Tym razem znajdziecie nas w Hali Wystawców (Pawilon 5) na stoisku numer 33. Czego możecie się spodziewać? Kadry Twierdzy Fantastyki oraz Obozów Azjatyckich, szansy na rozegranie krótkiej sesji RPG, konkursów z nagrodami i ekstra wlepek #ByleDoWakacji.

To nie wszystko! Postanowiliśmy zorganizować konwent fantastyki na konwencie fantastyki. I tak znany z obozów RPG i larpowych Garfieldcon, czyli obozowy konwent dla uczestników, odbędzie się w niedzielę od 10:00 do 12:00. Zainteresowanych zapraszamy na wydarzenie na Facebooku.

Na Pyrkon zaprasza was również wychowawca Bazy Namiotowej – Hubert Hunter Gruszczyński:

Belle Apocalypse & Hunter

Czy przetrwałbym koniec cywilizacji? Czy ewentualna apokalipsa pozbawi mnie dostępu do wody, jedzenia, bezpiecznego schronienia i mediów społecznościowych? Czy hordy mutantów i rabusiów pustoszące postatomowe pustkowia Europy będą spędzać mi sen z powiek?

No i na koniec najważniejsze: czy warto poświęcić dwa tygodnie swojego wakacyjnego czasu na wyjazd na obóz młodzieżowy na Bazie Namiotowej Poszukiwaczy Przygód?

Na te niezwykle ważne pytania oraz na wiele innych w podobnych klimatach znajdziecie odpowiedź już w najbliższy weekend, na odbywającym się niezmiennie co roku poznańskim Pyrkonie. Szczególnie zapraszamy na stoisko Belle apocalypse. To projekt dydaktyczno-klimatyczny, tworzony przez wychowawcę Obozów Militarnych Huberta Huntera Gruszczyńskiego, wspieranego przez zaprawionych w bojach uczestników obozów Bazy Namiotowej.

W wiosce postapo Belle apocalypse będziecie mieli okazję nauczyć się traperskich metod rozpalania ognia, filtracji wody, wziąć udział w dyskusjach i wykładach z zakresu survivalu oraz militarystyki. Ponadto będzie można spróbować swoich sił w zakresie obsługi broni palnej, a także, a może przede wszystkim, porozmawiać z wychowawcą oraz uczestnikami Bazy Namiotowej Poszukiwaczy Przygód. Z przyjemnością i szczerze opowiemy wam co sprawiło, że Baza stała się stałym punktem każdych wakacji. Odpowiemy też na wszystkie nurtujące was pytania. Do zobaczenia!