pełna wersja serwisu

Druga edycja akcji #JASNEŻECZYTAM – promujemy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży!

Targi i Eventy / 06 czerwca 2017Podobnie jak rok temu, nie mogło zabraknąć nas na Warszawskich Targach Książki, czyli największej i najciekawszej imprezie czytelniczej w Polsce! Przez cztery dni półki i stoły uginały się pod wielkim ciężarem literatury, pisarze i wydawcy rozdawali autografy i wygłaszali prelekcje. A Poszukiwacze Przygód? My w tym czasie promowaliśmy czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży!

Podczas zeszłorocznej edycji Warszawskich Targów Książki spróbowaliśmy swoich sił, organizując akcję #JasneŻeCzytam. Jej zadaniem jest wspieranie młodych miłośników książek i zachęcanie do czytania wszystkich pozostałych. Trudno się temu dziwić, prawda? Książki to wspaniałe medium, pobudzające wyobraźnię i zapewniające osobiste przeżycie. To rozwijająca rozrywka, którą trudno zastąpić wszelkimi bardziej multimedialnymi środkami!
 
Dlatego tak wielką popularnością cieszą się nasze letnie obozy, które z literaturą i czytelnictwem mają sporo wspólnego. I tak na Przystani Wyobraźni co roku organizujemy przeznaczony dla młodych twórców Obóz literacki, a wraz z Wydawnictwem Otwartym - Moondrive Camp, czyli wakacje dla fanów tej popularnej serii młodzieżowej! Nie zapominajmy także o całym cyklu Twierdzy Fantastyki!

 
Zwieńczeniem naszych działań jest właśnie akcja #JasneŻeCzytam. W trakcie jej trwania wręczamy upominki - w tym roku były to torby oraz koszulki #ByleDoWakacji oraz książki z serii Moondrive - wszystkim tym młodym ludziom, którzy wpadną do nas na stoisko i podzielą się swoją pasją do czytania! Po wszystkim z ich wypowiedzi składamy klip, który dobitnie pokazuje, że wśród dzieci i młodzieży sztuka czytania wcale nie zanika!

Zresztą - zobaczcie sami!