fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Dlaczego na ferie warto wybrać polskie góry?

Przed nami ferie zimowe – wymarzone i wyczekane dwa tygodnie odpoczynku od szkoły! To dobry moment na naładowanie baterii przed kolejnym semestrem nauki, ale także na aktywny wypoczynek i rozwijanie pasji. Dzisiaj przekonamy Was, że nasza ulubiona zimowa miejscówka – czyli polskie Tatry – to idealne miejsce na spędzenie tego czasu!

Po pierwsze – niepowtarzalna atmosfera

Tatry zachwycają surowością szczytów, zapierającą dech w piersiach panoramą i wciąż nieokiełznaną przyrodą. Pluskające pod lodem strumienie, uginające się od śniegu świerki i poranna mgła płożąca się po Podhalu – takie widoki inspirowały artystów i sportowców przez dekady!

Zakopane tętni turystycznym życiem, to prawda, ale na Krupówkach Podhale się nie kończy – warto choć raz zajrzeć do góralskich wiosek, takich jak Małe Ciche czy Kośne Hamry, by przekonać się, jak naprawdę wygląda tu życie.

Po drugie – dwie godziny z Krakowa

Dojazd na Podhale to nie jest mozolna przeprawa w Alpy, tylko krótka i całkiem wygodna trasa – wyremontowana Zakopianka pozwala dostać się z Krakowa do Zakopanego w dwie godziny. Wygodny transport pozwala już pierwszego dnia zimowiska cieszyć się z przygotowanych atrakcji.

Bliskość Tatr to także większe bezpieczeństwo – zagraniczne wyjazdy wymagają większego zabezpieczenia finansowego, znajomości języka i obeznania z lokalną kulturą. Warto wiedzieć, że nad wypoczynkiem na Podhalu czuwa uważnie małopolskie Kuratorium Oświaty – za granicą taka instytucjonalna kontrola niestety nie obowiązuje.

Po trzecie – doskonały narciarski początek

Narciarstwo i snowboarding to równie pasjonujące i ekscytujące, co kosztowne sporty. Początkującego narciarza lub snowboardzistę lepiej nie onieśmielać alpejskimi nartostradami – najpierw warto sprawdzić, czy złapie narciarskiego bakcyla. A później, gdy na stoku będzie czuć się już jak ryba w wodzie – pokazać mu zagraniczne kurorty.

Zdobyte w ten sposób oszczędności lepiej zainwestować w lepszej klasy sprzęt narciarski – dobra deska czy porządna kurtka naprawdę podnoszą komfort podczas szusowania po stokach o 200%!

Po czwarte – cudze chwalimy

Nieznających warunków narciarskich w polskich górach chcemy zapewnić, że nie mamy czego się wstydzić! Jasne, topograficznie nie dorównamy przecież Austrii czy Szwajcarii. Ale kilka z najnowocześniejszych polskich stacji narciarskich stoi na bardzo wysokim poziomie. Zaliczają się do nich m.in. Witów-Ski oraz Stacja Narciarska Małe Ciche.

Ratrakowane, dośnieżane i oświetlone stoki z kompletem narciarskiej infrastruktury, nowoczesnymi wyciągami krzesełkowymi i orczykami oraz zestawem różnorodnych tras do wyboru – na dobry początek w zupełności wystarczy!

Po piąte – Poszukiwacze Przygód

Nasze obozy i zimowiska organizujemy wyłącznie w najbardziej atrakcyjnych turystycznie zakątkach Polski. Dzięki temu, zamiast na skomplikowanej logistyce możemy skupić się na starannym dobraniu profesjonalnej kadry wychowawców oraz przemyślanym, tematycznym programie.

Zimowiska z nami to nie tylko jazda na nartach bądź snowboardzie, ale także – a może przede wszystkim – rozwijanie pasji. Gotowanie, manga i anime, gry fabularne, aktorstwo? Kręci nas masa rzeczy i chcemy podzielić się tym z Wami!