fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Bon Turystyczny – zrealizuj go z Poszukiwaczami Przygód!

Jest rzecz, o której chcemy Wam przypomnieć właśnie teraz, gdy jesteście o krok od rezerwacji Waszych ulubionych programów Poszukiwaczy Przygód. Czy wiecie, czym jest Bon Turystyczny? Tym, którzy nie wiedzą – wyjaśniamy, tym, którzy wiedzą – przypominamy!

Bon Turystyczny – jak to działa?

Bon Turystyczny to wsparcie polskich rodzin i polskiej branży turystycznej. Jego wysokość, to 500 zł na każde dziecko w rodzinie (1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością). Można zrealizować go płacąc za nocleg lub imprezę turystyczną na terenie Polski u organizatorów, którzy przystąpili do programu. Bon jest całkowicie elektroniczny – żeby go zrealizować wystarczy podać odpowiedni kod. Nie trzeba też składać żadnych wniosków – jeżeli masz dziecko, Bon Turystyczny już na Ciebie czeka. 

Podstawowe informacje o Bonie Turystycznym znajdziecie na oficjalnej stronie rządowej: https://bonturystyczny.polska.travel 

Poszukiwacze Przygód również biorą udział w tym programie!  

Jaka kwota Wam przysługuje?

Bon Turystyczny jest zawsze jeden na rodzinę i ma wartość 500 zł x liczba dzieci. Czyli rodzina z dwójką dzieci nie otrzymuje dwóch bonów 500 zł, tylko jeden o wartości 1 000 zł. Taki Bon można natomiast realizować “na raty” – aż do wyczerpania jego wartości. Zrealizować go można w Polsce, w miejscach, które przystąpiły do programu. Poszukiwacze Przygód oczywiście są jednym z takich miejsc! Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, byście zarezerwowali obóz z Bonem Turystycznym. Zwłaszcza, że termin realizacji Bonu Turystycznego został przedłużony do końca marca 2023! 

Skąd wziąć Bon Turystyczny?

1️⃣ Najpierw: wejdź na stronę www.zus.pl/pue i zaloguj się na niej lub zarejestruj. Możesz to zrobić na trzy sposoby:

  • poprzez profil zaufany albo login.gov.pl – jeżeli załatwiasz sprawy przez Internet, to za pewne masz już taki profil
  • poprzez Twoją bankowość elektroniczną
  • z wykorzystaniem podpisu elektronicznego

2️⃣ Potem: wybierz zakładkę „Ogólny”, następnie „Polski Bon Turystyczny” i „Mój bon”.
3️⃣ Po wypełnieniu odpowiedniego formularza (tylko za pierwszym razem) odnajdziesz tam swój Bon Turystyczny – ma on postać 16-cyfrowego kodu 

Masz już kod swojego Bonu Turystycznego. Teraz czas go wykorzystać. 🔥

 

Jak dokonać rezerwacji z wykorzystaniem Bonu Turystycznego?

✅ Przejrzyjcie naszą ofertę i wspólnie wybierzcie wymarzony program! Możecie przeglądać je na stronie albo pobrać katalog w wersji pdf. 

✅ Dokonaj rezerwacji – telefonicznie (+48 58 344 22 12), mailowo (biuro@poszukiwaczeprzygod.pl), na Messengerze albo po prostu samodzielnie, klikając przycisk „Rezerwuj” przy wybranym programie. 

✅ Zadzwoń do nas i podaj nam swój 16-znakowy (cyfry i litery) Kod Potwierdzenia Płatności Bonu Turystycznego. Wprowadzimy go do systemu ZUS, a Ty otrzymasz potwierdzenie SMS na swój numer telefonu. Teraz jeszcze podaj nam kod z potwierdzenia i gotowe! 

Macie jeszcze pytania? 🤗

Na stronie Bonu Turystycznego, w zakładce FAQ -> dla osób uprawnionych przeczytacie odpowiedzi na najczęstsze pytania. W razie wątpliwości możecie zajrzeć właśnie tam. W razie wątpliwości możecie zajrzeć właśnie tam.  Poniżej przygotowaliśmy zaś odpowiedzi na pytania, które najczęściej nam zadajecie: 

 

Jasne! Powyżej w tym artykule znajdziecie instrukcję, jak skorzystać z bonu na naszych obozach.
W skrócie: prosimy o złożenie rezerwacji w dowolny sposób (samodzielnie, telefonicznie, mailowo, przez Messengera) i później o kontakt telefoniczny z nami. Należy mieć przygotowany 16-cyfrowy kod obsługi płatności Bonu Turystycznego. 

Ważność Bonu Turystycznego została przedłużona. Możesz wykorzystać go do końca marca 2023 roku! My oczywiście będziemy go przez cały ten czas honorować. Oznacza to, że bon można wykorzystać jeszcze podczas Zimowisk 2023 i początku sprzedaży Obozów 2023!

Jeżeli obóz nie został jeszcze opłacony, nie ma problemu!
Na pewno za pomocą Bonu Turystycznego możecie też dokupić opcje dodatkowe lub transport. Odsyłamy do opisu wybranego przez Was obozu lub zimowiska, tam znajdziecie informacje o wszystkich takich opcjach. Pamiętajcie również, że Bon Turystyczny można wykorzystać do końca marca 2023 roku – czyli jeszcze tylko podczas Zimowisk 2023 i na początku sprzedaży Obozów 2023.


Wykorzystanie Bonu na już opłaconej imprezie turystycznej nie jest niestety możliwe – nawet jeżeli wyjazd jeszcze się nie odbył. Nie pozwalają nam na to aktualne przepisy podatkowe. 

Tak! Jeżeli tylko na wybranych przez Was atrakcjach lub w transporcie są jeszcze miejsca. Prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta: +48 58 344 22 12 (od pn do pt, 9:00-17:00). 

Niestety to niemożliwe. Nie jesteśmy w stanie zaksięgować takiej płatności. Ale spokojnie! Bon Turystyczny jest ważny do końca marca 2023 roku. Oznacza to, że możecie wykorzystać go na podczas Zimowiska 2023.

Bon Turystyczny można wykorzystywać kilkukrotnie na mniejsze płatności – aż do zrealizowania całej kwoty. Nie trzeba więc korzystać z całego świadczenia jednorazowo. 

Tak, ponieważ Bon Turystyczny jest jeden, niezależnie od liczby dzieci w rodzinie. Warunek jest jednak taki, że wszystkie dzieci muszą skorzystać z Bonu, a zatem rezerwacja na nasze obozy musi w takiej sytuacji dotyczyć każdego dziecka, któremu przysługuje 500 zł w ramach Bonu Turystycznego i którego część Bonu wykorzystujemy w płatności. 

Przykładowo dwójka dzieci może pojechać na obozy z Poszukiwaczami Przygód z wykorzystaniem całej kwoty (1000 zł) lub jej części. Nie może być natomiast tak, że tylko jedno dziecko wyjeżdża na wakacje z nami i wykorzystuje więcej niż 500 zł z Bonu. 

Gdyby obóz miał zostać odwołany, zwrócimy Wam 100% poniesionych kosztów, zgodnie z naszym regulaminem. Z kolei zależnie od wybranych opcji i terminu rezygnacji, rezygnacja z wyjazdu ze strony klienta wiąże się ze zwrotem części lub całości zapłaconej kwoty. 

W takiej sytuacji odpowiednia wartość wykorzystana z Bonu Turystycznego zostanie przez nas zwrócona na konto Polskiej Organizacji Turystycznej. POT zasili ponownie Bon Turystyczny i będzie można z niego skorzystać jeszcze raz. 

Chcesz z nami porozmawiać?

Jesteśmy do Waszej dyspozycji pod numerem +48 58 344 22 12 (działamy od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00) oraz na Messengerze. Do zobaczenia na wakacjach!