fbpx
Zaloguj się
Przypomnij hasło

Kiedy na ferie zimowe? Terminy zimowisk 2020

Ferie zimowe to długo wyczekiwane dwa tygodnie. Można wtedy złapać oddech przed nowym semestrem, odpocząć po Świętach, no i przede wszystkim wyszaleć się na stoku na desce albo nartach. Jak dobrze wiesz, ferie zimowe w każdym roku odbywają się w innych terminach. Kiedy zatem wypadają Twoje ferie zimowe 2020? Sprawdzisz to poniżej!

Ferie zimowe 2020

Pamiętaj, że ferie trwają dwa tygodnie w każdym województwie. Dlatego czasami terminy zimowisk pokrywają się w całości, a czasami pierwszy tydzień ferii w jednym województwie to jednocześnie drugi tydzień w innym. Jeżeli chodzi o nasze zimowiska, nic nie stoi zatem na przeszkodzie, by pojechać na nie w obu terminach. To też opcja na spotkanie się ze znajomymi z innych miast i województw. Na ferie można się wybrać nawet nie w swoim terminie – o ile tylko rodzice nie mają nic przeciwko, a Ty poradzisz sobie z zaległościami w szkole!

Terminy ferii 2020 wyglądają tak:

Pierwszy tydzień zimowisk (13 stycznia – 19 stycznia) – Rozpoczynają się ferie zimowe dla województw lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Drugi tydzień zimowisk (20 stycznia – 26 stycznia) – Ferie zimowe rozpoczynają województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Tymczasem województwa lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie mają drugi tydzień ferii.

Trzeci tydzień zimowisk (27 stycznia – 2 lutego) – Drugi tydzień ferii dla uczniów z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Ferie rozpoczynają wszyscy w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim oraz wielkopolskim.

Czwarty tydzień zimowisk (3 lutego – 9 lutego) – Województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie oraz wielkopolskie rozpoczynają drugi tydzień ferii.

Piąty tydzień zimowisk (10 lutego – 16 lutego) – Pierwszy tydzień ferii dla województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Szósty tydzień zimowisk (17 lutego – 23 lutego) – Drugi tydzień ferii zimowych dla województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.

Informacje wzięliśmy z samego źródła, czyli ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej. Masz pewność, że wszystko się zgadza 🙂

Kiedy zarezerwować zimowisko?

Katalog ZIMOWISKA 2020 z naszą nową ofertą pojawił się już na początku października. (Tutaj możecie go pobrać – Pobierz katalog). Dlatego najlepszy czas na zaplanowanie ferii zimowych i składanie rezerwacji to koniec października oraz listopad. Wszystkie terminy i programy są wtedy zazwyczaj dostępne i można na spokojnie wybrać ich najlepsze połączenie.

Pamiętaj, że w razie wątpliwości służymy pomocą i poradą! Możesz napisać do nas maila (biuro@poszukiwaczeprzygod.pl) zadzwonić (+48 58 344 22 12, od poniedziałku do piątku od 9:00 do 17:00) oraz napisać na Messengerze. A na blogu #ByleDoWakacji wielokrotnie pisaliśmy o tym, jak wyglądają zimowiska i dlaczego warto spędzić je w Polsce. Poniżej znajdziesz kilka propozycji do samodzielnego poczytania.

Do usłyszenia!