fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Artystyczne wakacje na Przystani Wyobraźni

Jest takie miejsce, w którym natychmiast znajdziesz się w gronie przyjaciół. Wibrujące artystyczną energią, pełne kreatywnej swobody i wzajemnego zrozumienia dla najbardziej nietypowych form ekspresji. To miejsce to Przystań Wyobraźni – cykl artystycznych obozów młodzieżowych organizowanych przez Poszukiwaczy Przygód!

Tutaj jesteś sobą

Na Przystani Wyobraźni czujesz się komfortowo, bo otaczają cię ludzie ceniący sztukę i nieskrępowaną wolność w wyrażaniu siebie. Dlatego bez względu na to, czy malujesz, fotografujesz, grasz na gitarze, piszesz czy projektujesz ­– znajdziesz tu bratnie (i siostrzane) dusze.

No i wszyscy wiemy, że nie ma artysty bez jego artystycznego image’u, dlatego nikt nie będzie dziwił się twoim popisanym trampkom, kolorowym włosom i temu, co leci z twoich słuchawek. Zresztą Maria, jedna z uczestniczek, celnie to ujęła na grupie uczestników Przystani:

Hmm, lubisz niszową rzecz, którą zna może ze sto osób w Polsce? Guess what, ja też ją lubię!

Tak to właśnie działa na obozach Przystani Wyobraźni. Podobieństwa się przyciągają i tak się składa, że młodzi ludzie o kreatywnych umysłach spędzają lato w Poroninie, w Ośrodku Wypoczynkowym Limba – gdzie przez całe wakacje odbywają się obozy fotograficzne, rysunkowe czy gitarowe.

Sauny, jacuzzi i jam session

Przystań Wyobraźni lepszego miejsca znaleźć by sobie nie mogła. W tle majestatyczne, inspirujące szczyty Tatr; na drugim planie ciemna zieleń chłodnego sosnowego lasu, dająca wytchnienie w lipcowe i sierpniowe upały. A na pierwszym planie? Nowoczesny ośrodek z fajnymi warunkami, znakomitym jedzeniem (zapytajcie uczestników o chałkę na śniadanie, piątkowe naleśniki i popołudniowe herbatki), a do tego suchymi i parowymi saunami, basenem i jacuzzi do użytku uczestników obozu!

Ale OW Limba to przede wszystkim miejsce. Wspólnie wypełniamy je artystyczną energią. Już wkrótce sale zajęciowe zapełnią się sprzętem gitarowym, sztalugami, piecami, komputerami do obróbki zdjęć i filmów, wszystkim co potrzebne – a potem przyjadą uczestnicy obozów! Będziemy grać jam session, malować pejzaże, nagrywać utwory i etiudy filmowe. Pisać wprawki literackie (i głupie fanfiki), rysować komiksy, rzeźbić, tańczyć i projektować!

OBÓZ KOMIKSOWY

Złap piórko do ręki i zostań rysownikiem komiksowym! Dowiedz się więcej o kompozycji kadru, pisaniu scenariusza, a także o…

OBÓZ LITERACKI

Obóz literacki to poszukiwanie pomysłów i środków wyrazu, niekończące się dyskusje o kształcie tekstu, a przede wszystkim…

OBÓZ FILMOWY

Klasyczne projekty i nowoczesne etiudy – z nami poznasz warsztat filmowca od podszewki. Wykorzystamy sprzęt…

KAPELA MARZEŃ

Obóz nakręconych na głośne granie! Gramy na wybranych instrumentach, tworzymy nowe utwory i aranżacje, a nocne jam sessions…

Przystań Wyobraźni? Artystycznie i… dziwacznie!

Spokojnie, to nie wszystko. Uczestnicy obozu fotograficznego wychodzą czasem z ciemni i studia, a literaci odkładają na bok pióra i notesy. To w końcu wakacje! Wyprawy na górskie spacery, chillout w jacuzzi i pokręcone dyskoteki to jedno; ale w pamięci zostają zdziwione miny przechodniów na Krupówkach, gdy rozpoczyna się happening Przystani Wyobraźni!

Oddajmy zresztą głos kierownikowi tej całej artystycznej zgrai, Oskarowi:

Wyobraź sobie, że budzisz się rano, wychodzisz na balkon i widzisz rzeźbę wielkiego jelenia z drewnianych belek, którą o piątej rano zbudowali uczestnicy wraz ze swoim wychowawcą. Albo że grupa uczestników obozu w dziesięć dni pisze i gra piosenkę, przy której płacze z rozczulenia 150 osób. To jest właśnie Przystań Wyobraźni.

Nigdy nie wiesz, co się wydarzy następnego dnia, bo uczestnicy mają niesamowite pomysły i mnóstwo werwy do ich realizowania. A dowodem na to, niech będzie każdy rysunek, rzeźba, piosenka, przedstawienie, układ taneczny, wiersz czy opowiadanie.

Przystaniowa atmosfera twórczości, otwartości i akceptacji sprawia, że wszyscy przed odjazdem płaczą jak niemowlaki i planują powroty.

Dlatego właśnie Przystań to mój Hogwart i moje miejsce na Ziemi. A współtworzyć to miejsce to prawdziwy zaszczyt. O.

Co w programie?

Przystań Wyobraźni 2019 to 14 tematycznych, letnich obozów dla młodzieży od 13 do 18 lat. Każda większa dziedzina sztuki ma tutaj swój osobny program – są obozy fotograficzne, wakacje gitarowe czy rockandrollowe, obozy aktorskie, taneczne, wokalne… a nawet obozy animacji filmowej i popkultury!

Wyjazdy trwają dwanaście albo siedem dni i są po brzegi wypełnione atrakcjami i programem nastawionym na rozwijanie zainteresowań, podnoszenie umiejętności i naukę nowych, niesamowitych rzeczy. Fotografowie mają swoje studio i namioty bezcieniowe, filmowcy uczą się tworzyć zwiastuny, wokaliści ćwiczą dykcję, tancerze – kondycję i rytmikę, a literaci rozkładają na części pierwsze konstrukcje fabularne powieści i cyzelują dialogi.

Każdej grupie przewodzi oczywiście instruktor-wychowawca, zapaleniec i profesjonalista w swojej dziedzinie. O to już my dbamy, żebyście uczyli się od najlepszych!

Podsumowaniem wyjazdu jest Wieczór Wyobraźni – wspólne święto sztuki i kreatywności, pełne pokazów, wystaw, wernisaży i koncertów. Gdyby tak stanąć wtedy na środku Przystani Wyobraźni, rozejrzeć się po twarzach uczestników obozu, po wychowawcach, poczuć klimat tego miejsca –

–  wtedy właśnie można zrozumieć, czym jest prawdziwa artystyczna atmosfera.