fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Falkon i Gramy, czyli listopadowe wyjazdy

Listopadowe weekendy i ciemne jesienne wieczory to dobry pretekst do wyjścia z domu i zorganizowania sobie dobrej zabawy. W tej roli świetnie sprawdzają się festiwale fantastyki oraz spotkania miłośników gier planszowych. W tym miesiącu wybraliśmy się na dwa – festiwal Falkon w Lublinie oraz gdańskie Targi Gra i Zabawa, połączone z festiwalem GRAMY!

FALKON – konwent doskonały

Lubelski Falkon jest konwentem – czyli corocznym zjazdem miłośników fantastyki, gier planszowych, RPG czy larpów. Co robi się na takim konwencie? Gra w planszówki ze znajomymi, wciela w 👨‍🚀 ulubionych bohaterów (cosplay), wpada na spotkania ze sławnymi pisarzami i oczywiście zaopatruje w fantastyczne gadżety!

Falkon to jedna z największych imprez tego typu w Polsce – w tym roku w Lublinie pojawiło się ponad 9 tysięcy osób! Nie zabrakło także delegacji Poszukiwaczy Przygód. Spróbowaliśmy świetnej imprezowej gry Fluxx, nagraliśmy relację na żywo na Facebooku, spotkaliśmy się z uczestnikami Twierdzy Fantastyki i przede wszystkim opowiadaliśmy każdemu o naszych super obozach!

Było świetnie! Do Lublina co prawda droga daleka, ale było warto i na pewno wrócimy na Falkon za rok.

GRAMY – święto 🎲 gier planszowych

Po dalekiej wyprawie trzeba było nieco odpocząć, wpadliśmy zatem na imprezę z naszego podwórka – festiwal gier planszowych GRAMY połączony z targami Gra i Zabawa. Gramy odbywa się dwa razy do roku, jesienią na gdańskim Amber Expo.

To prawdziwe święto miłośników planszówek! Centrum imprezy to wielka wypożyczalnia i dziesiątki stołów, przy których można grać z rodziną, znajomymi albo po prostu innymi uczestnikami Gramy. Dołóżcie do tego premiery, promocje na planszówki, wyprzedaże i przyjazną atmosferę!

W naszej Strefie Poszukiwaczy Przygód mogliście spróbować sił w zawodach megapiłkarzyków, wskoczyć na matę w specjalnym kombinezonie SUMO albo założyć jeden z czterech kompletów gogli wirtualnej rzeczywistości i złapać za stery kosmicznego krążownika w symulatorze statku kosmicznego ADVENTURE!

Ostatnia z atrakcji to całkowita nowość, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem na Gramy – musieliśmy wprowadzić zapisy na miejsca w symulatorze, które w niedzielę skończyły się jeszcze przed południem!

W tym roku kończymy z wyjazdami. Ale zaraz po zimowiskach pakujemy samochód i wybieramy się do Krakowa. Co się wtedy dzieje? To już zupełnie inna historia…